Bez záväzkov

Príspevok v téme: Bez záväzkov
carol07

Ahojte,
Chcem sa opytat aky mate nazor na sex bez zavazkov. Mam 22 rokov, studujem na vyske a po rozchode uz vyse pol roka. Odvtedy som s nikym nebola a vztah v blizkej buducnosti neplanujem z niekolkych dovodov, ale v poslednej dobe premyslam, ci to neskusit (nehovorim o enormnom striedani partnerov), len mam moralne zabrany a neviem ako by som sa s tym vedela vyrovnat ak by som chcela vazny vztah neskor v buducnosti. Bola z vas niektora niekedy v podobnej situacii? Prosim o normalne vyjadrenia.

Fleur-de-lis

podľa mňa je problém v tom, že pri vystriedaní viacerých sexuálnych partnerov a najmä ak to nebolo v láske, začneš vnímať sex inak. Len ako uspokojovanie svojich potrieb. A neskôr v manželstve vám neprinesie toľko ovocia koľko by mohol. Bude to viac menej len o využívaní jeden druhého pre potešenie. Kto pochopil krásu a skutočné ovocie sexu, a kto vníma ľudí ako osoby a teda niekoho koho nemožno využívať pre svoje potešenie, bude nad ním rozmýšľať úplne inak. Bohužiaľ sa dnes spoločnosť ochudobňuje o ostatné rozmery sexu, ide dnes len o fyzické potešenie. No týmto sa oni sami ochudobňujú o to, čo by im mohol dať, keby bol "užívaný s úctou".

Predstav si dieťa, ktorému sa páči všetko trblietavé. Vidí krásnu trblietavú vázu, páči sa mu, chce sa s ňou hrať, ale ešte nevie rozoznať čo je hodnotné ako zaobchádzať s hodnotnými vecami a tak ju pri neopatrnej hre rozbije.

Podobne je to so sexom. Kto nevidí jeho vzácnosť a nevie ako s niečím vzácnym zaobchádzať, bude si nakoniec užívať len "rozbitú vázu".

Dúfam, že sa rozhodneš múdro, tak aby si neskôr neľutovala a nepripravila sa o jeho skutočnú krásu.

Iveta Michael

jasná vec že by sa možno našiel aj taký kamoš ktorý by ti celkom rád v tomto vyšiel v ústrety keby si mu povedala že to nemám brať ako vzťah .. no lenže tam potom absentuje aj tá citová vášeň,láska tiež ... a to mne by asi dosť prekážalo:(

ale chápem ťa,no fakt je že si v blbej situácii momentálne - zas nie je ani vylúčené to že by si sa s nejkaým kamarátom na rovinu dohodla a mohlo by stať aj to že by ste si našli k sebe cestu aj inak ... niekedy sa stane aj to že cez sex príde láska :)

carol07

Ďakujem, ľudia.. vážne ste mi svojimi slovami pomohli uvedomiť si určité veci, resp. utvrdili ste ma v tom, čo som už sama hlboko vnútri vedela... veľmi sa o tom s kamoškami nebavím, aby sa na mňa nepozerali čudne, kedže ony majú dlhoročné vzťahy alebo zase chalanov vôbec nemali a takéto veci nejako extra neriešia :)

Deria

Ja by som povedala, ze na toto neexistuje spravny, ci nespravny nazor. Je to individualne. Zalezi len na tom, ako sa s tym sama budes vediet vyrovnat. Je totiz rozdiel, ak si naplanujes sex s "nejakym prilezitostnym" muzom a potom zostanes zhnusena alebo niekoho spoznas, budete si super sympaticki, pritahujete sa a zrazu tuzite obaja po sebe. Z toho moze vzniknut pekny sex. Niekedy dokonca aj vztah. Ak nie, aspon si zazila krasne chvile a nebudes sklamana, lebo si si od toho ziadny vztah neslubovala. Myslim, ze ta prva varianta sa nevyplaca uz vobec, hlavne cloveku, ktory je viac citovo zalozeny a tam patris iste aj ty. Preto nerob nic, o com by si uz vopred pochybovala.

