Da sa otehotniet?

Príspevok v téme: Da sa otehotniet?
faktneviem

Fakt som si nikdy nemyslela, ze ohladom tejto temy sem budem niekedy pisat, ale stalo sa... Ani na moju otazku nikde neviem najst odpoved a ano, fakt neviem ako to je - to pre vyryvacov, co si myslia ze jeden clovek vie vsetko :) Potrebujem vediet - musi byt ud uplne "zasunuty" aby mohlo dojst k oplodneniu?? Totizto... priatel bol vo mne a z nicoho nic to nanho prislo, hned vytiahol, mozno nieco islo aj do mna, ale ak aj ano, bolo to len na okraji, nebol uplne dnu, cize pri "vytahovani" mu uz nieco pravdepodobne uslo... ono sa to zbehlo dost rychlo. Isla som hned na WC a snazila sa vytlait, ale nic neslo... az neskor, po par hodinach som citila ze zo mna nieco ide, ale mozno to bola len moja tekutina, fakt neviem :( akurat mam plodne dni, to je na tom najhorsie. S priatelom sme uz dlho, aj mame na babo vek, len sme este nechceli a taketo nieco sa nam este nestalo. Ako citam, tak tabletka PO je riadny humus a myslim si, ze tehotenstvo je pre zenu urcite zdravsie ako ta tabletka, ale nech aspon viem, co mozem ocakavat... poradite niekto?? ak sa da, tak bez odsudzovania, dakujem :)

faktneviem

Iveta Michael - to je ake zlate, ze ta tak velmi tvoj priatel pritahuje, pekne sa to cita :) a ako dlho ste spolu?? inak ohladom tych plodnych a neplodnych dni - vera ked som kvoli tomu mojmu problemu brazdila cely internet, tak som docitala, ze zena v podstate moze otehotniet pocas celeho cyklu, len niektore dni je to tazsie a ine lahsie...

macik - tak som zvedava, ako mi bude zajtra, pozajtra... potom daj vediet ako si sa rozhodla. viem, ze velmi zavazi prave to, ako nam ta tabletka rozhadze cely cyklus. ja som sa vcera potom bala aj toho, ze ak by nezabrala (co sa vraj stava casto), a ostala by som tehotna, ze by mohla poskodit babo, tak som mala zaa o dilemu naviac... otrasne rozhodovanie toto... stoji nam ten sex vobec za to?? :DD

macik

fakt neviem netuším,asi na druhy tretí den mi bolo zle ..
je to ok ...ked ti nič neni,len sa priprav na menzes akoby o par dni...

ja stále vaham ..ci si ju dať alebo nie :( netuším ..fakt ..najhoršie je toto..kebyže viem,že mi z nej nič neni,tak si ju dam,ale uplne zase mi bude na umretie,tak neviem,či to mam riskovať a už aj tk je to 48 hodín ...

Iveta Michael

asi sa budete smiať ale neverím na žiadne plodné a neplodné dni, naviac mám v sebe čudný pocit že mám furt iba plodné :) a veru mám vždy strach lenže no ... keď som s ním neviem myslieť na nič iné iba na to a jeho telo,ktoré priam zbožňujem :)

tiež,prerušovaná súlož - nič pre mňa, ja zle znášam už aj to keď sa len trošku nadvihne tak som na jeho tele závislá že to ani neviem vysvetliť, no a k tebe - popravde neviem,môžeš ale aj nemusíš hm..

faktneviem

uplne ta chapem, ja so mto tak mala vcera. cely den som rozmyslala, ze hej ci nie tabletku. nakoniec nam aj zavreli lekaren a ja som stale vahala. nakoniec ze dobre, ideme po nu, tak sme museli az do dalsieho mesta. to bolo okolo piatej poobede... a ja som az do druhej rana nevedela ci si ju dat alebo nie, tak strasne som nvedela, bolo to uplne hrozne, takze viem co prezivas.

a ked si ju minule mala, kedy ti zacalo byt zle? kratko p ouziti alebo o par dni?? lebo ja som si ju dala o druhej rano ako som pisala, celu noc nic, ani dnes cely den mi nic nie je, absolutne nic. tak ze ci to este len pride alebo som z tych stastnych, co nemaju vedlajsie ucinky... ???

macik

faktneviem ja som tež proti antike,a kondomy mi robia zle,strasne ma potom pali a svrbí všetko dole.(
ja som raz už tabletku PO mala,neprajem nikomu,hnačky,napinalo ma na zvracanie,a krvácala som 7 dni vkuse a potom dva dni pauza a menzes normalny:( no proste des,tak preto ju nechcem teraz,lebo ešte som aj na intráku a neviem,kto by mi tu pomohol
mam nepravidelne dost krámy,raz na 24 den,raz 28,raz 30..no stále to počítam a najidealnejšie je to tak počítať,že od zaciatku menzesu plus 12 dní,lebo vsak skor to byť nemoze ,nech uz pride menzes hocikedy.čiže vtedy ked bol styk som nemala mať ovulaciu,lenže ktovie,to už nikto nevie :(ako to bolo ..
ciže super...predajkulacna vzdy obsahuje?to ma teda "potešilo" :(
prerušovaná sulož asi nehrozí..no..
ale neviem,čo s tým tiež ..

