Urad prace pomylila som si den

Severka

bože ľudia mne sa tiež stalo niečo podobné mala som prísť minulý týždeň v pondelok a ja som zabudla. Bože, tak sa bojím aby ma nevyhodila.

Iveta Michael

derp

toto by jej u mňa len tak neprešlo! narobila by som jej také problémy že by videla ako má jednať s ľuďmi ... ktorí si navyše hladajú prácu kedže si šla na dohodnutý pohovor ...

... šla by som na ministerstvo a okrem toho pritiahla zo sebou aj nejakého žurnalistu ..

toto si nesmie len tak dovoliť!

Prezyvka55

hanka9 hlavne ze tu ide o to ako spravit aby ze ked zabudnes tak ti to prejde... a myslim si ze vybavit papier od lekara je lahsie ako vyvabit papier na umrtie clena rodiny .. aj ked ...

hanka9

No vidis, uz je to presnejsie :-o)
P.s- teda nie len ako si dolunizsie tvrdil, ze LEN papier od lekara!

Takisto s tebou VYRAZNE nesuhlasim co pises cit: IRELEVANTNE, PUSUDZUJE URAD tj MOZE VSETKO POSUDIT AKO NEODOVODNENE.
pises slova „irelevantne“, „moze vsetko“

nuz, su to od teba znovu velmi „silne slova“

P.s- nemas pravdu nic nie je irelevantne ! nemozu „vsetko", tiez sa musia pridrzat ustavy SR,, zakonov a ostatnych pravnych predpisov a „vec" posudzovat suhrnne, cize nie len z jedneho zakona !!! Ak nie, mozu byt postihnuti. Tak napr. ked dolozis papier od policiie (vysluch, resp. zadrzali ta, resp. predvedenie za ucelom vysluchu ), resp. sudu (pojednavanie, vysluch), notarske konanie, pohreb clena rodiny. Ale je toho samozrejme daleko daleko daleko viac, kde takyto papier MUSIA AKCEPTOVAT !! Toto vsetko hovori zakon cize vec posudzuj nie napochytro len z jedneho zakona, ktory som uviedla, ale z viacerych zakonov, ktore na seba uzko nadvazuju a s TYM SUVISIA !!

Prezyvka55

hanka9 ty uz nikam nerasties tak sa toho obavat netreba ale podme si to pekne rozobrat:

Za vážny dôvod podľa odseku 5 písm. a) až e) a h) sa považuje,

a) ak miesto výkonu zamestnania a povaha zamestnania manžela alebo ak miesto výkonu zamestnania a povaha zamestnania neumožňujú zabezpečiť sprevádzanie dieťaťa do desiatich rokov veku do predškolského zariadenia alebo do školy, a

tj TREBA POTVRDENIE ZO SKOLY/ZAMESTNANIA

b) zdravotný stav uchádzača o zamestnanie posúdený podľa § 19 ods. 1,

tj TREBA SPRAVU OD POSUDKOVEHO LEKARA/LEKARA

c) dočasná pracovná neschopnosť uchádzača o zamestnanie, ktorej začiatok a skončenie sa úradu preukazuje potvrdením o dočasnej pracovnej neschopnosti do troch pracovných dní odo dňa vystavenia potvrdenia o dočasnej pracovnej neschopnosti a pracovným dňom nasledujúcim po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti; skončenie dočasnej pracovnej neschopnosti preukazuje uchádzač o zamestnanie osobne,

tj REBA SPRAVU OD LEKARA

d) zdravotný stav blízkych osôb,42) ktorý si na základe písomného vyjadrenia ošetrujúceho lekára alebo rozhodnutia zdravotníckeho zariadenia vyžaduje osobnú starostlivosť, ošetrovanie alebo sprevádzanie; písomné vyjadrenie ošetrujúceho lekára alebo rozhodnutie zdravotníckeho zariadenia o začatí osobnej starostlivosti alebo ošetrovania predkladá uchádzač o zamestnanie do troch pracovných dní odo dňa vystavenia písomného vyjadrenia ošetrujúceho lekára alebo rozhodnutia zdravotníckeho zariadenia, písomné vyjadrenie ošetrujúceho lekára alebo rozhodnutie zdravotníckeho zariadenia o skončení osobnej starostlivosti alebo ošetrovania predkladá uchádzač o zamestnanie nasledujúci pracovný deň po skončení osobnej starostlivosti alebo ošetrovania a doklad o sprevádzaní predkladá uchádzač o zamestnanie nasledujúci pracovný deň po skončení sprevádzania,

tj TREBA SPRAVU OD LEKARA

e) iné dôvody, ktorých vážnosť posudzuje úrad.

IRELEVANTNE, PUSUDZUJE URAD tj MOZE VSETKO POSUDIT AKO NEODOVODNENE

v 3 zo 4 pripadoch treba spravu lekara a v 1 zo skoly zamestnania

hanka9

prezyvka

nie je smerodatne to, co hovoris ty

ale to, co hovori zakon

a preto chapavi ludia si prestuduju zakon, vyhlasku

a nebudu sa spoliehat na kecy iných, resp. pocuvat ich stvrtpravdy, polopravdy konglomeraty

P.s- ved si uz konecne prestuduj ten zakon pozorne a zbytocne nespekuluj presadzovanim len svojej pravdy ! Alebo sa chces hadat? Ja na to nie som, je to zbytocna strata casu, energie, rastu.

Prezyvka55

hanka9 ale ja nechapem co ty tu furt tocis vselijake zakony a vyjadrenia kto ma kto nema pravo

uz na zaciatku som tu povedal, jediny normalny dovod je papier od lekara, vsetky ostatne maju pravo odmietnut, takze ziadne somariny typu nesplnili si literu zakona, vsetko ostatne je na posudeni a to znamena ze to moze byt ze ta z evi vyradia.

a v poslednom rade vybavit papier od lekara je jednoduchsie a da sa prirovnat k navsteve potravin. prides tam povies sestre nech ti da celodenne osetrenie a za minutu odchadzas aj s papierom.

A kto je uz lenivy si toto vybavit tak potom uz mu nic ine fakt neostava len ho vyradit pre jeho lenivost.