Chcem prestat jest maso

GoFruit

Moze jest aj spenat, odstavovat zelene listy a zihlavu pupavu to vsetko ma tolko bielkovin ako maso. A kpec dalsich zivin. Orechy a semena maju tiez velmi vela bielkovin. Najzdravsie su konopne semena a mandle a piniove orechy.

evis468

ahoj...rodičia môžu argumentovať hlavne tým, že v mäse máš všetky živiny a podobné....chilli.webuje.sk toto obsahuje všetky živiny a toľko bielkovín ako mäso - jedia to vegetariáni na doplnenie bielkovín a vitamínov. Možno práve týmto ich presvedčíš.

redka

tak ide aj o dovod aby mohla lepsie argumentovat pred rodicmi... nie je jedno ci je to z dovodu nejakeho momentalneho dietneho rozmaru alebo z nejakeho hlbsieho presvedcenia zdravotneho ci etickeho...

woo

tak zacni postupne, naloz si malicko masa, povedz ze nemas chut, zacni preferovat zeleninove jedla, ked sa mama opyta co mas navarit, kup mame knizky s vegetarianskymi receptami a vysvetli jej o co zdravsie je jest zeleninove jedla, navyse maso je drahe...

GoFruit

A kolko mas rokov? Dovod je hadam jedno pre nas pokial je dolezity pre nu. Tak povedz rodicom pravy dovod. Co ja viem ja ho nejem zo zdravotnych a etickych dovodov a navyse mi maso a masozravci smrdia. Tak povedz vasim tiez pravdu. A hadam ta nebudu nutit. Mna mama nutila ked som bola mala zjest tlste maso a ked som uz sedela asi 3 hodiny za stolom tak som to vzdala a zjedla a hned utekala a vyvratila a nestihla som to na zachod. Hadaj kto to upratoval? Odvtedy ma nenutila.