Výživné na vysokoškoláka

Príspevok v téme: Výživné na vysokoškoláka
ja252

chcela by som sa spýtať, koľko by som mala pýtať výživné od svojho otca, ak jeho príjem je niečo vyše 800 eur a žiadne iné deti nemá. rodicia zatial rozvedení nie su, ja bývam s mamou v podnájme, ona pracuje papierovo na polovičný úväzok, pričom jej reálny príjem je okolo 260 eur. náklady na bývanie sú/budú cca 160 eur v podnájme na dve osoby. mama mi hradí stravu 3 dni v tyzdni plne + ranajky a vecere po-stvrtok (kedy som na internate)...financne jej vypomaha sestra...mama na mna dokopy dajem tomu je schopna minut 80+40=120 mesacne...jem malo :D

moje náklady spojené so štúdiom,ktoré mi doteraz platil sú 50 internát, 44 cestovné, obedy 4*do týzdna, cize 16*do mesiaca asi 27 eur a vreckove 30.pobera dokopy 150 eur...a to pobera pridavky na deti, cize akoby mi daval len 120 eur..
z prijmu cez 800...povodne som od neho chcela len ,aby mi tieto peniaze daval pravidelne v plnej vyske raz mesacne, kedze s nim uz v spolocnej domacnosti nebyvam a chcem sa mu vyhybat, ale nesuhlasil a nesuhlasil ani s tym, ze pridavky sa prepisu na mamu....
tak som si povedala, ze by som mohla uspiet na sude (mame momentalne situaciu,ze mame zdarma pravnu pomoc a prostrednictoom soc.pracovnikov by sa to dalo urgovat)...a skusit vysudit 200 cisteho z jeho prijmu a pridavky prepisat na matku... ....neviem,ci sud bude brat do uvahy aj dovod, preco byvam s matkou, ked by som mohla byvat s nim, ale ak ano, tak uzna, ze tam su podmienky momentalne absolutne nevhodne, nechcem to tu vlmi rozpisovat, ale obstalo by to urcite...lebo on argumentoval prave takto, ked som s nim hovorila ohladom tohto, ze nech byvam tam...tam sa neda...myslite ,ze je sanca vysudit tych 200 eur? alebo aspon 180?...stipendia nepoberam...ani nikde nepracujem, som piatacka na VS, odbor vseob.lekarstvo ( moze sud prihliadat na obtiaznost tejto skoly a ze jednoducho nie je v mojich schopnostiam popri tomto studiu este aj pracovat?)

ak s takymto niecim mate skusenosti a vedeli by ste mi napisat nazor, tak dakujem