Dlhodobá vaginálna mykóza

Príspevok v téme: Dlhodobá vaginálna mykóza
TinaMimi11

Ahojte baby,

už asi pol roka v KUSE ma trápi táto pliaga a nedarí sa mi jej zbaviť. Gynekologička mi robila aj testy, no stále predpisuje tie isté lieky dokola, vraj už je to lepšie, no ja žiadnu zmenu necítim. Už som vyskúšala rosalgin, canesten tablety aj krém, Gynazol krém, aj mykomax tabletku a ešte množstvo ďalších "zázračných krémikov",no žiadna zmena, vždy sa mi uľavilo ale nevyliečila som sa. Spodné prádlo nosím len bavlnené a po opraní ho vždy preventívne prežehlím. Neviete mi poradiť ešte niečo ďalšie, a hlavne trvalé? Nemôže byť príčinou aj antikoncepcia? Pretože problém nastal zhruba mesiac po tom, čo som prešla k inej gynekologičke a tá mi zmenila antikoncepciu. ďakujem za vaše rady...

darija

Presne tak, všetko je o imunite,ak ju máš oslabenú máš neustále problémy .Ja som síce diabetička takže ja som mávala problémy neustále.Brala som aj lieky na imunitu,robila som si výplachy ale doktorka mi to rázne zakázala lebo som si len narušila sliznice.Keď už nič nezaberalo a stále sa to vracalo poradila mi vyskúšať Enzymax V.Najprv ma to zaskočilo že to nepoznám,potom aj tá cena 20 eur.Ale vraj sú tam enzými ktoré moje telo potrebuje a zregenerujú sa mi aj sliznice a je to aj na imunitu.Stále to beriem a zatiaľ sa mi nič nevrátilo.Dám vedieť ako som pokročila

lili303

mikalka21 ked je problem len nejakym sposobom potlacany, ze zapal, ktory mykozu vacsinou sposobuje, ze nie je vylieceny, tak skor ci neskor mykoza prepukne opat. A bohuzial byva tazsie sa jej potom zbavit, pretoze by som povedala, ze nabera na sile alebo ako by som to napisala aby si mi rozumela :)

mikalka21

@alzbetiena nehnevaj sa, ale ja vôbec nerozumiem o čom píšeš. Čo máš akože na mysli tým, že neriešia problém ako taký? Takže je to tak, že len potláčajú ako si napísala? Čiže je možné, že potom sa takýto problém opäť vráti, keďže je len potlačený alebo akože ako inak mám tomu rozumieť?

WandaUI

mam velmi dobre skusenosti s wobenzymom, pomohol mi skutocne dlhodobych problemoch s vaginalnou mykozou. Ked som sa jej zbavila, zase sa vratila a bolo to este horsie, Skusala som vela sposobov ako sa jej zbavit, ale pomohol aj wobenzym

alzbetiena

*Janina17* lenže toto sú rady, čo neriešia problém ako taký, kde vlastne vzniká. Mám pocit, že všetky tieto veci, čo si napísala sú len spôsoby ako potlačiť existenciu takéhoto problému, ale nie je to riešením, ktoré vydrží.

wesmi

Jesť vhodnú stravu je základ. Tiež mi pomohlo nesladiť a obmedziť sladkosti. Tie sú potravou pre kandidu a podporujú jej množenie. Treba dať pozor, aby sa nenarušila črevná flóra, lebo potom sa to spustí a .... nekonečný problém. Dobrá je tibi huba alebo mliečna kefírová huba na výrobu probiotických nápojov. Na mojezdravie.sk sa dá požiadať k objednávke zdarma. Tie nápoje je dobré piť dlhodobo, ozdravia celý tráviaci trakt a posilnia imunitu. Sú tam aj dobré produkty, tak že sa dá vybrať. Na chronickú mykózu je dobrý super acidophilus, ale aj Super bromelain a papain - je ako wobenzym tiež betavital alebo aj cesnak v tabletkach alebo konzumovať čerstvý, tiež cibuľu, oregano...

ErikaaZ

ja som mala tiez problem s dlhodobou vaginalonou mykozou, casto sa mi opakovala a bola velmi neprijemna a bolestiva. Bola som uz naozaj velmi zufala, Skusala som rozne sposoby ako sa jej zbavit. Kamaratka ktora mala rovnaky problem mi odporucila wobenzym a pomohol jej aj mne

Janina17

Zdravím, ak mozem poradit, nejest sladkosti, zlepšit imunitu a najmä pouzívat 3x denne aspon týžden sprey Aloe vera, ktorý dostat v lekárni bežne. Stoji niečo cez 2 eura. Je aj vačšie balenie za 17 eur - práve je v reklame na Facebuku sa objavuje casto, Mne zatial pomáha lepšie ako mastičky.

lili303

jasmina stravu zmenit je dobry napad. Ale je dolezite ako tu uz zaznelo dat do poriadku imunitu. Ak imunita sa dostane do dobrych kolaji, tak mykoza postupne odozneje a do buducna sa jej da vyhybat ak neustale budeme mysliet na to, ze imunita ovplyvnuje cele nase zdravie ;)

AladinovaJasmina

Tiež som mávala velmi časté mykózy a dobre ti tu radia že je to stravou, sama som na to prišla, že ak si dám iba obyčajnú horalku na druhý deň môžem rátať s tým že budem mať mykózu. Odkedy sladké nejem, ocukrujem si maximálne kávu, je všetko ok....