Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolesť očí od vetra. Bolesť čela od vetra / Bolesť čela od chladu

Príspevok v téme: Bolesť očí od vetra. Bolesť čela od vetra / Bolesť čela od chladu
sssjjj

Bolesť očí od vetra. Bolesť čela od vetra / chladu.
Ahojte. Ja mam taký problém, že ma bolia oči aj čelo od zimy a boli ma to menej keď som doma v teple. Oči mi ale neslzia. Myslím si, že to môže mat súvislosť s tým, že som citlivý na zimu, lebo pred 7 rokmi som bol v stane v októbri a prespal som tam, keď bolo vonku asi 11 °C. Ráno som sa zobudil a bol som ako keby zničený,bolelo ma čelo, a cela predná časť hlavy. cítil som sa o ničom. Dutiny - sínusy som mal volné, žiadna nádcha. Nevedel som, čo s tým, bol som u viacerých doktorov. Bolo to pred 7 rokmi. Neurológ nenašiel nič, ale nevylúčil súvislosť bolenia hlavy so skoliózou, chyb. držaním tela. Lenže to ja môžem vylúčiť, lebo nikdy predtým ma hlava ani čelo takto nebolelo. Bol som aj u ORL-Lekárov konkrétne u 3 lekárov, lebo predch. dvaja môj problém nevyriešili, resp. nič sa nezmenilo. Obaja ale skonštatovali, že mám vybočení nosovú priehradku a že by to s tým mohlo súvisieť. Zase si hovorím, že ak by to s tým súviselo, tak by ma to čelo bolelo aj predtým. 2. lekár konštatoval, že ide o alergiu, tak som teda užíval Zodac, čo mi nepomohlo, tak som s tým prestal. Odporučil ale striekať morskú soľ do nosa alebo Vincentku, čo síce mi tiež nepomohlo, ale používam ju dodnes, chráni totiž sliznicu nosa do určitej miery pred bakteriálnymi a vírusovými ochoreniami. Naposledy som bol u 3. ORL doktora, ktorý sa vyjadril, že jediné, čo ho napadá, že by mohlo spôsobovať môj problém by mohla byť vybočená nosová priehradka, a treba ju operatívne vyrovnať - tzv. Septoplastika. Lekár ale nevzlúčil, že by mi aj po operácii mohli tieto problémy pretrvávať, lebo to nemusí byť ten dôvod, prečo ma bolí to čelo.
Od operácie som upustil a a v súčasnej dobe musím mať pokrývku na hlave vždy, keď je teplota vonku 13 °C a menej, inak ma bolí to čelo a čím viac je vonku zima a čím viac fúka studený vietor, tým je to horšie.
Teraz pred 3 týždňami sa k tomu pridal ďalší problém. Bol som pracovne vonku na ulici a vonku mohlo byť asi 3 - 5 °C a začal fúkať taký silnejší vietor. Oči som si nechránil, prišiel som domov a cítil som, že ma bolia, vedel som, že od vetra a tiež som vedel, že ma ešte nikdy takto neboleli. Keď som bol doma, kde je teplo, boleli menej, nemal som ich červené, ani teraz ich nemám, neslzili a ani nepálili. Aj Ďalšie dni som bol vonku a tiež fúkalo a musel som si chrániť oči čapicou a rukami, inak ma to strašne bolelo a tak isto je tomu aj teraz. Bol som asi o 10 dní u očnej lekárky, nebol tam žiadny výtok z oka, nebolo červené, písmená som dobre prečítal, vnútrooč. tlak nemerali. Dg.:Conjuctivitis catarhalis o.u.- konjuktivitída. Predpísaný Alergocrom - 3krát denne vôbec nezabral. Opýtal som sa ma Ophtalmo Evercil pani doktorky, či by mi pomohol. Lebo mi to odporučili v lekárni. Ona povedala, že si to nemám dávať, že mi to zničí oči. Pôjdem na kontrolu, ale nevidím to moc dobre.
Neviem, čo ďalej, myslím si teraz, že mi možno už nikto nepomôže, pretože sa domnievam, že problémy s očami a problémy s čelom súvisia a je dosť pravdepodobné, že sa z toho už asi nedostanem. Tak som sa rozhodol, že to skúsim napísať na toto fórum, lebo už ozaj neviem, čo mám robiť. Aj keď od toho nemám moc veľké očakávania, čo sa týka tých rád, ale uvidíme. Momentálne, keď je teplota vonku pod -1 °C, tak musím na hlave nosiť igelitové vrecko, aby sa k tým očiam nedostal chlad alebo ešte horšie vietor, aj keď len slabý vánok, strašne ma to bolí, keď si ich nezakryjem.
Mám tiež určité pochybnosti o tom, či vôbec existuje presná diagnóza mojho problému, pretože slovo alergia je dosť všeobecný problém a mám pocit že ani doktori mi nemusia pomôcť, pretože nie všetky choroby musia byť objavené a zadefinované, ako sa prejavujú atď, alebo neviem ako by som to nazval – jednoducho popísané.
Ďakujem za rady.
sssjjj@azet.sk

miki25

to že to ono sú tak subjektívne vecí, že na toto nedá odpoveď nikto. mám veľmi podobné problémy aj viem pravdepodobne od čoho ich mám, keďže podobnú bolesť som aj zažil, ale ešte v horšej hrozivejšej verzii. osobne pracujem z dvoma variantmi precitlivelosť na chlad alebo psychika. mám šťastie, že mám ešte čas to ignorovať, keďže som študentom na VŠ a v zime zatiaľ nemusím takmer nikde chodiť. neskôr v pracovnom živote bude to asi podstatne horšie,ale čo už momentálne už neriešim. u lekára som pochopenia tiež nenašiel. povedal mi na to, že nech si dám skontrolovať zuby, pričom ho nezaujímalo nič a dal mi len nejaké bežné magneziové tablety, ktoré dáva asi skoro na všetko. zuby boli samozrejme v poriadku aj pod rontgenom.

sssjjj

To vrecko je najlepsie, lebo do urcitej miery zabranuje prenikaniu chladu do očí. Ked si chranim oci iba rukami, moc to nezaberá a oci ma strasne bolia.