vinea

Ak smiem, tak Ti ponúknem dva pohľady ľudí z môjho okolia, ktorých poznám a mám ich ako ľudí rada. Jeden je muž a druhá je žena.
Tento môj známy je veľmi atraktívny sexi a úspešný muž. Veľa vzťahov nemá za sebou (každý mu stroskotal kvôli jeho pracovnej zaneprázdnenosti) a zatiaľ každá vzťah ukončila práve pre tento dôvod, že ich "zanedbával", mal na ne málo času, nebýval s nimi tak, ako by práve oni chceli a práca bola preňho vždy prioritou na 1 mieste. No a on teda praktizuje "jednorázový sex", keď práve nemá vzťah. Keď som sa ho pýtala, nech mi to tak normálne priblíži, ako to vníma on...tak mi povedal len toľko: "Ak som sám bez vzťahu, vyhľadávam sex. Len sex. Ak to bolo o sexe, bol to len jednorázový sex. A vzťah beriem už vtedy, ak cítim". Keď som sa ho spýtala, či to tak brali aj tie dotyčné (do neho je ťažko nezaľúbiť sa a vyzerá ako sen mnohých žien), tak mi povedal, že to nevie (či skôr nechcel vedieť, že ho to nezaujímalo) a zrejme preto ten "jednorázový sex aby sa nenamotali či?..to už fakt neviem.

A pohľad ženy mojej známej bol taký, že bola dlho bez vzťahu. Rozišla sa s priateľom a odvtedy bola sama takmer 3r. Riešila si to po svojom s vlastnou pomocou, nechcela ani jednorázový sex či vzťah len kvôli sexu, no ale ani nemala šťastie na normálny vzťah s mužom, zrejme bola ešte "zablokovaná" z predchádzajúceho vzťahu. No raz to predsa len skúsila, chcela to a potrebovala to. Zoznámila sa s dotyčným mužom cez internet, písali si, komunikovali, vymenili si fotky a páčil sa jej a ona zas jemu. Dohodli si teda stretnutie. Stretli sa, zobral ju na hotel, a podľa jej slov to bolo "chladné neosobné bez emócií atd atd a šlo ozaj len o obyčajnú j.....u, z jeho strany určite". Po sprche sa obliekli, bez slova odišli, padlo ešte pár viet slov, odviezol ju kam potrebovala a bol koniec. Síce si povedali, že sa ešte ozvú, no obaja už vtedy vedeli, že NIE. Ona mi povedala len toľko, že sa cítila hrozne zle takto bez emócií chladno, akoby ostala prázdna.
Takže takto aspoň tí moji známy. Ale názory sú rôzne, takže koľko ľudí toľko názorov a skúsenosti

mojpohlad

carol07:

S cim sa chces vyrovnavat ? Mat sex je uplne normalna a prirodzena ludska potreba.

Mat sex bez zavazkov a bez lasky nie je ziadne porusenie moralnych zasad, nie je to ziadne zlo.

Moralne zasady, to znamena konat zodpovedne !

Praktikuj sex s kymkolvek, akokolvek a kedykolvek ako TY uznas za vhodne.

ALE! Prevadzkuj ten sex tak, aby si neohrozila svoje zdravie a zdravie niekoho ineho. Skratka dbaj o bezpecnost a zodpovenost pri sexe, toto je asi to najdolezitejsie co by ta malo trapit !

mojpohlad

Hrac pise: ,,Len chcem povedat to, ze predstavy boli fakt dobre ale ked to prislo tak to nebolo bohvie co bez lasky...''

Nejde o lasku ale skor o fyzicku chemiu a sympatie :) A laska toto potom znasobi...

Hrac

ja som tak chcel mat ked som zrazu ostal sam slobodny, uz sme aj boli v posteli ale bola to nuda. Az taka nuda, ze to ostalo pri bozkoch a cuvli sme obaja. Ale niekoho to moze vzrusovat, preco nie. Len chcem povedat to, ze predstavy boli fakt dobre ale ked to prislo tak to nebolo bohvie co bez lasky...