Manzelstvo, ste za alebo proti?

Príspevok v téme: Manzelstvo, ste za alebo proti?
laurora

Teraz neberiem do uvahy krestanske hladisko, to je vsetkym jasne ako to je podla biblie.

Totiz moji kamosi (par), ktori spolu chodia 5 rokov maju nazor na svadbu, ze je to len zbytocnost a obycajny papier. No vcera som sa rozpravala osamote s dotycnym kamaratom- ktory mi ale povedal, ze niekedy sa aj ozenit chcel, ale proste s dotycnou priatelkou nie, aj ked vztah maju skvely, je jej verny, vyhovuje mu, ale proste nevzal by si ju a nechce niest zodpovednost, ze je jej zaviazany, ze bude s nou v podstate cely zivot. Mne to pride velmi smutne. Preto si myslim, ze velakrat, ked clovek tvrdi, ze svadba je len obycajny papier, tak sa len za to skryva, ale pravda je trosku ina...nedokaze sa proste postavit a povedat, s touto zenou /muzom chcem zostarnut...akoby si vzdy nechaval zadne dvierka, mozno aj ked podvedome...co myslite? Lebo je teda viac problematicke rozvadzat sa po rokoch manzelstva ako len vstat a opustit dotycneho/dotycnu zo dna na den...

Fleur-de-lis

neviem kto sa len vyhovára na to, že je to len papier. A neviem kto každý si myslí, že manželstvom sa ich vzťah zničí lebo sa budú brať ako samozrejmosť.
Ja osobne vnímam manželstvo veľmi pozitívne a znamená to pre mňa, že sa zaväzujem, že na vzťahu budem stále pracovať a že sa rozhodujem ľúbiť v dobrom aj zlom. Podľa mňa je to krásny akt lásky, zodpovedný, romantický...
Chcem to sľúbiť pred Bohom.
Pre mňa manželstvo neznamená papier, ani že niekoho vnímam ako samozrejmosť. Pre mňa je to sľub, že dotyčný pre mňa nikdy nebude samozrejmosťou ale niekým výnimočným, a že ho chcem robiť šťastným.
Podľa mňa je manželstvo najlepšia škola lásky, pokory, obetavosti, ale aj radosť z jedinečnej jednoty, ktorá nás presahuje.

woo

za prve, nie je problem sa rozviest. je to len strach zo zodpovednosti, ktory je bohuzial velmi rozsireny. za druhe, ak su dvaja, nech si su ako chcu, ak im nevadia problemy s budovanim nejakeho majetku a naslednym delenim. ale ked je tu uz dieta, treba mysliet na to dieta. rodina je nieco ine ako vztah dvoch ludi.

MultiLevel

Nebudem hovorit za cely svet, len za seba. To, aky ma tvoj kamos vztah na manzelstvo je cisto jeho vec. Bohuzial, akosi sa tento nazor stava "trendom" :) Ale to ma tiez nezaujima :) Prosto, nech si ludia ziju s papiermi, bez, je mi to jedno. Ja nepodlieham ziadnemu "modnemu" osialu. Pretoze naozaj az prilis casto pocuvam, ze manzelstvo je len papier :) No hura, objavili ste Ameriku :D Tolkych ludi som to pocula hovorit, az som sa ich pytala, preco hovoria to iste vsetci, akoby sa dohodli... :) Neviem, ci su to zadne vratka, alebo je to naozaj len o tom, ze teraz je to tak strasne v mode. Ludia sa mozno boja byt za nieco zodpovedni...aspon mne to tak pride :)
Manzelstvo ma vyznam predovsetkym z pravnej stranky. To je to, co si musia ludia uvedomit :) Nikto a nic nezaruci, ze akykolvek obycajny vztah, alebo manzelstvo prezije problemy. To si mozu zabezpecit len dvaja ludia navzajom