ja sa stále " utešujem tym ".že partner nevystrekol do mna(keby ano,už mam aj ja zjedenu tabletku),proste len tie spermie dal možno 5-6 cm do vaginy,ale ved tie nie su horolezci,ako by sa dostali do maternice ...stále sa tym utešujem...že sa vlastne nemalo co stat,aj keby som just vtedy mala ovulaciu...nie ?
ved ak niečo,tak ich len poutieral do mna,obtrel ich,možno trošku to vytieklo do mna,ale malo..
a bol cikať predtym aj sa umyl poriadne...tak dufam bože ...mam posledny den na rozmyslenie,čo sa týka tabletky PO a nedokazem sa rozhodnut :(

faktneviem

Ano ja som si tu tabletku nakoniec dala.

Aaa nie som odbornik a rozhodnut sa musis sama, ale ked to volo len dva dni po menstruacii, ja by som si asi nedavala... kedze vtedy by este plodne dni byt nemali... ale ked vravis ze to mas take nepravidelne, tak neviem. ale kedze sa tvoj partner vycikal, tak si myslim, ze ta sanca je este viac znizena... ta predejakulana tekutina je potvora a najnovsie som sa dozvedela (od kamoskly ktorej to povedlai priamo doktori, kde praxuje), ze ta predejakulana tekutina moze obsahovat spermie vzdy, aj ked predtym nebol sex, takze... to riziko tam je vzdy... nus, musime sa zacat viac chranit, len ja osobne som proti antikoncepcii, takze neviem ako to poriesim... budem si musiet rozsirit obzory inych dostupnych metod ohrany.

vsak daj potom vediet ako si sa rozhodla a ak sa rozhodnes pre tabletku, ze ako to znasas. lebo ja som sa pripravovala na to ako strasne mi bude zle a ake rozne bolesti budem mat (podla toho co som sa docitala), ale zatial musim zaklopat, lebo zatial mi nic nie je, vobec nic...

macik

faktneviem,ty si si už tabletku PO dala ??
ja mam taky prípad,že neviem,či si ju mam dať,lebo s partnerom sme mali styk,avšak predtym som ho spravila rukou,siel sa umyt,vycikať,a hned na to,sme sli naostro,bol vo mne par minut ..a netuším kolko centimetrov:(možno do 5 max.potom sa spravil mimo mna.lenže sa bojím proste,lebo viem,že ta predejakulacna tekutina obsahuje spermie,i ked male množstvo,no po jeho ejakulacii mohli ešte nejake ostať v močovej rure.:(a toho sa najviac bojím.nikto nevie,ci ostali ,alebo nie.
no nevystrekol do mna.to vieme naisto.možno sa len tak "poobtieral" tam vnutra do mna,vytiekol možno trošku,ale určite nestriekal...
to vieme..
no len ja netuším,čí som mala plodne dni,alebo nie.bolo to u mna na 8 .den cyklu..tj.2 dni po ukončení menzesu.lenže ja nemam pravidelny cyklus,čiže ani srnky netušia,či su to plodne dni,alebo nie.
ale niekedy,ked mam ovuláciu tak to viem,lebo to býva cca od 10-16 dna u mna..no ktovie,či to mohlo byt aj tak skor.
ale viem,že v den kedy sme to mali,som mala taky hustejší skr zltší vytok,a az den po tom,ako sme to mali,mam taky ciry ako pri ovulacii.take prirodzene zvlhčenie,mam az teraz tieto dni.dnes je to 10 .den..ciže moje telo sa asi ešte len teraz pripravuje na ovulaciu,no netuším,či to je skutocne tak
mam si dať tabletku PO?

faktneviem

danielka - tabletku som si nakoniec dala, ale keby som aj bola tehotna, urcite by som nesla na potrat, to fakt nie.

macik - vak to ze ja som akurat plodne mala, preto som sa tak streovala, kebyze nie su, tak to tiez beriem inak... a nevies si to nejako vyratat?? aj nete su tie kalkulacky, co ti to vyrataju... ale ak mavas nepravidelny cyklus, tak to moze byt dost nepresne...

macik

inak ja práve riešim taky isty problem...ci isť po tabletku PO ( ešte mi ostava 24 hodin presne),ale mam na to kaslať ..a vsak hádam nebudem...lenže trošku inak sa to u mna udialo...snad som nemala plodne dni no.:(

daniellka26

ja nechápem, čo chceš počuť, veď rozmýšľaj logicky, nikto ti tu nenapíše na 100%, či si alebo nie si tehotná. Ak nechcete dieťa, tak si choď kúpiť tú tabletku, stále lepšie ako potom potrat...