Priatel a jeho kamarati

Príspevok v téme: Priatel a jeho kamarati
Annieee

Ahojte, rada by som sa s vami podelila o moj problem. Priatel ma 28 rokov, a ma kamaratov (slobodnych) v jeho veku. Sme spolu rok a pol. Uz na zaciatku vztahu to bolo tak, ze sme vsade chodili s jeho kamaratmi. Von, na chaty. Sami sme spolu boli len obcas vecer unho. Nechodil casto prec, ale rad sa siel previezt na motorke a ja som ho podporovala. Toto leto sa vsetko zmenilo. Vikend co vikend na motorke, na zrazoch, na chalupach s kamaratmi. Ked neboli slobodni este na zaciatku nasho vztahu, nevolali ho az tak casto na podobne akcie. Lenze toto leto bol nonstop prec ked sa rozisli s frajerkami. Cele leto som mu vravela ze chcem ist s nim na vylet, navrhla som konkretne miesta, datumy...Stale len "dobre, uvidime teda". Nic sa neudialo, boli sme spolu za cely cas len na jednej dovolenke na par dni. Aj tu som si vyzobronila. Jemu staci ist na dovolenku na stredne slovensko a to trikrat do roka, s jeho kamosmi a so mnou. Ja som chcela ist do zahranicia na vikend a tak... Ked som mu povedala ze dohodnime si cas v lete tak ze jeden vikend budes so mnou druhy s nimi, tak mi povedal ze on si planovat cas nechce ze ho to obmedzuje. Na jesen sme mali krizu. Na moje narodeniny prisiel vecer a rano sa zberal s kamosmi do polska(chcel im ist kupit kotlik na gulas aby im mohol na jeho narodky varit). Na jeho narodky odisiel teda na vikend na chalupu s nimi. Na meniny zas. Tak som mu povedala ze to ukoncime a cakam kedy mi prinesie veci. Urobila som dobre ze som sa rozisla? Ved nikdy sme spolu nesli na nejaky predlzeny vikend, ani na celodennom vylete sme nikde neboli! Vyrocie so mnou tiez neoslavil, vecere a podobne veci som si musela vyprosit. On mi podla neho cas dava ale ako kvalitne? Vecer pri telke. Nie som takto stastna. Naposledy som mu povedala ze dufam ze s chalupami na nejaky cas konci. Povedal ze nic neplanuje a uz o tri tyzdne sa zberal na chalupu lebo ma meniny a chce to s nimi oslavit. Povedala som mu ze vo vztahu ostanem len ak sa so mnou dohodne ako casto tam chce chodit, navrhla som raz za dva mesiace od piatka do nedele. Vraj ho obmedzujem a on sa nebude obmedzovat ak tam chce ist. Dakujem za nazory

Agnes998

Takto sa nechova muz ktory je vo vztahu a ktory je zamilovany. On nie je. Podla toho co pises mam pocit ze ta ani nechce a tesil sa uz ze bude slobodny a ty sa mu zase len vnucujes tak teraz nevie co. On nevie robit kompromisy hoci je o tom mozno presvedceny, toto nie su kompromisy. Sam ti povedal, ze na vztah nie je, neciti sa na to a chce byt slobodny. Tak co ho zase uhanas aby si potom o par dni ci tyzdnov zase plakala a robila cirkusy ze je furt s kamosmi a na teba nema cas. Chce slobodu, daj mu ju. Inak dost zvlastne spravanie na 28 rocneho uz davno dospeleho muza, chova sa ako pubertiak

lilyiankaa

Annie, tento vzťah nemá význam, možno prvých pár týždňov to bude relatívne okej, ale nie na dlho .. bude to tak ako predtým a ty budeš nešťastná ... on na teba kašle, viď,že on nemá žiadny záujem vymýšľať spoločné aktivity ..všetko je len na tebe a pánko ešte povie, že ak sa mu nebude páčiť, tak vymyslí alternatívny plán .. no nakopať ho do zadku a nie toto

Prezyvka55

Annieee bohvieako prispiet k spolocnym zazitkom nechce :D nevie vymyslat ale hlavne ze ho maria kare s kamaratmi stale dakde ale nevie vymyslat :D

