Urad prace pomylila som si den

hanka9

A ak nemas papier, povedz ze si mala silnu hnacku
-vysla si z domu na urad a hned spred domu si sa musela urychlene vratit domov a sediet na zachode
-no a to sa stale opakovalo

P.s- na druhy den prides na urad, povies co sa stalo a dokazes tak, ze vytocis mobilom dve tri susedky, das mobil uradnicke a tieto potvrdia tvoju "vypoved" :-o)))

no a podla mna ta po tomto nemozu vyradit

ale lepsie je ten papier, doklad.

hanka9

O tomto pojednava zak. č. 5/2004 Z.z. o sluzbach zamestnanosti a vykonavacia vyhlaska k tomuto zakonu 106/2013 Z.z.
citujem podstatne:

-edostavenie sa na úrad alebo miesto určené úradom na účely podľa § 34 ods. 6 a 8 bez vážnych dôvodov podľa odseku 4 písm. b) až e)

P.s- z uvedeneho vyplyva, ze ta mozu "vyhodit" (naviac ak sa dobrovolne priznas, ze si zabudla).

nemozu vyradit vtedy, ak hodnoverne preukazes, ze si sa nemohla dostavit z vaznych dovodov

Cize najrozumnejsie je urychlene si zaobstarat nejaky papier, ktorym preukazes, dokazes
ze si sa nemohla v stanoveny den dostavit na urad prace z "vaznych dovodov"

Daduska13213

.. kamarátke sa to tiež stalo .. našťastie mala známeho na úrade a ten jej povedal, že momentálne je to na úradoch tak, že musia čím viac ľudí byhodiť z evidencie lebo tým naoko znižia nezamestnanosť =( takže je to dosť smutné a držím palce =)

Iveta Michael

ebi777

to si zadrela:) no chlap je podľa mňa ústretovejší ale poväčšine sú tam referentky rôzneho typu ..a povahy.. ťažko odhadnúť reakciu

ebi777

som zvedavá, že ako dopadla zakladateľka témy,

kedysi som sa chodila tiež hlásiť a stalo sa mi, že som nevedela prísť ten deň a ani som im zavolať nevedela,, a nikdy sa nestalo, že by ma vyhodili, stále som to nejak ukecala ;-) jednoducho treba to uhrať a nedať najavo náznak nezodpovednosti

samozrejme to záleží všetko od samotného pracovníka, keď je debil tak je debil, nedajbože ženská s krámami a pod. :-))

lolana

Mne sa to stalo minuly rok uplne som nato zabudla a na druhy den rano ma to napadlo a bezala som na urad ...neklamala som ze som bola chora ale povedala som pravdu ze som zabudla a ze sa ospravedlnujem a nevyhodili ma. Bol to muz.

IgorDS

mne sa to stalo pred par rokmi a nezaujimalo ich to. hned ma vyradili z evidencie a musel som 3 mesiace cakat na znovuzaradenie a musel som zaplatit za 3 mesiace zravotnu (vtedy to bolo myslim 47 Eur na mesiac, teraz neviem).. beru to velmi prisne lebo ked niekoho vyradia, tak akoze "umelo" znizia nezamestnanost.

Iba Katka

ich to zaujímat nebude!!! teda ak máš dobrú referentku, tak ta nechá zaevidovanú, ale 80% z nich ťa bez milosti vyradia.

Ja by som na tvojom mieste šla ku doktorke a vybavila si PN lebo PN je jediné čo ťa ospravedlní.

Ja som tiež cca pred rokom a pol zabudla ísť, spomenula som si ešte v ten deň no o piatej večer. Bála som sa hlavne pre to, že som mala absolventskú prax a o tú by som tiež prišla. Tak som si vybavila PN na 3 dni a bolo dobre :)

ebi777

normálne vysvetlíš, že si si pomýlila deň, že si si pamätala, že dnes máš prísť...

a určite nehovor, že si ZABUDLA! budí to dojem nezodpovednosti