Dlhodobá vaginálna mykóza

Príspevok v téme: Dlhodobá vaginálna mykóza
TinaMimi11

Ahojte baby,

už asi pol roka v KUSE ma trápi táto pliaga a nedarí sa mi jej zbaviť. Gynekologička mi robila aj testy, no stále predpisuje tie isté lieky dokola, vraj už je to lepšie, no ja žiadnu zmenu necítim. Už som vyskúšala rosalgin, canesten tablety aj krém, Gynazol krém, aj mykomax tabletku a ešte množstvo ďalších "zázračných krémikov",no žiadna zmena, vždy sa mi uľavilo ale nevyliečila som sa. Spodné prádlo nosím len bavlnené a po opraní ho vždy preventívne prežehlím. Neviete mi poradiť ešte niečo ďalšie, a hlavne trvalé? Nemôže byť príčinou aj antikoncepcia? Pretože problém nastal zhruba mesiac po tom, čo som prešla k inej gynekologičke a tá mi zmenila antikoncepciu. ďakujem za vaše rady...

Mirokel

Súhlas s tým že enzýmy sú dobré najmä pri takomto probléme ale taktiež záleží od toho aké enzýmy sa rozhodneme užívať v akej podobe pretože od toho záleží to či tá liečba bude úspešná alebo práve naopak a môj názor je taký že ak enzýmy tak nejaký liek ja som užívala pri týchto problémoch Wobenzym a polepšilo sa mi rýchlo a teraz už som v pohode každé leto ;) kedysi práve leto mi spôsobovalo muky teraz už nie

iiiiiloooonn

skus pridat k liecbe wobenzym je velmi ucinny, aspon mne pomohol taktiez mi gynekologicka davala rozne hluposti a az wobenzym mi pohol

devatt

mykoza je velmi neprijemna zalezitost, treba ju preliecit poriadne a co najrychlejsie, kym sa tak velmi nerozsiri, vyborny je Canesten - -odkaz odstránený- , sama s nim mam perfektnu skusenost, tableta je velmi prakticka a ucinna, ale pouzila som aj krem pre istotu, ktory je vhodny aj pre partnera

apfle

darija presne máš pravdu už žiadne mastičky pretože tie ti iba oddialia problém ale nevyliečia.treba aby si preliečila všetko aj zvnútra.mne tiež moja doktorka hovorila o Enzymaxe že je to niečo nové a na akom princípe ti pomáhajú.najprv som bola skeptik ale čo by si neurobila aby si mala konečne pokoj.Môžem len doporučiť ja som konečne ok

lili303

zelena mys pises, ze ako jediny mal ucinok. Co si predtym skusala? Taktiez by ma celkom zaujimalo to, ze akym sposobom si sa k nemu dostala, preco si sa zrovna pre takuto formu enzymov rozhodla? Tiez som mala taketo problemy, tiez som uzivala enzymy, ale v inej podobe.

lili303

jadina pri mykoze su enzymy podla mna klucom k vylieceniu. Problemom je, ze casto skusame kadeco na potlacenie a myslime si, ze to pomoze a pritom si este viac ublizujeme. Aj ked si to neuvedomujeme. Mne to tiez trvalo, kym mi to doslo, ale radsej neskor ako nikdy.

zdeni_richta

@jadina ahoj..enzymy su viac ako dolezite pri takychto problemoch..to ake enzymy je dolezite..rovnako ako je dolezite aj to, ze v akej podobe..enzymy je vhodne brat v podobe liekov..pretoze v takejto forme enzymy su urcene a spracovane tak aby problemy, ktore clovek ma aby ich liecili..

jadina

ak som dobre pochopila, z toho, co tu citam..enzymy su dolezite..ano?..avsak ide aj o to v akej su podobe, ake su tie enzymy druhy a podobne?..lebo o enzymoch vseobecne som uz pocula pri mykoze avsak nevedela som si nejako dat dokopy, ze akym sposobom vybrat enzymy, ktore pomozu, ktore su tie, co maju vplyv na tieto veci..

alzbetiena

*mikalka* áno je to len o potláčaní. A myslím, že každá z nás by sa túžila z takéhoto problému dostať nafurt a nie len na nejaký čas. Na pár týždňov alebo na mesiac. Súhlasím s komentárom od *darija*, avšak len z časti. Lieky na imunitu sú dôležité. Najmä ak sú enzýmové. Keďže mykóza je problémom vlastne imunity, tak je dôležité riešiť enzýmy. Avšak ide aj o to v akej forme. Mne pomohlo užívanie Wobenzymu, síce nejaký ten čas trvalo, kým nastala zmena, ale rozumiem tomu, že imunita taktiež na zotavenie potrebuje nejaký ten čas.