Mam dominantnu urazlivu priatelku...neviem ako dalej

Príspevok v téme: Mam dominantnu urazlivu priatelku...neviem ako dalej
Tony-82

Ahojte,
Mam vztah 3 roky a nieco a uz fakt neviem ako dalej. Mam svoju priatelku, ktoru mam rad, ale ona mna akosi pomenej (aspon to tak citim). Podotykam, ze vzdy mi islo o spolocny vztah, rodinu, spolocnu buducnost. Navyse mam velmi dobru pracu,aj vlastne byvanie, takze netrpime financou ujmou a priatelka by mala hned kde byvat, keby vsak chcela (nejak sa jej nechce ku mne nastahovat,doma u rodicov je lepsie). Priatelka je velmi dominantna neustupciva zena, ktora musi vsetko riadit a za hocico sa hned urazi a robi sceny, tak ja radsej hned idem odprosit aby bol klud. Zo zaciatku taka nebola ale teraz je to uz hroza. V kopu veciach som doslova pod papucou, vsetko si presadi iba ona a ja radsej ustupim, ospravedlnim sa. A to som neni nejaky tichy chlap, viem si povedat svoje ale chcem jednoducho kludny vztah, tak to beriem ako obetu. Je mladsia a pekna, ma kopu napadnikov, takze vie ze keby sa so mnou rozisla, tak si hned najde ineho. Predsa len nie som najmladsi (mam 32,ona 25) a nechem ostat sam. Citim, ze ma velmi nepotrebuje, keby som jej ja treskol dverami urazeny, tak mi ani nezavola a ma ma na haku. Ja sa snazim ako blazon, ponizujem sa a aj tak si to nevazi. Vzdy som si praveze cenil zeny emancipovane, ktore maju svoj nazor a nikdy som nehladal submisivne ťuťky, ktore len chlapovi ticho prikyvuju, ale fakt neviem ci je zrovna tento vztah to co som chcel. Myslel som si,ze vo vztahu budeme veci riesit spolocne diskusiou, miesto toho ich riesi ona a mne len oznami: bude to takto a takto. Ked nesuhlasim, vznikne hadka,zacne vrieskat, urazi sa a ja radsej ustupim. Ked som napr. si zariadoval byt, ktory som si aj cely aj platil, tak mi do vsetkeho pindala a cele to zobrala v style, ze to zariaduje iba ona. Ja som jej hovoril, ze tam chcem s nou byvat, bude to predsa nase spolocne byvanie neskor,takze nech si aj ona vyberie nieco, ale ze som tam nemal mat skoro ziadne slovo? AKo sorry. Boli to strasne hadky, a to aj okolo kopu inych veci. Vzdy ideme len tak mam ona chce ist, malokedy mne ustupi. Myslel som si,ze to bude vo vztahu v style: nieco za nieco, takto je to vzdy iba po jej a ja ustupim ako pes, lebo ju nechcem stratit.
Este podotykam, ze pratielku si vazim aj preto, ze neni na peniaze (to viem) a je verna. Takze v tomto mam istotu, preto ju nechcem stratit. Len ta jej strasna dominantna povaha.

Iveta Michael

NADA... buď troška nad vecou a cháp veci aj s nadhladu, Fleur mi zdá sa porozumela :)

Tony...premýšľaš? premýšľaj chlape a dobre si zváž čo spravíš zo svojim životom :)

NADA55

Chlap je chlapom ,ked zenu bije?To je ubohe.Som zasadne proti akemukolvek nasiliu,Ale je na Tebe urcit si hranice,ktore by sa nemali prekrocit,tak sa o tom v klude porozpravajte a ked to nepojde radsej ist kazdy svojim smerom....

pompiKoláčik

Fleur-de-lis .... pekne si to vystihla :) ,obcas potrebujeme zachranit a ja taktiez casto potrebujem ,aby po mne niekto "hodil" nejake to "zachrane koleso" ........ ale zase nie som vo vztahu nejaka protivna fúria to nie !

No a mohol by nieco napisat i Tony-82 ,lebo mam pocit ,ze tu tlácham do vetra ,ked zakladatel temy nereaguje. :)))

Iveta Michael

P.S. Na takéto typy žien platí jedno účinné .. ak chce šs ňou ostať tak ju musíš v pravidelných intervaloch prefackať a zbiť - potom si ťa začne vážiť a to teraz nemyslím ako žart..

