Bezmocnosť

Príspevok v téme: Bezmocnosť
Miriama55

S priatelom sme spolu boli 10 mesiacov, ked sme sa spoznali, vobec som o neho nejavila zaujem...bol prilis tichy, voci inym ludom nedovercivy ( aspon to tak tvrdil) s partiou sa nekontaktoval a mal vzdy iba jedneho " partaka" s ktorym sa cely vecer rozpraval. Pisali sme si na socialne sieti, bol to moj spoluziak cize temam ako skola atd sme sa nevyhli, pisali sme si o vikende, o zurkach co je samozrejmostou kedze mame obaja 21. Jeden vecer sme sa dali do reci, zacal ku mne stale chodit do izby, pozerali sme filmy, komunikacia zacala viaznut, ked ma poprosil ist s nim niekde nemali sme sa o com rozpravat ale stale ma vyhladaval. Ja som nadalej travila cas s priatelmi kym mi nezacal uz pisat aj SMS kde som, kedy pridem zo zurky, ze by si chcel pozret filmy atd. Vtedy som sa tomu vyhybala az kym mi to nezacalo lichotit. Bola som pol roka po rozchode a bola som rada jeho spolocnosti, prisiel mi mily a pozorny. Jeden vecer sme spolu stravili dvaja, kupili sme si vlasu vina, rozpravali sme sa do rana, zavolal ma na rodinnu navstevu...vsetko islo ako ma ale nesedela mi jedna vec - neustale mi pisal. Ci som isla s priatelmi na obed, ci som spala, akonahle som vstala som som 5 sms na dobre rano, hned mi naletel do izby atd. Miloval ma, velmi...slovami, skutkami proste vsetkym. Citila som sa pri nom krasne, nosil mi ruze a ja som si to vsetko vazila, citila som sa ako hlupacik ktory lieta v oblakoch. Prisli prazdniny a 3 mesiace sme teda fungovali iba na vikendoch 1x za dva tyzdne...az kym som neobjavila spravy ako flirtuje s nejakou zenou. Bola to nahoda, nikdy som si nemyslela ze by mi to urobil, vlastne som to ani necitala ( 2-3 riadny ) a bolo mi z toho na zvracanie. Ospravedlnoval sa mi a mna to polozilo na kolena. Ospustila som mu to, tvrdil ze sa to uz nikdy nebude opakovat, pretoze mu to za to nestoji a on ma miluje a nevie si to bezo mna predstavit. Nadalej som za nim cestovala az prisiel sept. zacali sme spolu byvat bolo to krasne...Po mesiace som z jeho strany zacala citit strasnu agresiu, zacal byt lenivy, vsetko co som ho poprosila mi odpalil prec so slovami " potom, neskor, nechce sa mi teraz, nemusi to byt hned " a tym som zacala byt nervozna aj ja. Odrazu sa zacal neustale stretavat s kamaratmi, opijat sa cez vikendy, nedvihat mi telefony, na sms mi neodpovedat...ked som si s nim sadla ( za 3 mesiace aj 45x) ci ma ma rad a ak ano preco sa takto sprava..odpoved bola vzdy ta ista " Lubim ta, ale sme spolu vela a moje spravanie prameni z tvojho " celkom ma to dojalo kedze on bol vzdy ten ktory so mnou chcel travit kazdu sekundu zivota, pisal mi cele dni sms..bez prestavky o vsetkom co robi, co chce, co ide jest, kam ide...vsetko..a odrazu takato zmena spravania..az kym som mu opat nenasla spravy na maily. Prislo mi to ako provokacia kedze sme pouzivali jeden pocitac obaja a on to tam nechal aby som to asi videla neviem. Opat sa mi oppravedlnoval ale so slovami ze medzi nami to bolo take zle, az potreboval nejaku podporu....od inej zeny. Odpustila som mu, ale vycitky z mojej strany boli silne, stale som to vytiahla proti nemu. Boli vianoce kedy som mu darovala veci, velmi som milovala sviatky a tesila som sa asi az privelmi, kedze som nedostala ani cokoladu. Nikam sme cely nas vztah vlastne nechodili, priatelky dostavali kvety a prekvapenia, ja som dostavala pozvanie na kavu ktoru som si aj zaplatila ...az sme sa rozisli. Problem je v tom, ze on mi stale pise ako keby sa nic nestalo, na dobre rano, pocas celeho dna, vecer, stale stale stale. Chce so mnou chodit von, s mojimi priatelmi, proste ako keby sa nic nezmenilo. Xkrat som si s nim sadla s tym ze nerozumiem jeho spravaniu kedze sme sa obaja rozisli so slovami ze to bude pre nas lepsie a on ako si to vobec nepripustal. Prestal chodit von, nepije, odrazu sa mi ozyva kde je, s kym je, co robi, uz mi aj pomoze bez slov " potom ". Ale pritom stale o sebe rozpraval v buducnosti v jednotnom cisle, nerata so mnou ani len o mesiac dobredu ale na druhej strasne stale so mnou je. Bud je to tym, ze je sam a nikoho nema alebo ja uz neviem. Prosim vas, co mam robit ? Nechcem mu ublizit tym, ze ho zacnem ignorovat ale komunikacia viazne a tocime sa dookola aj skutkami aj slovami. Stale ho mam rada, zalezi mi na nom, ale je to chlap ktory nie je schopny ma pozvat ani do kina bez toho aby som nevytiahla penazenku, nie je schopny urobit nic cim by ma o niecom presveecil. Povedala som mu to velakrat, ze neviem a nechapem jeho chovaniu ale to nema vyznam. On rano vstane a tvari sa rovnako..ako keby sa nic nedialo.

