Očkovanie proti tetanu

GoFruit

Ano philips to chapem. Ale nie je lahsie vybudovat si silnu imunitu ci ani moje telo by nevedelo s touto super bakteriou ci co to je bojovat? Urcite to dostane kazdy? Preco hiv nedostane kazdy kto s nim pride do styku. A preco chripku nedostane kazdy? Ja si radsej budujem imunitu ako pchat do seba lieky. A budujem ju aj synovi.

odpovedam

dobre, hanka, o tom robeni srandy si myslim svoje, ale ved posli predsa na nich kontakty :-)

a ano, je pravda, ze tetanus nie je taky podstatny. ale ja urcite svoje dieta zaockovat dam.

philips

GoFruit - palička Clostridium Tetani je vysoko odolná, pokiaľ je v spóroch. Takže nemusíš byť v priamom kontakte s konským hnojom, stačí aj obyčajná hlina, kam sa kôň pred niekoľkými rokmi s prepáčením vysral...

GoFruit

No lebo ockovanie proti tetanu je vazne zbytocne. Sanca ze ho dostanes minimalna teda nulova. A hlavne nie z hrdzavych klincov to je myt, sprostrost. Dostat to vraj mozes akurat ked si v kontakte s konskym hnojom a mas otvorenu ranu.

hanka9

A to som sa uz aj poriadne porezala na hrdzavych nozoch pri krajani kapusty

na zimu do suda

a nezaockovali ma ani vtedy

a lekarovi som povedala, ze nie som zaockovana

kaslal na to ...

hanka9

Zhruba pred 7-8 rokmi mi prislo oznamenie z ambulancie, aby som prisla dat sa zaockovat proti tetanu

tak som "potichu" robila prieskum u znamych - zdravotnickeho personalu vratane lekarov, ci je nutne dat sa zaockovat

no a väcsina ma odhovorila

odpovedam

mimochodom, neprekrucajte moje slova. Nikde nepisem, ze farma firmy nam chcu dobre. Skor riesia situacie, s ktorymi si bezne poradit nemusime. Nikto netvrdi, ze to nema vedlajsie ucinky, ale je to to najlepsie, co mame. Ja neviem, ako vy, ale ked mi zlyhali pluca, sla som do nemocnice a len tak-tak som to prezila, vdaka liekom a terapiam. Co spravite pri komplikovanom tehotenstve, porode, havarii, tazkom uraze, tazkej chorobe?

K lekarom vas nik nenuti ist, ale hanit ich za ich poslanie je silne kafe. Minimalne vedia, o com je medicina. Narozdiel od roznych sarlatanov, ktori zamerne klamu, zavadzaju a snazia sa pretlacit svoje produkty, a to prave tym, ze spochybnuju ucinky konvencnej mediciny.

V USA sa vedu sudne spory voci "lekarom", ktori ziadnymi lekarmi nie su - bud si zaobstarali diplomy z fiktivnych medicinskych univerzit, pripadne si titul doktor pisali pred meno len ako pseudonym. Jednym z nich bol aj pan, ktory zacal sirit reci o smrtelnosti ockovania.

Takze pozor na zdroje, z ktorych cerpate. Konspiratorske stranky vam v hladani pravdy nepomozu, iba ak vas trosku citovo povydieraju a nakydaju na ludi, ktori denne bojuju o zivoty inych. Ale rozhodnite sa sami. Ale hlavne za svoj zivotny styl nevinte potom lekarov a farmaceutov. radsej sa vzdelavajte z autorizovanych, overenych a overitelnych zdrojov.

odpovedam

@tak... autizmus ako dosledok ockovania bol odhaleny ako podvod.

briandeer.com

nehovoriac o tom, ze sa prilis nehovori o mrtvych, ktori umreli na dosledky nespravneho rozhodnutia rodicov. Absolutne sa mi nechce pustat do tejto temy, ale je smiesne vinit farma firmy a lekarov z "chcenia vam zle", pricom sami si robite zle nespravnym zivotnym stylom, stravovanim a pod.

GoFruit - ktore odvetvie nezaraba? Sorry, ale to je typicky argument. Kazde odvetvie a biznis funguje za ucelom zisku predsa. Co sa neosvedci, to sa nepredava. Nikto ta nenuti ist do restauracie, kde ti nechuti, nikto ta nenuti kupovat oblecenie, ktore nie je kvalitne, nikto ta opat nenuti uzivat neucinne lieky. Je to na tebe.