ženy sa nebijú ale ..hyeny áno:)good luck!

Iveta Michael

Tony ... vyzeráš byť fajn chalan ale ja by som ťa nikdy nechcela hoci som staršia do teba..vieš prečo?

nikdy som si nevážila mužov ktorí sa dobrovoľne stáavli puťkami a nechali sa udupávať ,,pod pauču,, Bože..!

a to ty vžne tvrdíš že ju nechceš stratiť? nie všetky divečatá sú zlatokopky a sú aj verné,ty si sa upäl na túto xantypu a ešte si aj naivne hovoríš že by sa možno zmenila - nikdy!

neviem či ťa ľutovať ale skôr nie .. mal by si si ešte upraviť tie priority pri výbere partnerky,úrimne ti poviem táto tu ťa nikdy nebude milovať,seba áno ... za to ťa bude deptať a terorizovať..

opusti ju a to čo najskôr,všetci tu čo píšu podomnou majú pravdu - nechaj ju - alebo sa naďalej sebatrýzni! a na 32 rokov si ozaj chúďa ked sa už teraz cítiš starým a rýchlo sa ženeiš do chomúta,panebože.. :)

Fleur-de-lis

a keď si muž čo nás ľúbi dokáže určiť hranice, je to dosť sexy :) Ale nemyslím teraz nejakú tvrdohlavosť, urazenosť či povýšené správanie. Ale ozaj tak v láske určiť hranice :)
My baby občas potrebujeme zachrániť pred nami samými :)

pompiKolacik

babenka si je tebou az moc ista ,uvedomuje si ,ze ty nic nebudes razne riesit ,len stiahnes "chvost" a drzis hubu . Nediv sa ,ze reaguje tak prehnane sebaisto .
Jedneho dna razne buchni pastou po stole ,ked dojde k presadzovaniu jej nazoru a poriesene!! Vies ,chlap ma byt vo vztahu chlapom a zena zenou i napriek emancipacie.
Mne to raz urobil priatel ,ked som si nastojcivo presadzovala svoje ,cumela som nanho ako puk ,necakala som ,ze zareaguje tak ako zareagoval ,skoro som sa aj rozplakala ,skoro .... ofucala som sa a tyzden som popri nom chodila akoze ho nevidim v skutocnosti som ho sledovala a obcas mala chut ustipnut ho na ten jeho chutny zadok ,len tak s pasie ,aby si ma uz konecne vsimol :D
Vies s takou zenou ako mas doma ,padne casom tvoje sebavedomie "pod bod mrazu" ,takze odporucam ,riesit tvoj vztah co najskor .

whiterose

nerada to priznavam, ale ja sa spravam dost podobne ako tvoja priatelka...a preco? netusim...proste mam taku debilnu povahu,. a aj ked sa snazim s tym neico robit, vydrzi mi to prinajlepsom par tyzdnov, a som zas tam kde predtym...moj priatel ma tiez so mnou svatu trpezlivost a velmi ma lubi...ja jeho tiez, aj ked to podla mojho spravania casto tak nevyzera...ale cim je on lepsi, tym som ja horsia mam pocit, pretoze kym sme sa nedali dokopy, bola som \"normalna\"...a to ze on sa vzdy snazi uzmierit, neuraza sa a podobne, to ma vzdy vie este viac rozculit, ze nema ziadnu hrdost...ale ked sa parkrat \"odvazil\" a nedal si skakat po hlave, tak som pekne zavrela hubu aj ja...sama mu hovorim ze nech sa necuduje ze mu skacem po hlave, ked mi to dovoli, a ze mi musi urcite nejake hranice

mia20

winki, moj priatel je moja prva laska sme spolu dlho, neviem si bez neho zivot predstavit, som velmi nanho naviazana...ja som ta, ktora chce zacat s nim zit, ale on nie, on ma na zivot cas, on bude pekne doma s maminkou...velmi trpim tym jeho spravanim v niektorych veciach.

kungfusrac

Ked je teraz nespokojna so vsetkym, tak v buducnosti bude este horsie. Ovela lepsie urobis, ked ju posles kade lahsie a najdes si inu. Aj keby si zostal sam, tak to bude lepsie. Iba ak mas ty sado-maso sklony, tak zostan s nou.