Dlhodobá vaginálna mykóza

Príspevok v téme: Dlhodobá vaginálna mykóza
TinaMimi11

Ahojte baby,

už asi pol roka v KUSE ma trápi táto pliaga a nedarí sa mi jej zbaviť. Gynekologička mi robila aj testy, no stále predpisuje tie isté lieky dokola, vraj už je to lepšie, no ja žiadnu zmenu necítim. Už som vyskúšala rosalgin, canesten tablety aj krém, Gynazol krém, aj mykomax tabletku a ešte množstvo ďalších "zázračných krémikov",no žiadna zmena, vždy sa mi uľavilo ale nevyliečila som sa. Spodné prádlo nosím len bavlnené a po opraní ho vždy preventívne prežehlím. Neviete mi poradiť ešte niečo ďalšie, a hlavne trvalé? Nemôže byť príčinou aj antikoncepcia? Pretože problém nastal zhruba mesiac po tom, čo som prešla k inej gynekologičke a tá mi zmenila antikoncepciu. ďakujem za vaše rady...

Mirokel

Ani by to nebolo dobré. Lebo by si uškodila len sebe a svojmu telu. Už tu zazneli enzýmy, poviem ti, že pri mykóze sú podstatné. Povedala by som dokonca, že zohrávajú kľúčovú rolu pri liečbe a riešení problému akým je mykóza ;)

ingara

Keby bolo keby ze...Ale ono to nie je take jednoduche...Ale da sa s tym nieco robit a to je to dolezite...Aj ked dlhsie to trva ta liecba ako predchadzanie mykoze a treba sa obrnit pevnymi nervami....Ale pojde to...Preco?...Pretoze som toho viacero poskusala...Kremy...Cipky...Vitaminy a napokon enzymy a tie mi problemy stopli...

simusaaaaas

Treba si robit kupel s alchemilky, no rovnako sa musi pit, dobre v kombinacii s rebričkom , za skusku nic nedate

posta

V mnohich príspevkoch tu odkazujú na Albertovú. Čudujem sa len že sa ženy stále trápia samé a nejdú za odborníčkou ktorá by im pomohla.

gomanka

kiežby nejaká guma na takéto veci jestvovala, tiež by letelo to slovo preč z môjho života, ale nie je to také jednoduché mám pocit. Prečo si sa rozhodla práve pre enzýmy? Ja som si už aj povedala, že nič nebudem siliť teraz, podstatné je aby som sa zbavila tohto problému a potom začnem už normálne fungovať

ingara

Gomanka...Pravdu?...Ja sa ti ani necudujem, ale ze vobec...Viem ake je to ked mykoza utoci a nevies sa jej definitne zbavit tak aby sa uz nevratila...Mne pomohlo, ked som zacala liecbu s enzymami, tie mi pomohli vymazat toto slovo z mojho zivota... :)

gomanka

ignorovať ju nechcem to veru nie, chcela by som bojovať s týmto problémom, zbaviť sa ho, ale ako? Čo by mi mohlo pomôcť sa z toho dostať von? Nemám vôbec chuť na nič teraz, keď ma toto trápi, aj zaplávať som si chodila a teraz už ani to si nejdem, keďže ma toto obmedzuje :(

Mirokel

Toto je to, že mnohé ešte nevieme ani len odhadnúť, kde je problém, či ozaj to, čo cítime je mykóza alebo čo je to za problém. Ale myslím, že teba sa chytila mykóza a bolo by vhodné s tým niečo robiť. Lebo keď ju budeš ignorovať tak to bude ešte horšie.

gomanka

svrbenie a štípanie? Čiže môže to byť, že sa cítim nesvoja a najradšej by som celé dni prestála v sprche a nikam nešla? Mám problémy so svrbením, ale myslela som, že problémom by mohol byť nesprávne mydlo alebo niečo také a nie zrovna mykóza

peterkova_klar

Pri takomto probléme je najvhodnejšie nasadiť liečbu, liekmi. Dlhodobú liečbu, tiež som si tým musela prejsť, ale pomohlo mi to a to je to dôležité, neviem ako by tá pani mohla pomôcť, to telo sa potrebuje liečiť, tá imunita ;)