Mam dominantnu urazlivu priatelku...neviem ako dalej

Príspevok v téme: Mam dominantnu urazlivu priatelku...neviem ako dalej
Tony-82

Ahojte,
Mam vztah 3 roky a nieco a uz fakt neviem ako dalej. Mam svoju priatelku, ktoru mam rad, ale ona mna akosi pomenej (aspon to tak citim). Podotykam, ze vzdy mi islo o spolocny vztah, rodinu, spolocnu buducnost. Navyse mam velmi dobru pracu,aj vlastne byvanie, takze netrpime financou ujmou a priatelka by mala hned kde byvat, keby vsak chcela (nejak sa jej nechce ku mne nastahovat,doma u rodicov je lepsie). Priatelka je velmi dominantna neustupciva zena, ktora musi vsetko riadit a za hocico sa hned urazi a robi sceny, tak ja radsej hned idem odprosit aby bol klud. Zo zaciatku taka nebola ale teraz je to uz hroza. V kopu veciach som doslova pod papucou, vsetko si presadi iba ona a ja radsej ustupim, ospravedlnim sa. A to som neni nejaky tichy chlap, viem si povedat svoje ale chcem jednoducho kludny vztah, tak to beriem ako obetu. Je mladsia a pekna, ma kopu napadnikov, takze vie ze keby sa so mnou rozisla, tak si hned najde ineho. Predsa len nie som najmladsi (mam 32,ona 25) a nechem ostat sam. Citim, ze ma velmi nepotrebuje, keby som jej ja treskol dverami urazeny, tak mi ani nezavola a ma ma na haku. Ja sa snazim ako blazon, ponizujem sa a aj tak si to nevazi. Vzdy som si praveze cenil zeny emancipovane, ktore maju svoj nazor a nikdy som nehladal submisivne ťuťky, ktore len chlapovi ticho prikyvuju, ale fakt neviem ci je zrovna tento vztah to co som chcel. Myslel som si,ze vo vztahu budeme veci riesit spolocne diskusiou, miesto toho ich riesi ona a mne len oznami: bude to takto a takto. Ked nesuhlasim, vznikne hadka,zacne vrieskat, urazi sa a ja radsej ustupim. Ked som napr. si zariadoval byt, ktory som si aj cely aj platil, tak mi do vsetkeho pindala a cele to zobrala v style, ze to zariaduje iba ona. Ja som jej hovoril, ze tam chcem s nou byvat, bude to predsa nase spolocne byvanie neskor,takze nech si aj ona vyberie nieco, ale ze som tam nemal mat skoro ziadne slovo? AKo sorry. Boli to strasne hadky, a to aj okolo kopu inych veci. Vzdy ideme len tak mam ona chce ist, malokedy mne ustupi. Myslel som si,ze to bude vo vztahu v style: nieco za nieco, takto je to vzdy iba po jej a ja ustupim ako pes, lebo ju nechcem stratit.
Este podotykam, ze pratielku si vazim aj preto, ze neni na peniaze (to viem) a je verna. Takze v tomto mam istotu, preto ju nechcem stratit. Len ta jej strasna dominantna povaha.

adr1a.

Vsak je to uz rok stara tema tak naco to ozivujete?) No bolo by zaujimave keby Tony napisal ako to napokon dopadlo)) a pozor na to co si zelame lebo sa nam to moze splnit :D nechcel si submisivnejsiu ale dominantnu a mas co si chcel :D no hento domina nie je. V tejto oblasti sa vyznam)) ty si mal a mozno este mas obycajnu sliepku :D

matyo

ajaj, nemôžeš byť k žene taký mäkký, lebo si ťa prestane vážiť. Stratila k tebe rešpekt. Je to ako so psom, ten keď nemá rešpekt pred pánom, tak tiež neposlúcha a robí si čo chce a ty si dopadol rovnako akurát nie so psom ale so svojou ehm "priateľkou" :D

utekaj

utekaj kym sa da ti napisem uprimne. To ti za to stoji, ze sa nechas ponizovat preboha??? Co si tutmak? A 32rokov si stary? Preboha si v najlepsom veku.

Rick2236

Ahoj viem presne o čom hovoríš mal som rovnakú. Až mám pocit že sa jedná o tu istú osobu. A poviem ti daj od nej ruky preč. Sam si si odpovedal v článku čo si písal že si si to predstavoval inak toto je človek ktorý uznáva iba svoj názor a nikdy nedovoli aby si niečo rozhodol sám podľa seba budeš ako sa hovorí čoklik na obojku. Presne takúto som mal a preto to aj skončilo. A ty si daj otázku či chceš takú ženu pri sebe a máš odpoveď na na svoj problém. Presne takú istú som mal a hovorím ti to z vlastnej skúsenosti. Snov nebudeš štastny.

zita11

Tvoja priateľka si ťa neváži. Vyzerá to, že je pekne rozmaznaná a možno aj hysterická. Klikaj, čítaj .. a utekaj.

Euva

pompiKoláčik a meno, super príspevky.
pompi, veta "z jej mudrosti sa stala jedovata premudrelost" je geniálna. Dik.
Tony, ja by som takú dievčinu nemohla milovať. Láska by mi postupne odumierala po každej vrieskacej scéne.
Ak budeš silný na rozchod, chvíľu to bolí a potom nájdeš lepšiu.
Ak jej chceš dať šancu, rob dve veci.
1. Nikdy jej nevyhovej, keď si niečo vynucuje. Ak odmeníš zlé správanie, posilňuješ ho.
2. Keď sa bude chovať slušne, spoločensky jemne, prejaví pokoru, súcit, ohľaduplnosť, odmeň ju. Úsmev, objím ju okolo ramien, povedz, že ju ľúbiš.
Tony, mal by si vedieť, že takýmto dievčatám najviac pomôžu muži, ktorí ich opustia. Ak to mladé ženy zažijú opakovane, skorigujú svoje správanie. V lepšom prípade aj videnie sveta, ale to už som veľký optimista.

pompiKolacik

Sejla
ano ,pripustam ,ze mas pravdu i ty .... no ja som pisala svoj nazor ,svoju skusenost a svoj postoj . Ludia su rozni ,preto si nemyslim ,ze inteligent zlyhat nemoze . A co je prejavom inteligencie pre teba ,nemusi byt zasadne prejavom inteligencie pre mna .... aj ked .... :))
Poznam temperamentneho inteligenta a blba s temperamentom bez stipky inteligencie :))))

Sejla

Podľa mňa to s inteligenciou nemá nič spoločné, je to povaha, temperament, výchova, častokrát si panovační ľudia len kompenzujú nedostatok sebavedomia.

pompiKolacik

Ak nevie niekto svoju inteligenciu ustat ,moze sa z neho casom stat egocentricky panovacny clovek ,alebo ............ To je asi jasne kazdemu ,ze svoje kvality obcas ohodnotime az moc vysoko a potom sa z nas stane ........ Tony ju uz opisal dostatocne. ;)