Dúfať, vzdať to, ako zabudnúť?

Príspevok v téme: Dúfať, vzdať to, ako zabudnúť?
doppler

Pekný deň všetkým,
chcel by som sa vám rozpísať s mojou momentálnou situáciou a tak trochu si aj vypočuť vaše názory alebo skúsenosti.
Prednedávnom sa somnou rozišla moja (z môjho pohľadu) pravá láska. Pár dni som bol úplne na dne, teraz to je už lepšie no stále som sa s tým vôbec nezmieril. Snažil som sa, pýtal som sa či sa to dá vrátiť a zachrániť, odpoveď od nej znela, že chce ostať len kamarátkou. Aby som zachránil aspoň to, prestal som s dotieraním a citovými výlevmi. Sme teda v kontakte. Tu sa dostávam k podstate veci.
Náš kontakt je každodenný. Síce len formou internetu a mobilu, keďže vraj na stretnutie je príliš skoro (jej slová). Tak si teda píšeme.Naše písanie je ale každodenné. Občas si aj voláme. Príde mi to ale divné. Nechcem dotierať tak sa tvárim akoby nič, že som OK. Stále však napíše prvá ona. Bavíme sa o blbostiach, a tie blbosti občas prejdú aj k veciam, ktoré do "kamarátskeho" vzťahu nepatria. V skratke, občas to dôjde do situácií ako keby sa medzi nami nič nestalo. Sú to len chvíľkové stavy, ktoré ma potešia... Neviem čo tým sleduje ona, no z mojej strany sú to zrnká nádeje. Dosť často spomíname ako nám bolo fajn, toto a hento sme robili, tamto a toto sme chceli no nestihli a veľa iného. Myslíte, že takéto správanie je normálne? Keď sa jej spýtam, prečo to nechceme vyriešiť povie, že už sa rozhodla. No neskôr sa zasa stane to, že nám je obom smutno, a píšeme si takéto veci. Čo tým sleduje? Je to zlaté dievča, nemôžem proti nej povedať jedno krivé slovo. Je šanca to zachrániť? Nehovorí tú frázu "už som sa rozhodla" len tak, a sama to tak nechce?

Iveta Michael

presne ... akosi logika nepustí:)

tak mi napadlo či to nebolo viac také jednostranné, on ju možno miloval intenzívnejšie ako ona jeho neviem ...

ak to opisuje presne tak mi tam čosi celkom u nej nesedí a ako mu máme napísať čo najobjektívnejší názor ked je tu základná otázka ktorá je nezodpovedaná ..

mrzí ma že ho to tak trápi,ale ja by som sa vzoprela takému stavu ,, na milosť či nemilosť,, jej nálad..

winki

Skús to trošku brzdiť, nechcem ti na rovinu napísať, že ju ty už nekontaktuj, ale tak, by to asi bolo najlepšie. Evidentne dievča nevie čo chce. Niečojej vadilo a tak to sekla, ale nevie to seknúť úplne. Ak to takto pôjde ďalej nepohnete sa a budete sa len trápiť.

jacki

Ahoj doppler no mne osobne je to trosku zvlastne pises,ze ona si to nevie predstavit a nechce vztah,ale musi to mat dovod len tak zrazu prisla na to,ze to nema vyznam a chce iba kamaratstvo?,ked ste pred tym spolu chodili?

Iveta Michael

No a ako dlho ste to spolu ťahali? ste rovnako starí alebo približne rovnako?

ja ti rozumiem ale nehcápem tú zmenu v nej ... to akože ona predtým nevedela čo k tebe cíti alebo kde je tá príčina toho faktu že ťa už nechce? to predsa neprišlo iba tak ..či?

doppler

Ivet

Nemyslím si že je to len akási nostalgia. Bolo to dievča mojich snov. Nechcem aby to znelo ako otrepaná fráza, ale náš vzťah bol veľmi pekný. Obaja sme mali na kopec vecí rovnaký názor, všetko bolo dokonalé až pokiaľ sa to nepokazilo. Na rovinu mi už povedala resp. napísala,že ma nechce, že už si to nevie predstaviť. Ale niečo napísať a povedať je asi trocha iné. Bol by som veľmi rád ak by sa to dalo zachrániť, no zároveň nechcem stagnovať na jednom mieste a slepo veriť niečomu čo si možno len zle vysvetlím. Preto sa pýtam aj na vaše názory, ako takú situáciu vidíte vy. Tú našú komunikáciu a tak.

Iveta Michael

doppler

neviem čo tým sleduje ale keby som bola ja na tvojom mieste mne by sa takéto správanie ani trochu nepáčilo ... vie že sa ešte trápiš ( som si istá,že áno ) ale nedá ti čas aby si sa vysporiadal s novou situáciou ...a kamarátskym vzťahom.

A ja byť chlapom tak by som sa nenápadne ,,vzdialila,, a trošku sa odmlčala,úprimne ... naozaj je taká zlatá ako tvrdíš,alebo je to iba taká nostalgia v srdci ?

okrem iného ak tvrdí že chce byť s tebou len kamarátka,prečo ti nepovie priamo na rovinu že necíti k tebe lásku iba priateľstvo,prišlo mi to trochu také sebecké a manipulatívne od nej - sorry,nevidím síce do nej ale z toho čo si popísal mi to tak prišlo,hm.. :(

P.S.Ukáž jej že máš aj svoju hrdosť,inak môže tebou neskôr manipulovať.

doppler

Problém bol tak trocha vo vzdialenosti a taktiež v tom, že som náš vzťah podcenil. Typický chlap, keďže som si myslel, že čo už mám sa nedá stratiť. Mal som svoje osobné problémy, do ktorých som ju nechcel zamotávať a to sa mi vypomstilo. Nevenoval som nášmu vzťahu pozornosť akú chcela ona. Ľúbil som ju, no kvôli problémom som jej to nedal najavo tak ako by sa patrilo. Všetko som ale pochopil, no podľa jej slov neskoro.

ektoplazma

Možno sa s Tebou nerozišla preto, že by ťa prestala ľúbiť, možno len skrátka vo vašom vzťahu nevidela zmysel, alebo si myslela že by ste spolu neboli šťastní...nič o vašom vzťahu nepíšeš, ani o dôvode prečo to urobila. Myslím že Ti píše preto, lebo sama s tým rozchodom nie je úplne stotožnená a chýbal by si jej. Len aby sa potom nestalo to, že sa nebudete vedieť od seba odpútať a tým si obaja zahatáte cestu k prípadnému novému vzťahu.