Živocisne bielkoviny = rakovina?

anjelik *

GoFruit, to, čo ti najviac zamoruje a otravuje organizmus a telesné orgány je tvoj spôsob rozmýšľania, tvoje nezvládavanie samej seba, svojich nálad a emócií. To je ten skutočný jed a nie živočíšne a iné bielkoviny. :o) O tom by si mala uvažovať a nie o receptoch na raw jedlá. ;o) Je naozaj irelevantné, čo Ježiš jedol a čo nejedol. :o)

Deria

Prezyvko nam neprezradil, co bolo v tych dokumentoch....no nevadi.
GoFruit, chcela si mi poslat nazov nejakej knihy?

GoFruit

Tak to ani ja netvrdim ze iba cisto maso sposobuje rakoviny. Dobru noc Rng.
tak rozmyslam ci k tomu u neinuitov neprispieva potom aj to varenie a jedenie nespravnych casti zvierat plus zivotny styl a vsetko co uz som menovala v inych temach teda psychika nedostatok slnka (teraz sa vsetci kremuju jak divi) a frekvenice a ozarovania wifi vlny atd.atd. a hlavne si myslim ze sa ludia prejedaju a velmi zle robia ked jedia priemyselne spracovane potraviny a zas napr Inuiti nejedia cipsy a krekry a sladkosti a muky - co si myslim ze je tiez povodcom chorob. Dokonca som pocula minule od kamosa ze on tak robi pokusy so stravou a ze najlepsie sa citil nie ked vynechal maso ale sladkosti a mucne jedla.

RNG

Ako som povedal, inuiti jedia surove maso aj velrybi tuk, ktory je samozrejme velmi bohaty an omega 3 oleje. Dokonca tak bohaty, ze trpia pre to na zvysenu krvacavost.Aj vitamin C dostavaju z masa v prekvapivo velkych davkach. Velryby totiz jedia krill, drobnych morskych rackov, co sa zivia planktonom , takze maju mimoriadne priaznivy obsah zivin v tele.
Maso varenim stuhne a preto sa ovela tazsie stravi, potrebujes na to ovela viac kyselin a enzymov.
Dost na tuto temu, povodne nebola o "mrtvolach zvierat" ale ciste o skodlivosti mas, vlastne ani to nie, len o tom,ci to sposobuje rakoviny alebo nie.
Nuz maso samotne zrejme tie rakoviny nesposobuje, ale vyssie mnozstvo zamorenia v nom tomu moze znacne prispievat.Ale ovela viac zamorenia dostavame z inyc zdrojov, najma chemickeho a farmaceutickeho priemyslu, tiez z potravinarskeho.

Dobru noc, musim, aj niekedy spat.

GoFruit

Rng ano ja viem ale zase myslim ze sa strava Inuitov dost odlisuje od masozravcov u vas ci u nas. Predpokladam ze Inuiti jedia viac vyzivnych casti mrtvol ako najpr vnutorne organy. Kym tie naozaj obsahuju ziviny a hlavne tym padom jedia asi aj viac omega 3 co hra urcite rolu. Predpokladam ze su fyzicky ovela aktivnejsi ako europania ci americania.... a pravdepodobne tak nevaria a neznehodnocuju ziviny. Hm?

RNG

Gofruit, ja sa ta nesnazim odhovarat od vegetarianstva, tebe moze byt individulalne aj velmi potrebne, ja som len chcel sem uviest jasny dokaz, ze to vysoke mnozstvo dnesnych rakovin nie je v zivocisnych vyrobkoch ale v zamoreni a na to ten dokaz s Inuitmi je myslim dostatocny.Tak isto priklad ostrovanov z pamoutu a predtym inych ostrovnov, co tak isto prakticky nepoznali tieto choroby, pravom nazyvane civilizacne.
Tema nebola o ludskosti, ani o nazoroch na zabijanie a jedenie zvierat, ale len ciste o spojeni rakovin s jedenim masa, nic viac.
Jedenie len masa a tukov, co je pre ludi zijucich za polarnym kruhom takmer nevyhnutne, lebo potrebuju denne az 9000 kalorii na tvorenie tepla je nevyhnutne, inc by zomreli podchladenim, nie je samozrejme idealne co sa tyka zdravia. Maso potrebuje ovela viac enzymov na stravenie, aj kyselin a produkuje v tele nepomerne viac sproduktov, ako sacharidy. Takze sa Eskimakom, predcasne "zoderie" telo. Mnohi z nich spia prakticky nahi v iglu na snehu, vegetarian by tam za par hodin zamrzol. Preto tam aj zahynuli rozni badatelia, ktori si so sebou doniesdli jedla nevhodne pre tu klimu, najma zlozene zo sacharidov. Ani jedenie cisteho cukru im nedalo casto dost kalorii na tie zimy. Prezili to len niektori z nich a aj to len pre to, ze sa zacali stravovat podobne ako Eskimaci, surovym lahsie stravitelnym masom a rybami a hlavne hromadou tuku, ci uz tulenieho alebo velrybieho(Traan, muktuk, whale blubber). Niektori zahynuli, lebo na take zlozenie stravy menali dost kyselin a enzymov na spracovanie
Aj slovo Eskimak je vlastne pre Inuitov a inych severanov urazlive, lebo to znamena jedak suroveho masa.

