Ako sa vyznat v kokosovych olejoch

Príspevok v téme: Ako sa vyznat v kokosovych olejoch
janka1111

chcela by som si kupit kvalitny kokosovy olej, ktory mozem pouzivat na varenie, na priamu konzumaciu, ale aj na pokozku ... nasla som vela znaciek, viem ze dobre su : prve lisovanie za studena, mech. sposobmi, nebieleny,neparfemovany, nerafinovany, nedehydrovany, z cerstvej duziny atd...

ale zmiatla ma cena niektorych na varenie, kde napr 1000 ml stoji cca 6 eur a pritom uplne extra panenske stoja 400 ml cca od 10 eur

takisto som citala,pokial je zbaveny vone, t.j. u olejov na varenie vacsinou pisu bez vone, zevraj to znamena ze je rafinovany, t.j. uz nie tak zdravy... alebo ze zmena sa robi parou a ze to neskodi, pripadne nenici vyznamne latky v oleji...

tak teraz co je pravda?

neviem ci tu mozem uviest aj znacky, pripadne ake pouzivate vy ? nechcem platit zbytocne vela ale ani za nieco, co nema ucinky ... dakujem

redka

a este sleduje aj to, aky ma dymovy.... no neviem ako sa to vola.. prosten iektore tieto oleje su vhodne viac na pecenie, varenie a ine skor na priamu spotrebu...

ja pouzivam kokosak z DMky, potom som mala znacku Bio Planete a este bio kkosoby olej dovozcu Wolf group.... na varenie mam taky litrovy kokosak ktory predavaju v nechutnom saciku :D