Metaplazia pažeraka - GERD

Príspevok v téme: Metaplazia pažeraka - GERD
|AnonyM|

Prosím Vás akú šancu mám že sa z tejto choroby uplne vyliečim... mám len 16 rokov po troch mesiacoch bolesti pod hrudnou kosťou mi zistili GERD a metaplaziu(červenu sliznicu) na pažeráku... našťastie vý sledky boli vzoriek boli vporiadku. Na internete som čítal že je to NEBEZPEČNÉ može z toho vzniknúť rakovina pažeráka :/. K tomu mám ešte reflux žlče do žalúska :/ ... Prosím dá sa to pomocou lekárov uplne vyliečiť alebo celý život budem žiť v strachu kedy z toho bude rakovina?

Milord

Pre AnonyM:

Nemal by si podliehať panike,čo ti vlastne lekárka povedala na pažerák, ako to chce liečiť? aké lieky ti dala? Čo s tým chce robiť dalej?
Podstatné je vyliečiť zápaly, hlavne kľud a nečítať čierne vecí, čo by mohlo byť, veľa ľudí má podobné problémy a žije s nimi dlhé roky. Viem pre mladého človeka je to ťažšie.
Rodičia by ti mali pomôcť aby si zápal prekonal, dodržiaval antirelfuxný režim. Všetko sa dá riešiť.
Držím ti palce

|AnonyM|

Prosím o radu, dnes ma začalo nepríjemne bolieť pod hrudnou kosťou. Hlavne keď prehldnem tak cítíim tam takú nepríjemnú akoby pichľavú bolesť. Som z toho zúfaly, a nie len z toho proste z celej tej choroby. Každý deň myslím len nato kedy sa to zvrhne na rakovinu. Už neviem čo ďalej :/

RNG

Gastritida je zapal zaludka. Za zapalom su skoro vzdy nejake mikroby, ktore svojou cinnostou v toxickymi vyluckami zapal sposobuju
Dostatok a nerozriedene zaludovcne kyseliny znicia prakticky vsetky mikroby co sa do zaludka dostanu, tj ked mas zapal je to priamy dokaz, ze mas malo kyselin.
Ked nechces brat doplnok kyselin, musis brat aspon nieco, co ti tie mikroby potlaci, napr niekolkokrat denne hlt koloidnej striebornej vody. To ti mikroby vynici a zapal zmizne. Ked sa zaludok zregeneruje a s pomocou napr DGL(2 tablety dokladne pozut 15 minut ptred jedlom ) vyhoji, mozes zacat brat doplnky kyselin s jedlom.
Odporucam vtedy aj enzymy mikrovlakniny a v inom case probiotika.

|AnonyM|

RNG? A ako by sa dala vyliečiť mierna chronická gastritída? Zistili mi to keď som bol na gastroskopii + s tou intestinalnou metaplaziou na pažeráku. Dala by sa ta gastritída vyliečiť napríklad Harmančekovím čajom? Je mi vždy zle od rána až do večera nie je to nejak závisle od jedla... možno trocha viac bolí po jdele. Lekárka mi na to dala len spomínany KINITO. A dá sa to vobec vyliečiť? prípadne sa to može zhoršiť?