PCO syndróm - liečba bez antikoncepcie

Príspevok v téme: PCO syndróm - liečba bez antikoncepcie
situacia

ahojte :) prosim vas o pomoc, uz od 15 rokov mam PCO syndrom (teraz mam 25 rokov). brala som dlhe roky antikoncepciu - vysledok depresie, priberanie, vypadavajuce vlas,y nizke libido, rozhadzane hormony a PCO nadalej pokracuje, zatazena pecen, vela potravinovych alergii atd.

Uz to svinstvo enchcem, neberiejm to cca 5 rokov
Brala som aj neantikoncepcie- napr. Provera, Lutenyl, Duphaston - podobne engativa ako natikoncepcia :/

Dr. tvrdi ze musim brat aj estrogen aj progesteron, existuje nieoc lahke co moje telo nebdue trapit trak ako repdosle lieky? uz som zufala mam starsnu beznadej nci enpomaha zo svetkeho mi je zle. a na stavy uzkosti lieky nechcemt o je dalsia chemia po ktorej cloevkl nema libido a je nafuknuty ze yvzeram ako tehotna. (brala som Serlift "vraj" lahky liek)

ako vyriesit ten neporiadok v organizme? EXISTUJU ESTROGENY A PROGESTERONY KTORE NIE SU V ANTIKONCEPCII, V DUPHATSONE, PRIVERE ANI V LUITENYLE? cisto pokusny kralik som
obxcas zabera Agolutin a neofolin, ale niekedy mi menzes aj tak nepride! :/

este vraj je na to oúperacia, cez pracovnu dovolenku juý zvazujem, nechecm byt obetou farmaceutickeho preimyslu uz sonm z neho zufala dost :/
dakujem za svetky vzacne rady
som vesela, optimisticka, spolocenska, jem zdravo, mam zdravu hmotnsot, cvicim a milujem svoj zivot ale tento problem je ejho tienom. Prosim vas poradte mi.
Dakujem :)
pekny vecer zelam

situacia

wowo toto mi za cele roky Dr. nepovedala a to co som si anstudovala (z USA a UK zdrojom webu) to sice spominalo,a le ja nastastie diabetes nemam tak s abojim to brat.
nie nadvahou skutocne netrpim mam zdravu hmotnost :) som stihla nosim oblecenie S, velkost 36. (cize nie som ani prilis stihla ako baby XS alebo XXS), aj Dr mi pochvalila hmotnost a postavu.
Akurat mam priderne nafuknute brucho aj ked som stihla, vyzeram akoi tehotna a trapi ma to aj otazky okolia, kedze deti vobec este nechcem ani neplanujem.
Ide mi LEN o zdravie a a by som enmala priserne stavy, nejde mi o deti fakt s a na to necitim partnera ani nemam a aj keby som mala nerieism deti. Ide mi o menzes.

kabel

skusala si liecbu metforminom? u nas sa prilis nepouziva, ale pri PCO mava casto uspechy, v cechach sa pouziva viac. Metformin patri primarne medzi slabe lieky na diabetes, najma 2. typu, ale uspesne sa pouziva pri PCO. Operacia nepomoze, ta sluzi len na umoznenie otehotnenia, kedze vajicka sa z folikulov nevedia dostat von, nakolko je zhrubnuta membrana vajecnikov. Vtedy sa operacne urobi zakrok, ktory umozni folikulu ovulovat, ucinok vsak nie je trvaly a neriesi stavy spojene so syndromom PCO.
Ozaj, netrpis nadvahou?