Prejedanie

and

ahojte,mis.nepapaj polievku z podravky ak mozes,urcite ma v sebe kvantum glutamanu,teda soli,a ta Ti v tele zadrzi vodu.radsej si urob nejaku svoju,zeleninovu,to je lepsie.Alebo jes taku bez glutamanu?Plnohodnotne jedlo a zdrave je aj uvareny karfiol a zemiaky,aj ked maminy budu rozpravat svoje.Ja mam uz tiez problemy s haluskami,citim sa po nich zle,je mi dost tazko.Tak aj rodine niekedy urobim variant cestovina,bryndza a ako na halusky ,co kto si da.a tiez mamina varievala takto,halusky,zemiak.placky,podobne jedla casto,to urcite nie je velmi vhodne.Ja to v rodine urobim,ale placky veru ani nepamatam ,ale nie casto.Ked si to zazelaju.Jonzettka,a co si to zas vyskusala?Prosim Ta to nevedie k nicomu,to si na najlepsej ceste, ako sa uplne zamoces do problemu.Ak sa naucis vracat,ani pevna vola Ti nepomoze.Vyskusaj tie rady,ist ,pockat tych 10min,radsej aj poplakat,ale vydrzat,neprejest sa ,aby nemuseli byt tie prehanadla,a najnovsi sposob.Vsetky rady boli velmi osozne,tak ich skus, co Ti dievcata dali.

palinnna

Ozaj, takmer by som bola zabudla, pokus sa najst si nejaku brigadu... utekaj od stereotypu, ktory ubija, aj napriek nechuti, ber sa von... medzi ludi, aj ked budes medzi nimi len ticho mlcat a utapat sa vnutorne v slzach, kolko si toho pred odchodom pojedla, aj napriek tomu chod do spolocnosti... postupne to budes zvladat lepsie!!! Drz sa!

kiri

Jonzettka> nezvracaj. Z toho sa nechudne. V zaludku sa Ti cukry a tuky aj tak uz vstrebali a to, ze zvracias ti iba kyselinou spaluje hltan, pazerak a nici zuby.

palinnna

Dakujem, z tvojich slov usudzujem, ze si naozaj mile a inteligentne dievca a v zivote mozes dokazat vela...!!! To vsak neznamena, ze len v pripade, ze budes chuda...
To je ten problem, ze vobec neviem, preco sa mi nedari pribrat, 7 rokov s ppp bolo asi vela na moj organizmus a teraz ma tresce, berie si dan, asi si povedal, dobre, ked si chcela byt chuda, budes a kazdy ta odsudi... chcem jest vsetko, ale tym vracanim som si tak ponicila travenie, ze mam chore asi vsetko... nechcem, aby si tak skoncila aj ty... drzim ti velke paste, aj v skole, aj s bojom, aj v laske!!!

jonzetta

ale v tom mas pravdu... kedysi som tu bola parkrat do dna a to bolo moje najhorsie obdobie. vsetci pisali ako chudnu, sportuju, jedia zdravo a ja som sa citila ako chudera, ze mne sa nedari, tak som sa z depky prejedla... podla mna, ked na to nemyslime, tak to ide lahsie... teda spon ja-v poslednych tyzdnoch som nemala cas sa tym zaoberat a schudla som dokonca... ale bojim sa-idu prazdniny a ja sa asi zostanem nudit doma...
ale dakujem za podporu, palinnna a drzim ti palce... a ete mam jednu otazocku-preco je take tazke pribrat, ked vies ze si nepekne chuda?

palinnna

Ja to chapem, aj ja som mavavala taketo zmyslanie, vsetko sa tocilo len okolo mojho chudeho bruska, ale na co mi bolo? Na to, ze mi kvoli nemu skoro vyhasol zivot? To na to musis sama prist, myslim, ze ani psycholog ti nepomoze, ak sama nebudes chciet...myslim, ze aj tito stranky vobec nie su vhodne pre nas, my sme z nich spravili nieco, ako forum na porovnavanie sa, este viac nas to nuti byt vacsimi a vacsimi anorektickami a bulimickami, tu sa podla mna neda vyliecit, stale len citame, ta je taka chuda, ta ma tolko kg a to nas burcuje k tomu, aby sme aj my take boli, ked ma ona 40kg aj ja musim mat...brutalna zla stranka PPP v nas narastla... zamysli sa trochu nad tym, ja ked som tu chodievala castejsie, pokazde, ma chytali este vacsie bulimicke zachvaty, naposledy som tu intenzivne chodila asi pred 2 mesiacmi, teraz tu zase asi taky dlhy cas nepridem... fuha, myslim, ze ma dnes niekto znenavidi... ale chcem vam len dobre, aby ste nemuseli stale mysliet len na postavicku, na jedlo, trapit sa... ste krasne...vsetky...kila nie su meradlom pritazlivosti!

jonzetta

ale ked ja nepriberam len teraz.... ale ja som tucna cely zivot... a vsetci okolo chudnu a vyzeraju uzasne... len ja som takato :( a vacsinou sa snazim jest normalne, resp co najmenej ale zdravo, bo chudnem docela rychlo, ale obcas sa neviem zastavit-ked som nastvana, stastna abo unudena... vtedy len jem jem a jem... a najnovsie uz aj vraciam... viem, ze to asi nepochopis, ale aj tak je podla mna lepsie, ked je niekto chudy aj ked chory ako zdravy ale tucny... ja viem ze je to chore, prepac...nemozem si pomoct...

palinnna

Je zytocne vraviet, ze je to normalna vaha na tvoju vysku... menila by si so mnou... ked som bola v ohrozeni zivota? ake je to strasne, ako casto myslime na smrt, mozno, a ked sa k nej aspon na par krokov priblizime, ako sa z toho tuzime dostat...uz by si sa nikdy nezalubila, nikdy by si nevidela toho svojho vysneneho...