Prejedanie

palinnna

and, ja kedze naozaj neviem posudzovat este tak dobre, ako mnozstva mam presne zjest a co je teple jedlo, myslis si, ze taky vareny karfiol ci brokolizu so zemiakmi mozno povazovat za plnohodnotny obed, pretoze ked ja takto jem, moja mamina sa strasne hneva, pretoze ona za teply obed povazuje len nieco take ako halusky, maso s prilohou a ine? Napriklad to prvotne spominane jedlo nemam problemy bez vycitiek zjest, ale take halusky, veru veru, to este v sebe neudrzim...

palinnna

Misi, vies, ze aj ja toto mavam, uz menej, ako predtym, ked jedlo bolo tym najsmradlavejsim, najspinavsim odpadom v mojom zaludku... teple jedlo ma u mna este stale takuto nalepku, ale pecivo prestalo... skus si najprv dat 1 krajec chleba napr. s rajcinou, alebo inou zeleninou, ked ti pride chut na dalsi, pre zaciatok si povedz, ze stacilo, ked sa vyrovnas s tym, pomaly skusaj aj viac hutneho jedla, no vytvor si kontrolku, ze aj ked ta chyti "bulimicky apetit", zazen ho prec, pockaj 10 minut niekde daleko od kuchyne, aj sa vyplac, vyvrieskaj, a myslim, ze po tejto 10minutovke by to malo byt lepsie...

mis.

and,nejem teplé jedlo, lebo mám z neho strašné výčitky... a teraz už aj z pevnej stravy, nechcem, aby mi to jedlo ostávalo v črevách:-(.. viem, že to nie je normálne, ale ja sa potom musím cpať preháňadlami, a preháňadlá už nechcem, tak radšej jem len tekuté veci- polievku z Podravky, biely jogurt... nechcem už ani ovocie, zeleninu, ale aspoň šťavy z nich. Neviem, ako sa toho pocitu "špinavosti" zbaviť..

jonzetta

sewie, viem ako asi sa citis. tiez sa mi to stalo a preto som sa naucila nieco dolezite- hladaj oporu radsej len sama v sebe. teda apon ja to tak robim, ze sa snazim nespoliehat na inych. mozno len na rodinu. ale na chlapa nie...ludia su hnusni-ked potrebuju pomoc vdacne ju prijmu, ale ked potrebujes ty, tak sa na teba vy... neboj sa, zajtra bude lepsie. a pozajtra ete lepsie... zvladnes to, drz sa!!!

sewie

baby ja uz nevladzem,nemam volu uz ani zit...vsetko bolo fajn a potom mi zas zadrbalo a este k tomu aj ti zasrani chlapi...jeden mi velmi ublizil a ja uz nemam ani volu zit,,,v case keby som tak velmi potrebovala oporu sa mi este aj ON obrati chrbtom...iba ma zneuzil a odkopol,liecil si so mnou zlomene srdce a znicil pri tom moje vlastne!

and

mis,ale preco myslis, ze nemozes zjest teple jedlo?Ked mam tieto problemy,aj mne je lepsie zjest jogurt,ale mozno jogurt smotanovy je horsi,ako uvareny karfiol,alebo ryza s paradajkou,alebo salatom.Ked zjem taketo jedlo,nemusim sa nicim dokrmovat.Ked som jedla po vselijakych kuskoch ,bolo to dobre ,ze som mohla zo vsetkeho ochutnat.Ale pravda je taka,ze som nemala dost energie na nic,stale som mala pocit,ze som ani nejedla,a ked som sa naucila pekne papat,nemam taketo problemy.Aj depresie z jedla presli,aj vsetko s tym.Ale to trvalo hrozne dlho.Ale to je individualne.Ja ked sa stravujem tymto sposobom,po kuskoch, stale mam teraz nedostatok energie,som hrozne unavena ,len by som spala.A to je vysledok ,co som robila peknych par rokov dozadu.Ale vtedy , ked som nejedla ,som mala energie aj na rozdavanie.

kiri

Dlho som si nevedela predstavit, ze by som prestala jest pecivo, lebo ho milujem, ale uz niekolko mesiacov ho takmer vobec nejem. Pokial viem, tak z peciva sa riadne tucnie. Celozrnne a grahamove ma tekmer rovnaky pocet kalorii ako biele pecivo, akurat je zdravsie na hrube crevo, inak temer ziaden rozdiel. Ryzu jedavam asi 1 tyzdenne, ale nemozem si pomoct, zboznujem zemiaky a vsetko co je z nich. Robievame si s drahym hranolky na plechu, tie zo sacku mrazene, v nich uz je nejaky olej, ktory sa na ten plech este vytopi, tak su nie mastne, ale take suche, snad je to mensi hriech ako robit si ich zo zemiakov vo fritaku. Reduktil mi ako-tak funguje, trochu sa mi dari neprezierat sa ako debil, ale niektore dni su fakt tazsie. Neviem cim to je, fakt.

mis.

Timi, súhlasím s Jonzetou. Treba si dať aj pevnú stravu. Poznám to na sebe. Keď jem celý deň len ovocie, zeleninu, na pol hodiny ma to zasytí, ale stále som akoby hladová. Keď si dám ale napr. kúsok pečiva, zasytí ma. A keď jeme len také blbostičky, vyhýbame sa normál. jedlu, aj tak zjeme viac kalórii.... teda u mňa to tak niekedy je. Trochu z toho, trochu z toho.... Ale tiež Ti rozumiem, tiež mám nervy už z toho, som psychicky v..., keď len kúsnem do pečiva, alebo si dám lyžičku ryže, kúsnem do zemiaka...už to moja hlava (alebo choré ja) berie tak, že som jedla teplý obed.... a výčitky neznesiteľné...

jonzetta

timka, ja to s ranajkami robim tak, ze si normalne dam vlocky a potom mrazene jahody-samozrejme mierne rozmrazene to do seba nemozem tak rychlo pohadzat a vacsinou ma to dorazi. tiez je dobre, aspon pre mna, ze ranajkujem zvacsa pri pocitaci, ze pracujem a obcas sa ledva stihnem najest, lebo potom musim palit do skoly. cize je dobre hned po ranajkach si naplanovat volaku aktivitu, co ta odtrhne od jedla. u mna je to skola, v nedelu kostol :) a v sobotu musim upratovat. tak si to volako rozvrhni, zarucene to zabera... a co sa toho chlebu tyka, ja papam zemiakovy... neni uplne najidealnejsi, ale sak hadam nezomriem z neho :) a timka, skus sa aspon donutit spapat ten chleba abo ryzu! vazne sa donut, mozno to zaberie... babeny drzim vam palce.

timka

ja chlieb, cestoviny a ryzu, zemiaky nejem poriaden 7 rokov. okrem obdobi ked som bola v nemocnici a musela som. neviem preco, ale dodnes sa mi vyhybam, pre mna je uz 1 lyzicka ryze jedna porcia a keby som zjedla napr. cely rohlik, bola by som psycho. a pritom to mnozstvo musli, co za den zjem vyda aj za 10 rohlikov. mam to nejak pomotane v hlave. len keby som nepriberala. ale priberam aj z dietneho stravovania. neviem sa prinutit jest pravidelen, zacat ranajkami. ked zacnem ranajkami tak ranajkujem nonstop az do vecera. potrebovala by som asi aspon na tyzden vypadnut z domaceho prostrediea, niekde na dovolenku s vyplnenym programom na cely den, kde je pravidelne stravovanie, kym by si telo nenaviklo. a hlavne mozog nepital nonstop jest.