Alkohol po antibiotikách

Príspevok v téme: Alkohol po antibiotikách
GoaGirl

Dobrý deň. Dneska mám pred sebou poslednu tabletku atb Klacid SR 500mg ,davkovanie raz za 24 hodín. Tabletiek bolo sedem,šesť ich mám za sebou.Dneska je ale oslava ktorá bola plánovaná 2 mesiace.Preto sa chcem opýtať,ak je toto moja posledná tabletka a citim sa uz ok,mozem ju vynechať? alebo ak ju zoberiem,bude veľkým rizikom popíjať večer alkohol? viem že atb sa drzia v tele dlhsie,preto rozmyslam nad vynechanim poslednej..moze ma takyto vecer polozit? predposlednu tabletku som brala pre d24hodinami.. ďakujem

GoaGirl

V každom prípade,po pielonefritíde ladvin co som schytala minulu zimu si ajtak musim davat pozor,neviem vlastne ani naco som sa tak blbo pýtala :)

Prezyvka55

v kazdom pripade 6-O-methyl-erythromycin je velmi zla kombinacia s alkohom a tvoja pecen by sa velmi nepotesila kedze tento liek sa odburava prave v peceni.

Prezyvka55

GoaGirl divne ja stale chodim na oslavy na koncerty zabavy vecierky ked su a som abstinent :) a ked niekto vravi aby som si dal tak mu poviem ze si nedam :D to je taky problem? A po par rokoch si ludia zvyknu som sa stretol s tym ze mi uz automaticky objednavaaju nealko veci :D

GoaGirl

tabletka zobratá,na oslavu teda nejdem,lebo viem ako by som cely vecer pocuvala od kazdeho ved si daj ved si daj a iba by mi tym robili nervy.snad kamoškyne urazenie nepotrvá dlho,ved je predsa kamoška :)som trocha smutná,ale zdravie je len jedno..true ;)

0vecka

myslim ze toto je stary znamy fakt ze antibiotika treba dobrat az do konca aj ked by si sa mozno mohla informovat v lekarni ze ake su rizika ked nezoberies poslednu... Inak naco pises ze ta oslava bola planovana 2 mesiace :) to ako keby si sa vyhovarala pred manzelom ze tam musis ist :) to mikroorganizmy absolutn enezaujima ze ty mas nejaku oslavu...

hanka9

Detto. P.s- co ti je milsie zdravie, ci alkohol ?? Alkohol ti "neujde", ten je a bude stale, no zdravie môze "ujst". Tabletu rozhodne dobrat no a potom najmenej 2-3 dni nepit (poharik vina je dovoleny, nic viac" !!)