Travenie je velmi individualna zalezitost a preto stavu treba prisposobit telesnej schopnosti travit a tiez individualnej potrebe.
Pripadne aj doplnit o kyseliny a enzymy, ako to musim robit na stare kolena aj ja, inac by som sa zacal rapidne skracovat a "ubudat", ako to vidis na drvivej vacsine starych ludi. S vekom toriz perodukcia kyselin a enzymov poklesava a tak aj pri akejkolvek strave telo nedostava dostatok zivin a je nutene siahnut na svoje zasoby, tj tuk, svalstvo aj kosti. A ludia sa zacnu scvrkavat.
Nuz ja nie som ochotni take nieco znasat, pokial sa da tomu doplnkami a vyberom stravy zabranit.

GoFruit

Tak som to docitala. Najviac pesticidov a herbicidov maju zase len v strave chovane zvierata. Ja ako vitarianka jem vsetko zelene a vela ovocia len bio.
Ja si o strave necham poradit od zdravych ludi. Ked najdem co ja viem 60 rocneho cloveka co je maso kazdy den a povie mi ze je uplne zdravy a a nemusi chodit po doktoroch a ani nesuplementuje tak poviem ok da sa to aj na masovej strave. Takeho cloveka ale nepoznam. Pricom poznam viacerych vitarianov vo veku zhruba 60 ako dough graham ktory je uplne zdravy . Proste ja som sa na tuto stravu dala aj preto lebo ked som videla mojich chorych rodicov a to v takom mladom veku ako 50 r tak som si povedala ze nie tak nedopadnem. Vzhladom na to ze som sa po prechode na tuto stravu velmi rychlo vyliecila zo vsetkeho tak ju nateraz povazujem za zdravu.

GoFruit

Rng tak to tvoje som ani nedocitala lebo o inuitoch sa vie ze zomieraju dost mladi. Ci maju rakoviny mozno nie ale maju ine choroby urcite.

GoFruit

A co je v tych dokumentoch?
Prezyvko a ty mi vlastne co chces dokazat? Ze jest zvierata je normalne ze ta cela masineria priemyselneho chov zvierat je v pohode? Ked si to zoberies tak ze teda ja nicim rastliny tak si ale uvedom ze na chov dobytka je potrebne ovela vacsie mnozstvo rastlin ako keby sa primarne ludia zivili rastlinnou stravou. kolko? Zhruba 80% toho co sa dopestuje ide na krmiva?
Neviem co mi chces dokazat. Ano jedenie rastlin povazujem za ovela mensie zlo uz aj kvoli planete. Pestovanie rastlin ju tak nenici dokonca prave naopak stromy su velmi uzitocne. chov dobytka nici a zamoruje pody a vody vykalmi a vzduch metanom a co2. Je to najvacsi znecistovatel vzduchu nie auta. Tak ja si budem radsej jest i nadalej to ovocie a trosku zeleneho. Toho aj tak nezjem vela. Primarne jem ovocie niekedy cele dni nemam ziaden salat. Takze tak.

RNG

Inac tato tema vyvolala plno hadok a diskusi vyplyvajucich z roznych dietetickych nazorov, co je zdrave a co nie. Ale samotna tema je rakovina a konzumacia masa. Na to je velmi jednoducha statistika z minulosti, kde lekari u prakticky cisto maso, ryby a tuk jediacich inuitov(Eskimaci) nenasli ziadny pripad rakoviny. Takze asi problem je inde, v zamoreni a to modernom, kedze pripady rakovin sa za poslednycn 100 rokov viac ako zdesatnasobili, co samozrejme lekari taja.
wholehealthsource.blogspot.com
Nie , ze by historicky rakoviny neexistovali aj pred tym, caste boli napr u banikov a ludi zamorenych tazkymi kovami, ale to absurdne percento co ich je dnes kedysi ani zdaleka nebolo. Tj pricina je hlavne inde, nie v zivocisnych produktoch.
Aj napr ostrovania pred vyse 100 rokmi, na ostrovoch kde nepristavali lode z "civilizovanych krajin" nepoznali slovo infarkt, cukrovka, ani rakovina, a je to historicky zachytenelekarmi misionarmi, co tasm zili. Osterovania sa zivili sice najma rastlinnou stravou, ale jedli aj ryby a maso a hodne kokosoveho oleja, proti ktoremu sa dnes broji ako "skodlivemu na cievy" Nuz obyvatelom napr Pamoutu neskodil na cievy....
Tym sa nesnazim tlacit zivocisne produkty, ale osobne som za co najvacsiu pestrost, lebo este stale nevieme presne, co koho telo vyzaduje, lebo aj to je velmi individualne a neda sa to zjednotit do jedinej "zdravej stravy".
Jedno je ale jasne, skodlive chemikalie, nicenie jedla roznymi priemyselnymi upravami a vysoke pouzivanie patentovanych liekov, co su zamorujuce chemikalie v tom maju zarucene prsty.
Pesticidy a herbicidy sposobuju rakoviny aj u vegetarianov...