Chcem ísť na vysokú ale nemám za čo

Príspevok v téme: Chcem ísť na vysokú ale nemám za čo
Majka_8

Som študentka tretieho ročníka na Strednej škole. Teraz mám skúšky a potom maturitu. Ja viem že rozmýšľať o tom je možno ešte skoro ale mám jasné plány do budúcnosti a chcem si ich splniť za každú cenu. chcem ísť študovať na vysokú školu (psychologickú) Problém je v tom že by som potrebovala financie (dosť veľké) ktoré nemám. Chcem ísť strašne tento rok do zahraničia na nejakú brigádu ale bojím sa, že ma oklamú kedže sa to často stáva a najčastejšie to ide cez známosti, ktoré ja nemám. Chcela by som Vás poprosiť či o niečom neviete. Ďakujem

javor24

Majka_8: ja som bol cez leto na brigade v Nemecku, sprostredkuje to jedna pani, ak by si mala zaujem, mozem ti dat na nu email..

co sa tyka tej psychologie, radsej by som si to premyslel dvakrat, kamaratka to studovala a hovorila, ze keby skor vedela ako je to s uplatnenim, tak by si tam nikdy nepodala prihlasku..

moooncaaa

a zaleži aj kde by si chcela študovať, ak v BA, tak aj popri dennom študiu tam maš množtvo priležitosti privirobiť si na brigadach ako čašnička či opatrovanim deti

moooncaaa

je to len na tebe, ak vieš 100% jazyk skus vycestoavať, informuj sa o nejakych dobrych agenturach, aby ťa neoblafli alebo na vlastnu pasť ale hlavne musiš vedieť fakt dobre hovoriť, ak sa niečo prihodi predsalen, aby si si vedela pomocť aj sama, lebo na agentury sa isto neda uplne spolahnuť
ale študovať možeš napaokon aj popri zametnani, ak pracuješ v škole budu o niečo ustretovejši ako k dennym študentom a dohodnuť sa vieš aj so zamestnavateľom,, že potrebuješ na dve hodinky vypadnuť z prace na skušku a dalši den zase zostaneš nadčas

Martina210

Camembert

ahoj a nenapisal si v com podnikas?
Vela ludi co musia mat zivnost lebo by ich nezamestnali napr.v blave-volkswagen. Si mysli ze uz podnika :-) :-) :-)

Iba Katka

Škola nie je až tak finančne náročná ako si myslíš :) Školné nestojí nič pokiaľ neprekročíš dĺžku štúdia, knihy často krát nájdeš na internete alebo si ich dáš nafotiť, čo ťa výjde na 3€ za knihu a môžeš si nájsť brigádu. Záleží od toho, v akej si situácií. Prípadne to sociálne štipendium, na to ti však nikto neodpovie, kedže si neopísala svoju situáciu. Lebo ak máš dvoch rodičov a každý zarobí 500€, čo nie je vôbec veľa, tak už sociálne štipko nedostaneš :(

Ja som bola v tej situácií, kde som na štipendium nemala nárok, začala som teda študovať až teraz (mám 22) a to externe popri práci

Camembert

Ja mam len strednú ale podnikám s bratom lebo tiež som bol dlho nezamestnany. Teraz sa mám lepšie ako moji spolužiaci čo šli na výšku. Bud sú na nezamestnani alebo utieraju zadky zahraničnym dôchodcom ci umývajú riad v zahraničí alebo predavačov robia. Len niektorí sa zamestnali cez rodičov na svk .

ebi777

majka
pozisťuj si informácie ohľadom sociálneho štipendia, že aké sú podmienky pre získanie a cca v akej výške sú

možno by som sa išla opýtať ohľadne tejto veci na študijné oddelenie tej školy, na ktorú plánuješ ísť

myslím, že tam chodievali moje spolubývajúce, ak si toto štipko vybavovali

Majka_8

Tak znovu ja viem že mi možno VŠ nezaručí prácu .. viem o prípadoch ktorý majú VŠ a sú nezamestnaní. Chcem ísť len ďalej študovať a niečo čo ma zaujíma. Nechcem nejaký titul ani byť nejaká namyslená za to že budem mať VŠ veľa ľudí v dnešnej dobe študujú na VŠ. Rodičia ma tak trochu vždy podceňovali a skôr brali na vedomie moju sestru. Dokážem, že aj ja niečo viem aj bez ich pomoci. A ešte raz Ďakujem určite si budem niečo bližšie zisťovať o informáciách, ktoré ste mi poskytli.

Agnes998

Ak by si chcela ist pracovat do zahranicia, nikdy nechod cez ziadne slovenske agentury! Su to skoro vsetko podvodnici a okrem toho je to zbytocne, dnes mame otvorene dvere v celej europe, mozes si najst pracu sama, staci len sadnut k internetu a hladat! A nepotrebujes ani znamosti