simcik

presne ako ti tu pisu..
on je totalne nezrely a nevyrovnany..
sam so sebou nemoze vydrzat, musi mat pri sebe niekoho a to nie je dobre, v tebe hlada cosi co on sam nema..ale takto sa to neda..on len zaplna svoju prazdnotu a je to velmi zretelne v tom aky k tebe bol, ako zmenil spravanie, to ze sa ozyval tym babam je neodpustitelne ,len dalsi dovod preco s nim nebyt

je proste sam nevyrovnany a tak niekoho chce, vybral si teba lebo vidi ze ho len tak neodbijes, nie si taka povaha...
urcite ta ma rad tym svojim sposobom, ale sebecky, vlastnicky..nie empaticky

citron

On ta potrebuje, ale nemiluje. Laska nie je sebecka - on ta chce ovladat. Zbav sa ho cim skor. Nereaguj na spravy.

Sejla

Milá Miriama
Tvoj expriatel to má v hlave trošku inak poprehadzované, než normálni ľudia. V podstate je to tyran, manipulátor bez štipky empatie a rešpektu k druhým. Už na začiatku si mala počúvnuť tvoju intuíciu a nenechať sa poblázniť jeho dotieravosťou. Chcel ťa dostať, lebo si nemala záujem, keď si bola jeho, nevážil si ťa a chcel dostať iné ženy, opakovane si mu odpustila - veľká chyba. Keď si dostala rozum a rozišla si sa, znova ťa chce. Tento človek podľa mňa k tebe nebol čestný a úprimný a vôbec nerešpektuje tvoje slovo a ty chceš ešte brať ohľad na jeho city? Zbláznila si sa? Pošli ho kade ľahšie, nezasúži si tvoje priateľstvo.

Fleur-de-lis

zdá sa mi, že má tendencie využívať a manipulovať. A zistil, že ty ho necháš (ja by som s chlapom čo už počas chodenia vyhľadáva iné nemohla zostať. To by bolo pre mňa jasné znamenie, že je to nevyzretý človek nevhodný do partnerského vzťahu)
A ty si doteraz reagovala na tie sms? Ja by som prestala reagovať. Úplne. Možno by som to aj prestala čítať. Keď sa s ním nedá ako s dospelým, tak sa musí inak...
Nemám vôbec pocit, že ťa rešpektuje a že mu na tebe záleží. Možno ťa akurát potrebuje pre niečo a egoisticky si za tým ide.

Fleur-de-lis

to je fakt divné správanie. Možno je to vekom, neviem.
Asi by som sa rozhodla mu povedať, že ho mám rada ako človeka, ale že do partnerského vzťahu sa spolu očividne nehodíme, a že je to pre mňa mätúce a komplikované zostať s ním v aktívnom priateľskom kontakte po tom čo bolo, takže uprednostňujem ukončiť cielený kontakt.
Niekedy nie je správne a dobré brať až prílišný ohľad na city druhých. Zraneniam a sklamaniu sa človek nevyhne. Pokiaľ mu to povieš v úcte, tak je všetko v poriadku. Ak s tým bude mať problém, tak to nie je tvoja vina a starosť, ale problém jeho nezrelosti a nerešpektovania druhých.