Ako zistiť aké má moje telo pH?

cherryberry

Dúfam, že sa na mňa nikto neurazí, ale blbosť :) Ak má niekto oslabenú imunitu, cíti sa slabý alebo ho trápia akékoľvek iné ťažkosti, netreba držať žiadnu hlúpu zásaditú kúru alebo čosi podobné.
Stačí sa začať ZDRAVO (nie ,,diétne") stravovať: obmedziť živočíšne tuky, vylúčiť údeniny a akékoľvek mäsové polotovary typu šunky, párky, paštéty a pod., eliminovať cukor v strave, jesť veľa rôznorodého ovocia, zeleniny, orechov, veľa strukovín, nadobro sa vzdať bieleho pečiva, ryže a cestovín z bielej múky, nevyprážať v litroch oleja, pravidelne športovať a robiť aj niečo iné, než sedieť celé dni za počítačom a účinky sa čoskoro objavia. Zaručene :) A nehovorím to len tak, lebo som múdra ako Šalamúnova r..uka...Tiež som sa snažila pred rokmi ,,odkysliť" kvôli atopickému ekzému, našťastie som už zistila, že je to blbosť :) PH zdar!

vitavi

P. Bukovský má pravdu len v tom, že sóda bicarbona a prípravky na odkyselenie nie sú vhodné. Poznám človeka, ktorý si častou konzumáciou sódy spôsobil úplné zatuhnutie. Tvoria sa soli, ktoré z tela nevylúčiš.
Prekyselenie medzibunkových a bunkových tekutín, ktoré ohrozuje i prekyselenie krvi zistíš len tak, že sa cítiš zle - nepokoj, nervozita, zhoršená imunita a infekcie, zápaly, kyslejší moč a sliny, a v pokročilejšom štádiu i odbúravanie vápnika zo zubov a z kostí.

Riešenie je jedávať zásadotvornú zeleninu slabo kyselinotvorné obilniny a vylúčiť silne kyselinotvorné jedlá, hlavne repný cukor a mäso.

RNG

Inac prekyslenie tela je realne a telo sa ho snazi vyrovnavat odburavanim mineralov z kosti. Lebo ta zasaditost krvi musi byt udrziavana a telo sa o to samozrejme postara. Ale to vedie k strate mineralov tj osteoporoze.
Takze snazit sa jest zasadotovorne potraviny je ziaduce a v pripade ludi, co maju osteopeniu alebo dokonca osteoporozu je to nevyhnutne a pripadne aj branie doplnkov na to, napriek nazorom dr Bukovskeho.
Ale v prvom rade si treba samozrejme napravit travenie as absorbciu, ktore ked je nedokonale, tak ma clovek nedostatok tisicov roznych zivin, co sa samozrejme neda nijak vydoplnkovat.

RNG

Zialbohu zaludocne kyseliny sa v zaludku znacne riedia a vysledne PH hoci by malo byt 2.5 je u mnohych ovela vyssie, az 4, co nie je dostatocne na travenie ani znicenie mnohych mikrobov. Takze v zaludku nastava kvasenie a hnitie. A kedze uzaver medzi zaludkom a pazerakom sa uzatvara na signal kyslosti v zaludku, pri slabo kyslom zaludku sa dost pevne neuzavrie takze kvasne plyny a peny ho lahko nasilne otvoria. A zialbohu pazerak, ktory nie je [proti kyselinam nijak chraneny sa poskodi postupne aj kyselinami pri PH 5, a samozrejme znacne pri nizsom PH .
Tieto problemy ma coraz viac ludi, najme kedze casto dnes obiehaju virusove "zaludocne chripky", ktore poskodia cinnost parietalnych buniek v hornej casti zaludka, ktore su zodpovedne za vyrobu zaludocnych kyselin.

fendilendi

Neviem sice, preco si chces merat ph (mozno kvoli tehotenskemu testu), ale ak by slo nahodou o dietovanie suvisiaci s ,,prekyslenym organizmom", tak prikladam jeden clanok o ph od bukovskeho

vysetrenie.zoznam.sk

ni-ka

Telesná tekutina pH
krv 7,34 – 7,45
sliny 6,5 – 7,5
moč 5,5 – 7,0
vaginálna tekutina 3,8 – 4,5
spermatická tekutina 7,2 – 7,8
žlč 8,0 – 8,5
pankreatická šťava 7,5 – 8,5
žalúdková šťava 1,0 – 1,5
črevná šťava 7,5 – 8,0
mozgovomiechový mok 7,3 – 7,6