Tabletka po a rozhrešenie od kňaza

Maoam

a este nieco k dalsim 'tvrdeniam' - preco si myslis, ze zena a muz zijuci v jednom byte napr. zarucene MUSIA SPOLU NIECO MAT? :D

neviem kde zijes a co mas za sebou, ale co napr. tak vsade po svete rozsirene byvanie -tzv. sharing, kde byva napr. velmi casto homosexual + kamoska? a delia si vydavky

takych kamosov je strasne vela a nemaju spolu nic, napr. studenti, casto aj po skolach, za hranicami su drahe prenajmy

vela veci vidis prilis uzkoprso az tunelovo, ale predpokladam, ze si este dost mlada a mozno by nebol zly napad riadit sa viac vlastnym rozumom a viac pozorovat skutocnu realitu

Maoam

Fleur-de-lis: ak si patrala skutocne po viacerych (a hlavne uveritelnejsich) pramenoch, tak si sa iste docitala, ze Maria Magdalena v skutocnosti UDAJNE (nezili sme vtedy, neboli sme pri tom - a teda nevieme, co sa skutocne stalo) nebola pobehlica, akurat sa vymykala povodom, zamoznostou jej rodiny (a otca) a na vtedajsiu dobu aj svojimi vedomostami, vynimocnou krasou z masy ostatnych zien. V reali udajne boli s Jezisom najskor velmi blizki priatelia, rozumeli si na viacerych leveloch vratane dlhych rozhovorov a neskor boli partneri a mali aj viacerych potomkov.
Takisto si napr. myslim, ze Maria (Jezisova matka) a Jozef boli normalni partneri, akurat bol medzi nimi na tu dobu velky vekovy rozdiel, ona primlada a tak museli ujst a jej dieta sa narodilo ako sa narodilo. Ale je zname, ze Jozef vzdy stal aj nadalej po jej boku (a je dost realne, ze ako skutocny partner - od sameho zaciatku).
Ale to samozrejme nekoresponduje s informaciami tebou nasatymi, osobne povazujem vyssie uvedenu moznost za podstatne realnejsiu.

Osobne si myslim - ze Jezis skutocne zil,na tu dobu bol zrejme mimoriadne odvaznym reformatorom, ale vsetko alebo väcsina veci sa udiala uplne inak, ako si väcsina ludi mysli a co im je vtlkane do hlav.

ambrozia66

Prečo nenapíšeš na nejaké kresťanské fórum a píšeš to sem, kde sa to pri takýchto témach zvyčajne zvrtne na urážanie a hádky.

NovýPrís

MultiLevel:Ver tomu, ze BOH urcite nechce aby si takto trpela...?? Akoby sa niečo takéto stalo samé od seba a dotyčná bola obeťou..?? Je pravda, že Boh nechce, aby trpela, nechce, aby porušovala prikázania..o toto ide.. A hriešnica..celkom nerozumiem.. Jednak tu ti budú vypisovať svetskí ľudia, ktorí akurát ponadávajú na kňaza, lebo absolútne nevedia, o čo ide, čo ti vôbec nepomôže.. A potom nerozumiem tomu, prečo by si brala tabletku po a ideš sa spovedať..? Necháp ma zle, viem, že každý robíme chyby a to, že verím, neznamená, že už nikdy neurobím zlé rozhodnutie.. No skôr mi je pri tom ľúto toho, že ak kresťanovi nerobí problém použiť takýto prostriedok, tak potom kto bude žiť príkladne? Je pravda, že rovnako ani pri interupcii ti kňaz nemôže dať "len tak" rozhrešenie. A o čom je "tabletka po"? Ja osobne by som to riešila s kňazom, čo treba konkrétne urobiť, nepýtaj si takto rady. A pre niektorých: spoveď nie je o tom, urobiť, čo sa mi zachce a veď "potom to poviem na spovedi"..a ešte sa sťažovať, ak mi kňaz nedá rozhrešenie a brať pri tom ako argument, že Boh je milosrdný. Áno, je, ale nemáme sa na jeho milosrdenstvo opovážlivo spoliehať, to tu už nik nespomenie. Takže vytrhnutie jednej vety, ktorá sa nám hodí a aplikovanie na čokoľvek je trochu..nesprávne.

0vecka

preco ? saq tym porusuju 5te bozie prikazanie. Preto krestan nemoze pit ani alkohol lebo tym zabija sam seba. Takze si tym ublizuje ked je hranolky z McDonaldu (alebo aj zo svojej fritezy) tankovanim auta vypusta CO2 a bezdomovcov mame podla biblie prichylit...

Podla mna su to vaznejsie zlociny ako tabletka po ktora nikoho nezabije...

0vecka

hmm a nechcete sa spovedat aj za obed v MCDonalde alebo za natankovanie auta? popripade za pitie kavy? Alebo za to ze ked ste videli toho bezdomovca 800m daleko tak ste za nim nesli a neponukli mu svoj pribytok?

pontiac

ti nie je trapne nieco taketo vraviet knazovi? ten pravy ti bude davat rozhresenie co vecer drandi karla pri redtube

sarah123

myslim, ze ti rozhresenie da- teda nie som knaz, ale myslim si... ved to uprimne lutujes (aspon si myslim, ze to nie je len hanba, ale lutost)... a co tu niektori pisu, ze ak nebudes zotrvavat v hriechu- ved sa predsa vezmete a tabletky po uz uzivat nebudes...