rapopo

Mne osobne by bolo trapne, ak by sme niekam isli s manzelkou - dovolenka, vikend v hoteli, urady, ucitelia nasich deti a pod. a kde by sa nas pytali na mena a volali by sme sa inak a neboli by sme manzelia. Mne by to prislo, akoby som sa za nu hanbil alebo by som s nou nebol v niecom spokojny. Nehladiac na to, ze mi to v mnohych praktickych veciach ulahcuje zivot, kedze nase zakony v pripade manzelstva davaju velke vyhody. Osobne tiez nechapem chlapov, ktori ziju dlhe roky so zenami a neozenia sa s nimi. Fakt ako keby cakali, kym zostarnu, budu neatraktivne a zbalia si svestky a trada za mladou. A zeny su blbe, lebo starsi chlap si lahko najde mladu zabu, ale zena uz ma potom smolu. Byt zenou, tak trvam na tom, ze 2-3 roky chodenia a svadba alebo chod do pecka, nemam s tebou perspektivu a istotu. Samozrejme, ze manzelstvo sa da rozviest,ale prave tie komplikacie (aj majetkove) v mnohych pripadoch zavazia, ked chlap strati rozum. Zeny nebudte naivne, nenechajte sa zneuzivat!

Bubliii

anizasvet, nič im nebráni, veď o to práve ide, len sme si vyjadrili svoj názor. niekto je za, niekto proti, inému je to jedno. ja v žiadnom prípade neodsudzujem nikoho, kto nechce vstupovať do manželstva a mrzí ma, ak to z môjho príspevku tak vyznelo.

anizasvet

A co brani dvom ludom spolu zostat, vychovavat deti a zostarnut aj bez manzelstva? A ak sa im to bez manzelstva nepodari, tak prosim vas z akeho dovodu by sa im to v manzelstve podarit malo?? Ak sa dvaja ludia k sebe nehodia tak ich nespoji nic na svete, niekedy ani peniaze (! ;-)) a nieto nejaky papier z uradu... Ak ich to aj nejak spoji, tak je to len za cenu rastu napatia vo vztahu, hadok a domaceho nasilia... to je podla vas tiez tak uzasne romanticke?

zamanzelstvo

kazdy zdravy vztah smeruje k zalozeniu rodiny a do manzelstva z coho vyplyva nie len vela zodpovednosti ale aj vyhod.ak partner mamzel zomrie po nom bude mat vdovsky dochodok atd.Aj muzi chcu zit v manzelstve ALE iba so zenou ktora im je po voli cize im vyhovuje z mnohych hladisk.Ine je ak ide o rozvedenu zenu rozcarovanu z prveho manzrlstva a hlafa dalsieho partnera a otecka pre svoje deti z prefosleho manzrlstva.Spoznava novych muzov a ak bude sklamana z dalsieho vztahu vztahov moze nadtat ze sa dostane do stavu opatrnosti obrneneho murom.Manzelstvo je spravna vec zvaxok kedy si navzajom.pomahame a vychovavame deti sme zrely zidpovedny.Aj komplikacie s priezviskom mozu nadtat pre deti ak budu rodicia bez manzelstva a spusta problemov.
Muz kt uprimne miluje zenu a chce s nou zostarnut a vyxhovavat deti a hovori bie manzelstvu je ZBABELEC a este nedospel a mozno ani nikde nedozteje a prevzal zodpovednost za svoju rodinu a spolu fungovali ako sdravy celko kde vzakpmne si pomahaju a rastu.Ak nechce manzrlstvo mozno ju az tak nemiluje inej ponukne manzelstvo.

Bubliii

Za mňa jednoznačne áno.. Som asi na túto dobu veeľmi staromódna, ale podľa mňa by ozajstný vzťah mal smerovať k manželstvu.. Asi by som vedela žiť aj bez toho, ale stále by som cítila, že niečo tomu vzťahu chýba.. Osobne si myslím, že ak sa dvaja majú naozaj radi a chcú spolu prežiť život, nepotrebujú si nechávať zadné dvierka a nemajú strach z toho, ako spolu zostarnú. Je to možno naivný názor.. ja viem, že ľudia sa menia, ale keby mal každý vstupovať do manželstva s myšlienkou na možný budúci rozvod, to by sa potom nebral nikto.