Endometrioza alebo nie?

Príspevok v téme: Endometrioza alebo nie?
adel_sykorka

Ahojte :)
otazky ohladom zenskeho cyklu su do velkej miery tabu a tak sa chcem tu na fore opytat, ci je bezne mat pocas menstruacie v moci krv. Ked mam silnejsie kramy, v moci sa mi objavuju ciastocky krvy, mensie zrazeniny. Mam podozrenie, ci to nemoze byt endometrioza. Krv sa vsak v moci neobjavi ak si dam tampon - tak teda neviem. Bolesti mam len pred menstruaciou dva dni a pocas prveho dna, ale nie je to nic strasne. Inak sa citim byt v poho... az na tu krv teda :P
Vdaka za odpovede

kabel

mila moja, moc ti omyva vonkajsie rodidla a zmyva aj krv :-D
ale ak sa chces zhovadit pred svojim gynekologom, ked tam prides s touto zavaznou informaciou o svojej krvi, tak do toho :-DDD

adel_sykorka

Ake ste mudre poniektore. Nesledujem to specialnym svetlom ani zrkadlom - prave v tom to je - jednoducho si najblizsie sadni na zachod ked budes mat menzes, roztiahni nohy a sleduj, ci krv, ktora pada do misy ide spolu s mocom alebo nie.
A preto sa pytam - ci to sledujete bezne - nie krv v zachode v moci ale v prude mocu...
hladam pomoc, tak si OMG komentare odpustite
vdaka

kablica

som si uplne ista, ze ta krv je z posvy, svedci o tom aj to, ze ked mas tampon, tak sa ti to nedeje.
ty sa pred mocenim docista poumyvas, ked si si ista, ze to nie je v posvy? A ako to sledujes-so ecialnym svetlom a zrkadlom? asi nie, co? a sme doma.
no ale ked chces verit, ze mas endometriozu, tak si tomu ver, mne je to uplne jedno.

sara11

endometrioza moze mat xy priznakov a taktiez kazdy priznak nemusi hned znamenat endometriozu... krv v moci moze byt jeden zo symptomov, ale bohuzial tuto chorobu potvrdi len laparoskopia, ries to radsej s gynekologom :)