Je možné schudnúť pri takejto strave?

Príspevok v téme: Je možné schudnúť pri takejto strave?
milanko333

Dobrý den,

chcel by som schudnúť nejaké to kilečko a tak som sa začal zdravo stravovať, teda aspom si to myslím. Taktiež by som chcel poprosiť o radu skúsenejších, či je možné pri takomto jedálnonm lístku niečo zhodiť.

Raňajky: vajíčka (klasická praženica)

Obed: kuracie, rybie alebo hovädzie mäsko, ako prílohu volím varenú alebo na masle robenú zeleninu.

Olovrant: opäť kuracie, rybie alebo hovädzie mäsko so šalátom z čerstvej zeleniny a trochou dresingu.

Večera: zas nejaké to mäsko s trochou ryže a kúskom varenej zeleniny.

Všetko jem bez akýchkoľvek omáčok, môj pitný režim pozostáva len z čistej vody alebo neperlivej minerálky a všetko sú to malé porcie. Pohybu mám dosť na koľko pracujem ako čašník v Nemecku :)Keď príde chuť na sladké tak si dám buď mandarinku, kiwi, niekedy čokoládu. Ale to len tak jeden, max. dva dni v týždni.

Tak čo, myslíte si že môžem schudnúť takouto stravou? Prípadne ako to mám upraviť aby som schudol?
Ďakujem za rady, názory, postrehy :)

milanko333

Ovecka:

Presne ako hovoris, chcem jednoduchy jedalnicek co sa da lahko dodrziavat a cakam od toho ze schudnem za nejaky ten mesiac dva aspom 4 - 5 kg...

A cim by som este mohol nahradit to mäso? Nieco zdrave, lahko stravitelne... A prehanat to zas nechcem nejakymi tabletkami a pod. Do teraz som jedol vsetko, sladkosti, cestoviny, polievky, pil som dzusy, pivo, proate vsetko na co som mal chut. Meriam 173 cm a vazim cca 78 kg.

odpovedam

ja jem omegy 2-3 tablety denne a nevidim v tom problem, samozrejme mam dobre tuky aj v normalnej strave. Len som dala na vyber, jasne, ze nie vsetko kazdemu chuti, pripadne nie vsetko si moze clovek dovolit. Ale jest 3x denne maso, to nie je prave pestre. a ake riasy? :-)

0vecka

2 odpovedam zase brzdi vies si ho predstavit ze by si kupol omega a jedol to? prosim ta ... on chce nejaky jedalnicek kotry sa da lahko dodrzovat a je relativne zdravy a da sa s tym schudnut a nie aby tearz musel hutat ze co zje...

podla mna caro dobreho jedalnicka je prave v tom ze je jednoduchy clovek moc nepriberie zdravy a chuti dobre.. nejake riasy ti s ovcim mliekom normalny clovek zapijat nebude

ebi777

3x denne mäso?
ja jem mäso max. 2 x do týždňa, a aj to nie stále.
mäso je nezdravé v takom množstve pre naše črevá podľa mňa

odpovedam

tak malokto je maso 3x denne :-)
Bielkoviny su fajn, ale ako pises, radsej trebars tvaroh, cottage cheese, neudenu parenicu, grecky jogurt, zakysanku a pod. Ovocie radsej zvlast, nie hned k inemu jedlu, aby z toho nebolo zbytocne kvasenie v zaludku. Ale k tomu ovociu je vhodna aj troska tuku, bez tuku sa vitaminy nevstrebu. Kup si napr. dobre tuky v tobolkach - tzv. omegy a zapi to s troskou vody k ovociu.

milanko333

3 x denne mäso je vela? Ked vravis ze viac ovocia atvarohu, mozem to urobit aj tak ze namiesto mojho klasickeho "masoveho" olovrantu si dam 250 g. tvarohu s nejakym tym bananom popripade inym ovocim? :)

0vecka

nevime co si jedol doteraz a kolko toho ides jest, kolko vazis atd...

kazdopadne tu ryzu by som asi nedaval na vecer to radsej k tomu obedu... to maslo by som asi tiez vydrbal ale ak ti chuti a nemas ho tam vela tak moze byt.

tiez 3x denne meso je trosku vela... ked to uvidi goFruit tak sa pogrca...

naj bude ked si jeden den spocitas presne na gramy ze co si zjedfol potom si spocitas kalorie a kuknes sa do tabuliek ze kolko mozes zjest na chudnutie...ono chudnut sa da aj v McDonalde...

odpovedam

3x denne masko? :-) nuz fajn, ale pridaj viac ovocia, tvarohu a cottage cheesu. Zeleninu radsej dus, pripadne jedz aj nedusene zeleninove salaty pokropene kvalitnym panenskym rastlinnym olejom (napr. lanovy, olivovy, sezamovy). Maslo velmi nezohrievaj, nespaluj, nesmaz - zmeni sa na zly tuk. Na smazenie radsej kokosovy olej, ten sa neznehodnocuje varom. Najidelanejsie ovocie je bobulovite, ma malo sacharidov a je velmi zdrave (kedze vela lietas, tak pokojne aj nejake banany, jablka, citrusy), pridaj takisto orechy a olejnate semena ci avokado, maju hodnotne dobre tuky. Pokojne si dopraj aj kusok ryze, je zdrava, ma cenne proteiny. A co su male porcie? Prilis male porcie mozu mat aj opacny efekt a telo chudnut nebude. Ale to uz vies ty :-) drzim palce.