Opakované mykózy

Príspevok v téme: Opakované mykózy
mackani

Ahojte, mám 17 rokov a mávam opakované mykózy, doktor mi už dávnejšie predpísal Macmiror masť, pomohol raz a teraz ked si ho dám už vôbec. Veľmi ma svrbí a bolí pošva a mám tvarohovitý výtok bez zápachu. Mám znovu navštíviť gynekologa alebo pomôžu nejaké mastičky z lekárne?
A ešte mám otázku, nechcem aby to vyznelo nejak vulgárne,len potrebujem poradiť. Ked si vložím celý prst do pošvy, tak ako sa ten vchod zahýba doľava, tak cítim nejakú prekážku, ako nejaký výrastok, chcem sa opýtať či to tam aj vy máte. Aby som sa zbytočne nelakala. Dakujem.

modracik

Ja mám skúsenosti s prírodným prípravkom,ktorý obsahuje cesnak s materinou dúškou,je antimykotický a pri zápaloch je veľmi účinné sladké drievko s kustovnicou čínskou,prípadne propolisom ako prírodným antibiotikom.Dôležitá je úprava stravy. zdraviezprirody.flp.sk

tekvicka60

tak to by mohlo byt v pohode. Pojdem si dnes kupit aj cipky aj wobenzym a uvidime za aky cas mi to zaberie. Len dufam ze mi wobenzym pomoze sa uz mykoz aj vyvarovat, lebo kazdu chvilu som na gyn s rovnakymi problemami, nechcem radsej ani vediet co si uz lekar o mne mysli :)

_Hanach_

davala som si cipky asi tyzden a potom uz len a len wobenzym.. v kombinacii s cipkami mi zabral skoro hned pretoze to bolo potrebne riesit aj zvnutra aj zvonku..

tekvicka60

a ty si brala len wobenzym alebo aj nieco k tomu? nejake cipky? neviem ci to mam aj kombinovat ale si nasadit len wobenzym..

_Hanach_

ja som vyskusala vsetky mozne doplnky, lieky, probiotika a jedine co mi zabralo bol wobenzym. Cize ja uz neverim nicomu, pre mna je pri takychto problemoch wobenzym volba cislo jedna :) ale jednoznacne s tebou mozem suhlasit, ze menej cukru v strave tiez pomaha.

vivina *

Určite to musíš riešiť vnútorne, keď sa ti to opakuje lokálna liečba nestačí. Mne veľmi pomohla diéta bez cukru, probiotiká super acidophilus plus 6 miliárd a namiesto Wobenzymu som brala Super Bromelain a papain - je cenovo výhodnejší, obsahuje 4-5x viac účinnych látok v jednej tab., takže stačí 1-3 tab. denne. Dá sa kúpiť na mojezdravie.sk majú tam kvalitné prírodné produkty. Dobré je aj konzumovať veľa cesnaku a cibule, keď nemôžeš kôli zápachu, tak si kúp cesnak v tabletách alebo si urob cesnakovú tinktúru.

Martina_585_

Vyskúšaj výživový doplnok Vitaberin.. má silný antimykotický a protizápalový efekt, užíva sa ráno a večer..

www.vitaberin.com

citruska

nie nedobrala.. este aj po tom som wobenzym brala pretoze stale som mala oslabenu imunitu a vedela som ze ak ho vysadim tak je velka pravdepodobnost ze sa mi mykoza vrati :)

tekvicka60

ak to spravne chápem ty si pouzivala nieco na mykozu trebars vaginálne cipky a s tým si uzivala wobenzym? a ked si dobrala tie cipky tak si dobrala aj wobenzym?