Annieee

No caute baby. Takze sme si boli prave sadnut. Najprv to vychadzalo na rozchod. Ze sa chce este blaznit a tak, ze nie je velmi rodinny typ. Potom sme sa dohodli ze do buducej nedele sa nevidime a premyslime si nasledovne veci: ci ja som schopna tolerovat jeho zaluby, kamaratov a to ze on so mnou na vylety pojde ale budem to musiet vymyslat ja. Lebo on nie je taky typ cloveka co vymysla vylety.Ak sa mu nejaky nebude pacit, tak vymysli alternativu. A dalej on si ma rozmysliet ci je schopny ozaj ten cas vymedzit aj na to aby so mnou niekam isiel a nie prec s kamaratmi. Na to povedal - ved som bol ochotny chodit ale vymyslat to budes musiet ty. Vraj chalupu inicioval on len v novembri na narodeniny a teraz na meniny. Zvysok vraj jeho kamarati a ze to ani neviem kolko velakrat nesiel s nimi ked ho volali. Tak co baby, boli by ste to schopne tolerovat? Ja zatial netusim.

pisces333

Ahoj Anniee,ja som mala podobný problém s priateľom,tiež má bandu kamarátov,ktorí sú po dlhoročných vzťahoch a nevedia sa nabažiť slobody.Stále ho všade ťahali, no a aby nebol za papuču,šiel.Tiez sme mali hádky dosť často, bola som zúfalá.Az sme si po poslednej hádke dali čas na rozmyslenie. Aj koniec roka sme strávili po svojom, obaja so svojou partiou.Stale točil o svojej slobode, pritom jej mal habadej.Pivné posedenia s kamošmi cez týždeň,fitko,vlastné zaujmy a pod.Nakoniec vysvitlo, že mal iba strach zo záväzku.Ten čas, čo sme strávili zvlášť nám prospel.Chybali sme si, bol to on, čo za mnou prišiel nech to neskončime.Možno aj tvoj iba potrebuje ten čas a spamätá sa o čo prichádza.Priatelia ťa nebudú vedieť nahradiť.To som si istá. Veľa šťastia

Annieee

Tak on tvrdi ze kompromisov spravil dost. Ze viac casu mi dat nemoze ze ma toho vela. Je pravda ze cez prazdniny mal taku pracu ze pracoval aj v sobotu (a niekedy aj ja v sobotu alebo nedelu). A este aj doma pomoct rodicom a starym rodicom. Chapala som ze sa chce ist previezt a oddychnut si. Ked som sa ho ale spytala: A kedy si povedal,pocuj v sobotu si robila ty aj ja, v nedelu mozme niekam zajst na vylet si oddychnut? Ospravedlnil sa mi a povedal ze nikdy. Keby si to spravil, mohol si ist buduci tyzden zase von s nimi. Zato ja mam skolu cez semester, chodim aj na staz a este aj do prace ale cas si najdem aby sme dakam isli. Ano, chodi do prace, pracuje manualne a je unaveny, ale ja sa este musim aj pripravovat do tej skoly takmer kazdy den a kolkokrat ani poriadne nespim. A tiez dojdem domov neskoro, aj o deviatej. Ale navrhujem mu aktivity aj cez vikend nie len vecer. Neviem co zajtra vyriesime lebo uz aj keby sa to pokusime dat dokopy tak to uz nikdy nebude fungovat ako na zaciatku vztahu. Uz to nebude take nikdy. Len zlepovanie

0vecka

lol hlavne mu nic neukazuj boze... ty si jasne vyjadrila svoju nespokojnost a vztah si ukoncila... ak sa teraz vratis tak sa to zaxvilu dostane do starych kolaji... boze to je fakt naivita :)

Kiara24

Chlapa obcas treba prefackat i touto formou. Cize rozchodom ak sa nevie spamätat. Cize ano urobila si dobre a myslim si, ze stracat cas s clovekom, ktory ti nevie venovat tolko casu kolko by si chcela a prvoradi su vzdy kamarati..tak to je hlupost. Smutne je to, ze je tak velky sebec, ze nepristupi ani na ten najmensi kompromis. A ono ak to nevies tolerovat, tak je lepsie ak sa vase cesty rozidu. Pokial ho nieco neosvieti. Je mozno lepsie to nechat na pokoji v tejto faze akoby ste neskôr mali mat spolu deti a aj od povinnosti okolo nich by stale utekal za kamaratmi.