Je nutné starého psíka očkovať?

Príspevok v téme: Je nutné starého psíka očkovať?
kajala-

ahojte, chcem sa opýtať, či treba 11 ročnú yorschirku 2kg, ešte očkovať? Už rok a pol sme ju nedali, nakoľko sa nikde netúla, ak je na prechádzke ide rovno po chodníku, takže z tejto strany riziko nákazy nehrozí.

Nechcem jej telíčko už zaťažovať, ani stresovať návštevou lekára. Ona sa totiž strašne bojí lekára, má takú triašku zo strachu až je zle pozerať.

Tak sme sa rozhodli ju netrápiť už očkovaním. Je to správne ?

kajala-

ešte doplním,že granulky nikdy nechcela papať, a teraz ju ani nenútim už, lebo má 11 rokov a chýba jej pár zúbkov. ( chodili sme pravidelne čistiť ale vekom už niekolko stratila )...teraz jej kvoli zúbkom aj krájam všetko na drobunké kúsky..ale ako hovorím, roky nebol problém, len tieto dva mesiace..lutujem ju a trpím spolu s nou :(

kajala-

no Sendy je naučená už roky papať 3x denne..ráno mäkkú tyčinku z hov. masa, na obed varené kura s mrkvou a na večer zakaždým iné..buď to masko zo sáčikov, paštétu pre psov, sušené maská, alebo tyčinky rôzne.

Nikdy sme nemali problém, na jedlo sa tešila..aj teraz papá normálne mino kritických dní.

teraz sme jej kupili royal paštéty z morč.masa hypoalerg., že na večeru bude začas dostávať to, ale nasilu trolilinku len chcela, nechutilo jej..

Naja85

kajala, co tvoj pes konkretne zerie? granule, varene, kombinonaciu spominaneho alebo barfujete? Pises, ze naposledy zerie o 18.00, tak jej to daj este neskor, alwbo mu daj nieco fakt malicke, len abhy v tom brusku nieco mal.

pudel

Podľa mňa aj POĽUDŠŤOVANIE psika,mojkanie dokonca brať ho do postele ako nejaku hračku pretože to vidim aj vo svojom okoli hlavne u jork...psovi škodi.Napchavať ho liekami,dokonca určen.pre ľudi je....Je o tom popisane aj v literature dosť.Za sedemnasť rokov okrem očkovania a vit.na kosti moj pes nebral žiadne lieky.

Deria

Ano, granule mozu stiahnut nejaku prebytocnu tekutinu, to verim, lebo v granuliach su synteticke latky, ktore vyplnia zaludok, ked granule nabubtnaju a pes sa citi najedeny. Napit sa po nich pes moze sice kolko chce ale nikdy nedokaze vypit take mnozstvo vody, ktore by bolo pri krmeni granulami potrebne. Neskor, hlavne v starsom veku vznikaju potom rozne choroby ladvin, mocovych ciest a pod. Typickym prikladom su macky, ktore su krmene granulami. Tie reaguju citlivejsie a preto mnohe ochoreju na ladviny. Nehovoriac o tom, co za humus je v granuliach.
Ci pudel alebo ina rasa, vsetci potrebuju kvalitnu stravu. Idealne je krmit na sposob BARF. Na to sa vsak nie kazdy pes hned vie prehodit. Nakolko ja mam psikov len z ochrany zvierat a nie najmladsich, tazko je ich ucit na BARF. Druhou dobrou alternatívou je varena strava. Tu davam aj ja. A prave preto by mala byt rozmanita aj so zeleninou, aby psik dostaval nejake vitaminy, lebo vo varenom mäse nie je vsetko potrebne.

pudel

pes,keď pochrume kvalitne granule ,tie mu posťahuju z čriev aj to čo tam nema byť pretože to vstrebu.Je jasne že si za nimi vypije tolko vody kolko on chce.Pes je masožravec z velkej časti,dokonca na surove maso.Myslim že zakladatelku moj nazor nezaujima keďže pudla nema.

Deria

Pudel, moji psi zeru takmer vsetko, raz kuracie, ci hovädzie mäso, rybu, zemiaky a ako malu prilohu bud ryzu, krupy, kuskus, pohanku a k tomu nastruhanu mrkvicku, cukinu, uhorku, atd. Ale Kajaly psik ma traviace problemy, to znamena, ze momentalne by mu mala davat lahko stravitelnu potravu, kym sa mu to upravi.

pudel

moja skusenosť.Keď som varievala mojmu psovi všetko o čom sa tu piše, v tom čase prišiel o zopar zubov. Zlepšilo sa to, keď si vybral granule ktore mu chutili, prestal mať problem aj s travenim.Zje len tolko, koľko mu chuti.Ma sedemnasť,je zdravi a ma krasnu srsť ,len viac spi cez deň.Neviem, možno ine rasy,potrebuju lepšiu starostlivosť.

Deria

A ten Gastronorm ma brat tiez dalej? Hm, neviem ale ked jej nerobi dobre asi by som jej ho uz viac nedala. Pockaj, co urobi ten Ulcogant. Papat by mala len hydinove varene mäso, prip.rybu. Ziadne granule ani konzervy. Uvar jej na riedku kasicku ovsene vlocky, aby boli uplne rozvarene a do toho zamiesaj nadrobno nakrajane mäso. To jej rozdel na 3x alebo 4x denne. Radsej mensie porcie a castejsie, nez vela naraz. Ziadne zemiaky, tie su tiez tazsie stravitelne, to uz mozes skor primiesat k mäsu trosku ryze ci cestoviny. Skus najprv tie vlocky, pokial sa jej to neskludni. Vlocky vytvaraju v zaludku akusi ochranu, preto musia byt take rozvarne, mazlave.