Tabletka po a rozhrešenie od kňaza

MultiLevel

Ver tomu, ze BOH urcite nechce aby si takto trpela....preto nemam rada to, v akom postaveni su knazi. Ze maju pravo rozhodovat ci daju niekomu rozhresenie, ci nie...A vraj skrz Boha...podla mna blbost. Boh odpusti urcite aj najvacsiemu hriesnikovi, pokial si svoju vinnu prizna a olutuje.
A hlavne nemaluj certa na stenu, kym si na tej spovedi nebola :) Pokial by si rozhresenie nedostala, porozpravaj sa s knazom o tom, ci Boh nahodou nekaze odpustat a milovat

hriešnica

Samu ma veľmi mrzí, že momentálne "potrebujem" dostať rozhrešenie od kňaza, pretože sa ideme brať :((( Nikdy som spoveď takto nevnímala, vždy sa na ňu veľmi dôkladne pripravím...a viem, že Boh je veľmi milosrdný...len raz som už zažila i to, že kňaz mi nedal rozhrešenie kvôli tomu, že žijem so svojim snúbencom...bol to strašný pocit...plakala som z toho v lavici...

MultiLevel

Fleur, Boh ano :) Ale ci aj knaz? Mozno aj ty poznas z okolia niekoho, kto nedostal rozhresenie, lebo knaz sa rozhodol ho nedat...a to je podla mna smutne

MultiLevel

preco by ti nemal dat rozhresenie? A to je on, aby ta sudil? Pochybujem, ze Boh takto sudi ludi a chce aby sa trapili...Nicoho sa neboj. Ak ti spoved pomoze, pokojne na nu chod, ale drz sa skor toho, aby si ty sama mala pred sebou ciste svedomie a nie aby ti to odobril daky knaz

ebi77

kresťanstvo je úplne o niečom inom, ako sa báť ísť spovedať, resp. ísť sa vyspovedať

viera ide zvnútra človeka

je smutné, keď ľudia hľadia čisto "materiálne" na spoveď a hanbím sa za takéto kresťanstvo

hriešnica

ja viem, že každý kňaz môže reagovať inak...chcem si urobiť generálnu spoveď, pretože chcem so snúbencom uzavrieť sv. manželstva...som z toho strašne zúfalá, čo ak to rozhrešenie nedostanem? samozrejme, že si veľmi uvedomujem, že som spravila riadnu blbosť v živote, ktorú už nikdy nezopakujem :(

MultiLevel

Tak za prve, keby aj niekomu knaz dal, ci nedal rozhresenie, ten tvoj moze uplne inak reagovat.
A za druhe, spovedaj sa sama pred sebou, nie pred knazom :) Ale ak to potrebujes pre vlastnu pohodu, nech sa paci :)