Žalúdočná neuróza

Ernest

Ešte som zabudol dodať, že som sa nikdy na neurózu neliečil. Akosi som nikdy nemal čas a vôbec - som nepriateľom lekárskych ambulancií a liekov. Ale znovu opakujem - pohárik tvrdého pomôže.

Ernest

Neurózou som trpel vyše dvadsať rokov. Mal som náročné povolanie, z ktorého to všetko vyplývalo. Jedného dňa to kolegu rozčúlilo a vnútil mi pohárik slivovice - a neuróza ako zázrakom zmizla. Ohlásila sa mi dnes po 19 rokoch pri podávaní daňového priznania. Opäť som si dal pohárik tvrdého a už som sa aj najedol. Radím - pomôže, skúste.

hanka9

No a potom spokojne spinkaj

P.s- pokial by si prevadzala toto cvicenie napr. cez den

po jeho vykonani sa "prebudis" tak, ze si zacnes pomerne silni suchat ruky a celo, lica.

dufam, ze som v rychlosti na nic nezabudla.

hanka9

prejdes k cislu 3

a dychas zhlboka, pokojne (branicne dychanie) mozes pouzit formulku

"moje dychanie je ciste, pokojne"

prejdes k cislu 4

a budes si opakovat napr.

"moj traviaci trakt je teply, prehriaty, funguje bezchybne a spolahlivo" (alebo tak nejak)

prejdes k 5

a zameras sa na celo, aby bolo chladne

predstavis si napr. mraz a opakujes formulku "moje celo je studene"

formulky samozrejme nehovoris na hlas

hanka9

uzivaj (B-stres), prevadzaj destresujuce techniky (taj-ci, joga), cvic dychanie (hlboke branicne dychanie!), resp. kazdy vecer po zalahnuti do postele cvic autodenny trening= "tvoj problem"
1) tiaz
2)teplo
3dychanie
4)tvoj problem= zaludok
5)studene celo

Po zalahnuti do postele sa ulozis na chrbat a skludnis :
zacnes vzdy pravou stranou= rukou= predstavis si, ze je velmi tazka a nechas ju tazku

potom prejdes k lavej ruke a urobis detto

rukami nesmies hybat a nechas ich v tom stave

potom prejdes k pravej nohe a urobis to iste

potom k lavej

ked mas vsetko v tiazi, tazke prejdes k čislu 2 a to je teplo

znovu zacinas rovnako z pravej strany,

pri tomto si zas predstavujes obrovkse teplo v koncatinach (predstavis si dajme tomu radiator)

hanka9

Oblast zaludka upokojuje dobre medovka lekarska (pit zapar)

dalej levandula,lubovnik + sladovka aj pri zapale

a mnoho dalsich...