Manzelstvo, ste za alebo proti?

Príspevok v téme: Manzelstvo, ste za alebo proti?
laurora

Teraz neberiem do uvahy krestanske hladisko, to je vsetkym jasne ako to je podla biblie.

Totiz moji kamosi (par), ktori spolu chodia 5 rokov maju nazor na svadbu, ze je to len zbytocnost a obycajny papier. No vcera som sa rozpravala osamote s dotycnym kamaratom- ktory mi ale povedal, ze niekedy sa aj ozenit chcel, ale proste s dotycnou priatelkou nie, aj ked vztah maju skvely, je jej verny, vyhovuje mu, ale proste nevzal by si ju a nechce niest zodpovednost, ze je jej zaviazany, ze bude s nou v podstate cely zivot. Mne to pride velmi smutne. Preto si myslim, ze velakrat, ked clovek tvrdi, ze svadba je len obycajny papier, tak sa len za to skryva, ale pravda je trosku ina...nedokaze sa proste postavit a povedat, s touto zenou /muzom chcem zostarnut...akoby si vzdy nechaval zadne dvierka, mozno aj ked podvedome...co myslite? Lebo je teda viac problematicke rozvadzat sa po rokoch manzelstva ako len vstat a opustit dotycneho/dotycnu zo dna na den...

Fleur-de-lis

Sejla, :D
no žiť podľa pocitov je super moderné. Dúfam, že raz bude opäť moderné zahrnúť aj rozum :)

Sejla

Jasneee, však je to chyba ženy, koho si zoberie.. Ale láske nerozkážeš, zamilovaná žena je slepá a hluchá, pff

Fleur-de-lis

a myslíme si, že to čo robí muž je zlé, lebo my by sme to tak nerobili. A tak sa len sťažujeme a sťažujeme.
Príliš málo dôverujeme ich dobrému úmyslu, lebo si nedáme tú námahu položiť si otázku - a čo ak to čo robí, má dobrý dôvod?
Muži sú skvelí :) Aj ženy :) Len sa tam príliš často objavuje nepochopenie a nedôvera a to zničí vzťah a nakoniec sú obaja nepriatelia.

Fleur-de-lis

Sejla, tak ale to je trocha aj chyba ženy, že sa za takého vydala. Áno, niekedy sa človek môže veľmi zmeniť a ako keby to už nebol človek, ktorého sme poznali. Ale tak treba aj múdrosť rozlíšenia, aby sme videlo nakoľko sa zmenil "vďaka" nám, naším reakciám, postojom voči nemu a tak...
Ja si myslím, že ženy majú rovnaký podiel na nefungujúcich manželstvách, len to často nevidia. Myslíme si aké sme my úžasné a starostlivé a ako sa snažíme, a pritom sme si nikdy nedali námahu nášho chlapa skutočne spoznať a pochopiť jeho svet. Len sa na ten jeho svet sťažujeme lebo nie je podľa našich predstáv...

woo

zenaci su taki trapni, ked sa stazuju ze ako su obmedzovani ze su zenati...sak nech sa teda rozvedu. ale to nie, oni sa budu stazovat aby si mohli zbalit milenky a vyhovarat sa ze ostanu so zenou kvoli detom...prd makovy. dobre im je, len to nechcu priznat.

MultiLevel

Hehe, Sejla, to si pekne napisala. Moj muz to minule spominal, ze ako sa z neho dlhsie zenati kamarati smeju, ze coskoro pride na to, aku strasnuuuuuu chybu urobil, ked sa ozenil :D Nuz, utrapeni muzi v manzelstve... :)

Sejla

Mňa mrzí postoj niektorých mužov k manželstvu, myslia si, že tým niečo stratili, že niečo obetovali a tvária sa tak akoby im to mala manželka niekoľkonásobne vynahradiť, pričom oni pre pekný vzťah neponú ani prstom, po rokoch sa im manželka opozerá, zostarne a oni sa začnú sťažovať na stereotyp a že ich žena si ich neváži a začnú pokukovať po mladších.