Objednával už niekto doplnky z americkej stránky?

redka

Novinka v dhl expres

"Úhradu colného dlhu je možné realizovať bankovým prevodom alebo kuriérovi pri doručení zásielky (za možnosť platenia colného dlhu kuriérovi si účtujeme poplatok za použitie globálnej colnej zábezpeky DHL vo výške 2% z hodnoty colného dlhu, min. však 12 EUR a max. 90 EUR vrátane DPH)."

Plati to asi tyzden. Cize ak si aj objednate do 150 € a tym padom zaplatite dan cca 30 € a budete chciet uhradit dan kurierovi, naratate si k tomu este 12 € aj ked 2% z 30 eur su len 0,6 €... Dooost zle... Platenie dane naucet zasa cely proces predlzi....

redka

nova skusenost... objednane 22.10.2014 v sume cca 27 eur zaslane s airmail... kedze som prscvihla o pad eur hranicu 22 eur, tak sa mi to spomalilo colnym konanim... 13.11. mi prisiel list od posty, ze im mam poslat detaily o zasielke ako je objednavkovy list, doklad o zaplateni a ucel objednavky... to som im obratom poslala mailom... a 18.11. som mala balik doma.... niekto ma stastie, ze ani u vacsich sum mu posta balik neda na colne konanie a niekto nie.. :)

redka

moja nova skusenost... nechala som si teraz poslat len jeden krem a jeden doplnok do 22 eur obycajnou postou... predtym som stale pouzivala DHL express... takze objednala som 7.10. odoslali to 8.10. s tym ze predpokladane dorucenie napisali 20.10.... ale uz dnes to mam doma uplne v poriadku a bez doplacania dane... ked si objednavam cez dhl tak su to velke objednavky, pri ktorych mozem sledovat, kde sa balik nachadza a som si vedoma toho, ze to ide automaticky na preclenie a tym padom platim dan... len tolko :)

redka

inac ak objednavas prvy krat mozes mat zlavu s pouzitim kodu VGN243.... ty potom dostanes tiez kod ktory mozes dat na net alebo znamym a ked si niekto objedna s tymto kodom, tak budes mat z toho odmeny... cize pri dalsej objednavke zaplatis menej...

redka

inac ten ucet v mbank som si zriadila kvoli sporeniu a prave kvoli takymto operaciam - platby do zahranicia... inac mam slsp ako "hlavny" ucet

redka

ja platim cez mbank.... za uvet platim mesacne len 0,65 za poistenie zneuzita karty ci take daco... prevody do ameriky su bez poplatku...

naaty

Kedze sa po prvykrat chystam nieco objednavat z iherb.com, chcela by som sa opzytat, cez aku banku realizujete platby do iherb.co? Na rng.jecool.net odporucaju ZUNO, citala som aj o mBanke ....ja mam CSOB, ale iba jeden prispevok som na to nasla a dotycny clovek nebol s tym spokojny, pretoze mu v banke nevedeli povedat, co ma za cislo vpisat do objednavky.....toho sa najviac obavam.....ako je to s poplatkami v ZUNO, mBank...ak to chcem len na taketo prevody? citala som , ze musim platobnou kartou realizovat platby vo vyske 100eciek, inak je ucet spoplatneny....ma s tym niekto skusenost?????