Boľavé zuby

Príspevok v téme: Boľavé zuby
olivienka

zdravíčko, chcela by som sa spýtať, či tu niekto života skúsený nevie, či mám "len" citlivé zuby, alebo môže ísť o začínajúci zápal alebo niečo podobné. prípadne by ma zaujímali aj nejaké vychytávky, čo na citlivé zuby pomáha.

vec sa má tak, že v októbri ma trošku pobolievali zuby na ľavej strane dolu - od trojky až po sedmičku, ale bolo to skôr také svrbenie a vždy len ako reakcia na chlad či horúci nápoj. potom som bola na preventívke, zubár mi na spodných zuboch nenašiel nič podozrivé, ale na hornej štvorke vľavo bol väčší kaz, ktorý sa už blížil k nervu, a zubár povedal, že tá bolesť mohla súvisieť i s tým, lebo nervy niekedy spolu "komunikujú" i takto oproti sebe. dal mi tam vložku, v decembri plombu - odkedy mi to zapchal už tou vložkou, nič ma nebolelo. až doteraz. začiatkom tohto týždňa ma zasa začalo bolieť na tom istom mieste - väčšina zubov vľavo dolu, ale tentoraz i hore. je to silnejšie, než v októbri, ale v pohode vydržateľné, len nepríjemné. ozýva sa to niekoľkokrát do dňa. dnes asi len 3x, na pár minút a vždy v reakcii napr. na teplú polievku, alebo teraz na koláč, ale včera som doobeda nič nejedla a zuby ma striedavo boleli a neboleli, v približne 30 minútových intervaloch. 3 dni predtým však bola bolesť tiež vždy len reakcia na jedlo či pitie. ďasná vyzerajú na pohľad úplne normálne, kŕčky nemám nikde odhalené, reakcia na tlak žiadna. akurát mám podozrenie, že 2 noci predtým, ako problémy začali, som podľa rannej stuhnutej čeľuste v spánku fest škrípala zubami, čo sa mi stáva, keď mávam stresy (napr. skúškové obdobie ako teraz :D). a keď zatnem zuby, najväčší tlak ide práve na tú nedávno opravovanú štvorku...

vopred ďakujem za rady. doteraz som so zubami nikdy problémy nemala, tak to nechcem podceniť, ale nechce sa mi zas letieť k zubárovi kvôli nejakej konine... som už k nemu objednaná o mesiac na opravu druhého malého kazu na opačnej strane a na konci minulého roka som tam bola dvakrát, tak už som prezubárovaná...