Nutná je operácia panenskej blany? Neverím gynekologovi...

Príspevok v téme: Nutná je operácia panenskej blany? Neverím gynekologovi...
zbludiladusa

dobrý deň,
veľmi by som vás chtela poprosit o radu.Som panna,a mám partnera,lenže nejde nám milovať sa.Akonáhle do mna vnikne,tak pociťujem hroznú pichľavú bolest.Viem ,že som úzka a on má poriadne proporcie(dlzka20 cm a hrubka 14 cm ) .Možno aj to je chyba,ale mne gynekolog doporučil operáciu,že mi blanu narežú.
lenže gynekolog chce full narkozu,celkovú,so všetkým,na takýto jednoduchý zákrok,to sa mi jakosi nezdá.Když se iné operácie robia pri vedomí,proč se toto nemože delat pri lokálnej narkoze ?nezdá se mi to.
prosím vás poradte. s partnerom sme už vážne zúfalí.snažíme se,ale bez zmeny.Moja blana je stále hrubá a nepoddajná,nechce sa akoby pretrhnút.nevieme,zda je problem,že ja sa nedokazu uvolnit poradne,alebo on neni moc tvrdý,meli ste už s tímto problem ?jak ste ho riesili ?

budem moc ráda,když napíšete své skušenosti s tímto problemem.

Iveta Michael

to neustále krvácanie sa mi akosi nezdá,na to sa opýtaj lekára radšej..napíš potom či ste to skúšali znovu a znovu,ono ten alkohol trochu mierne otupí tie vnemy na bolesť no aj si to neužíješ tak ako chceš,no chápem že inak to nešlo:( napíš jak si na tom teraz

Iveta Michael

no neviem ... nezdá sa mi to celkom normálne ale s kondómom to nemá súvis,ak si použila lubrikačný gél alebo hoci iba obyčajný olej..hm,teraz to musíš ale opakovane robiť aspoň týžden v kuse inak si ten sex neužiješ,lepšie neskôr ako nikdy no ..

zbludiladusa

holkyy moje,dnes ráno se to konečne stalo !! opila som sa,a bolo to ako narkoza,vše sa podarilo,ale strašne som krvácala,hádam pol litra krvi,a FURT KRVáCAAM TAK MIERNE,je to normalní ?bolelo to jak šlak,a trošku mne to stale boli,a malicko krvaca.trošku aj pali,asi poto,ze se to delalo s kondomom,nevim.je to normalni ?ze to trosku pali a stipe ?zmylA SEM se uz asi 5 krat,ale stále to stejné.
co s tím?

Iveta Michael

zbludiladusa

no tak ak si spomínam ja som vôbec nekrvácala,ale bolelo to no každým dalším dňom to bolo len lepšie,potom som bola dlhšie sama bez partnera a teraz ho má zase,iného už nechcem a musím povedať že som sa bála po takej pauze ale už je to v poriadku,sex s ním je neopísateĺný a naozaj úprimne by som to dopriala aj tebe!
musíš sa rozhodnúť,ale obávam sa že bez toho lekára to asi nebude také jednoduché v prípade vás dvoch,ste totiž ojedinelý pár v tomto smere no držím ti palce,nech sa to už porieši k vašej spokojnosti

zbludiladusa

holky,nehádejte se tu:(

ja sa práveže bojím tej narkozy,bo som v nej už byla parkrat:( a práve kvoli anemii dokonca mi ani internistka nechtela podepsát to predoperačné vyšetrení.lebo se mi neokysličuje mozog,ako správne tu bylo napsáno::(proto je u mě dost závažné rozhodnutí jít na operaci v celkovej anesteze,vím,že je dnes už kontrolovatelna,ale ja mám težku anémii dlohoročnu

s trombocitmi nemám problém:) síce cez menzes hodne krvácam (aj 8 vložiek za den),ale když se porezu na prste,tak normálne do 2 minut se to samo zahojí:)
nevykrvácam doufám pri stráte panenství,vždyt snád se to nejako povede,ale sem z toho na prášky :(pořádne...

tu ide o to,že se aj bojím toho krvácení,když je tak hrubá a pevná:(ta blána...len sem se vás chtela zeptat ,zda máte skušenosti s krvácením po strate panenství v mém pripade.

celková narkoza je riadne zlá:(nedobrá,strašne škodí organizmu:(nechci poto tam jít.

daniuska

Ale pokial ona sama nespomenula, ze ma problemy so zrazanlivostou krvi, co by asi o tom vedela, ved pri zlej zrazanlivosti by aj obycajne porezanie prsta mohlo zle skoncit, tak naco vobec tu rozoberame takyto problem? Keby napisala, ze baby, bojim sa , ze pri prerazeni blany vykrvacam, lebo mam problem s krvou, urcite je najlepsie robit to pod dozorom lekara, ale to aj obycajna menstruacia by ju zabila potom...ona ale nema takyto problem, tak naco to riesit a narkoza je velky zasah do organizmu, kolko zien umrelo pri lyposukcii, alebo inom banalnom zakroku kvoli narkoze...ja som mala ist na operaciu s dutinami a banalna lekarska prehliadka odhalila, ze mam v krvi malo kalia,co ohrozuje srdce, musela som tyzden uzivat kalium, az tak som mohla ist na operaciu v narkoze.

Jill

Moj boze, kde som jej stanovila diagnozu?
Uvadzam len pripadne zdrav. problemy. Niekedy prehliadnute malickosti dokazu cloveka zabit. Vidis, ze im to nejde po niekolkych pokusoch, tak naco sa trapit. Narkoza je sice rizikova, ale v dnesnej dobe je lepsie kontrolovana ako v minulosti. Sama som bola pod narkozou uz dvakrat, samozrejme z inych dovodov. A tu som.