Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kto je povinný podávať pendepon

Príspevok v téme: Kto je povinný podávať pendepon
Selanka

Dobrý deň, chcela by som sa informovať, kto je povinný podávať pendepon. V nemocnici na kožnom oddelení mi odporučili pendeponizáciu u rajónneho kožného lekára. Obvodná kožná lekárka mi síce predpísala spomínaný pendepon, ale s tým, že pichať mi ho má obvodná lekárka. Tá mi zasa povedala, že mi ho má pichať kožná lekárka, ktorá mi ho predpísala. Prosím poraďte mi kto mi ho má podávať a ako ich k tomu prinútim. Ďakujem

zita11

Ak nájdeš vymyslené vyšetrenie, udaj toho doktora.
Ja mám príbuznú lekárku a viem, že robí nad limity.
Vieš, koľko má lekár špecialista za hodinové prvovyšetrenie? Vypočuje, prepátra dokumentáciu, vyšetrí, rozhoduje, čo vyšetriť, vypíše žiadanky, zostaví liečbu, vypíše recepty, poučí pacienta .. za necelých 6 eur. To je platba ambulancii za hodinu, sú v tom všetky náklady. To však može len raz za život pacienta. Potom neskôr, nech mu to trvá, koľko chce, číta, vypočuje, vyšetruje, .. vypisuje správy, žiadanky .. účtuje si za kontroly necelých 1,5 eura. Kým je v limite.
Prosím ťa, ktorý špecialista, ktorý robí len na poisťovňu, sa uchádza o pacienta? Ja poznám samých takých, ktorí sa pacientom bránia.

Fiktívnypac

Zita11, nebuď smiešna s poslaním :-D
Lekári robia najväčší biznis, stačí, keď si dám vystaviť výpis poskytnutej zdravotnej starostlivosti a čudujem sa, aké vyšetrenia som absolvoval! Bodaj by potom nemali prečerpané limity, keď si fakturujú fiktívne vyšetrenia!

zita11

Neviem, či toto nejaký predpis upravuje.

Záujem by mala mať kožná lekárka. Jej to poisťovňa teoreticky zaplatí ako výkon. Teoreticky preto, lebo platbu má len vtedy, ak neprekračuje limity. (väčšina špecialistov ich prekračuje, je to tak nastavené, poslanie je poslanie..), inak si zvyšuje straty.
Pozdravujem tých, ktorí zdravotné dane posielajú Gorilám a podobným.

Väčšinou nakoniec kapitulujú praktici.

k.l. mimi323

ťažká otázka..v praxi je to niekedy riešené tak,že ked to nie sú ochotní pichať na rajónnych ambulanciách, mohla by to podať prijímová ambulancia indikujúceho oddelenia..v tomto prípade kožného....tá by s tým nemala mať problém

ddana

U nás v pohode pichajú na obvode doporučené injekcie od špecialistov. V tomto prípade by som sa zamyslela nad tým, či nezmením obvodnú. Ak jej to robí problém.