Strach z kolonoskopie

Príspevok v téme: Strach z kolonoskopie
mackani

Ahojte, mám 17 a za nejakých 7 dní idem na kolono. Mám neskutočný strach :( Už pri pomyslení na to sa celá chvejem. Máte aj vy s tým skúsenosti? Mám sa tak obávať? Lebo predsa hadička do zadku, strašná predstava. Aj videá som pozerala a zostala som bez dychu :(
A ešte ktovie jak vypijem ten Moviprep. Tuším 2 či kolko litrov, ja za deň nevypijem ani pol litra a nie to ešte 2. A ževraj to chutí otrasne.

Ivet Micka

po jednej gynekolog. opke som mala problémy so žalúdkom a odoslali ma na kolonoskopiu, deň pred tým som musela vypiť nejaký roztok (názov si už nevzpomínam) a veľa tekutín ... takže skrátim vyzlečená od pol pása som si ľahla na stôl, cez zadoček prehodil zelenú zásteru, vyšetrenie prebehlo v poriadku, ale kvôli bolestiam bolo treba pichnúť dormicum tak som musela ešte pol hodku ostať ležať

... sestrička mi obliekla nohavičky aj legínky, dali ma na vozík do inej miestnosti, ležala som tak, že nohavičky aj legínky som musela mať stiahnuté až po členky a nohy mať pokrčené a roztiahnuté od seba

chodil na mňa nazerať, či je všetko ok, potom som sa obliekla, zavolal môj doprovod, dal mu inštrukcie, aby som nebrala do rúk žiadne ostré predmety etc., bola som ešte omámená a vyzerala ako amfetamínom nadopovaná ALE! šťastná, že nález bol v poriadku, všetko som bravúrne zvládla a v sprievode mojej polovičky vyškerená odcupkala domov ...

joro

Ahoj tiež som bol na kolono /mám už po 40-ke a som bojko/, pretože mi pri preventívke našli krv v stolici. Mal som strach lebo nerád chodím k lekárom ale nepríjemné z toho všetkého bolo iba to,že som bol natlačený vzduchom a tak so mna išel iba vzduch, ale samotný zákrok čo sa divím nebolel a to som bol pri úplnom vedomí. Len som nesmel tri dni nič jesť len nejakú tekutinu, a tiežto netrvalo dlhšie ako pol hodinku. Povedz si, že ide o tvoje zdravie a zvladneš to. Držím palce.

mackani

To fakt len 5min.? Ja som sa dočítala že 15-30 min. Lebo hrubé črevo je velmi dlhé a kým sa tam dostane s tou hadičkou a tak.

mmm1111

Mne ju robily pred rokom mam cosi po 30ciatke a mal som zdravotne problemy tak som sa tomuto Vsetreniu nevyhol. Mal som zo zaciatku strach s vysetrenia ale strach s rakoviny hrubeho crena bol vetsi. Robily mi to za plneho vedomia. Mal som sice tabletku na oblbnutie ale ta mi nezabrala. Mne pri tom pouzivaly taky zvlastny gel tak na konecniku som to necitil jedine kde to bolo neprijemne ked do mna pumpovaly vzduch a ked prechadzyly hadicou v zahybe vtedy som musel zmenit polohu a sestricka mi tlacila na brucho tak to bol jedny asi tak najbolestivejsi okamich ale trvalo to velmi kratko co som bol rad. Celko ten zakrok trval asi tak necelych 5 minut. Ale tak mam to zasebou a pomohlo mi to zisti co mi je nasadila sa liecba a teraz som uz OK.

mackani

dakujem moc malaanka :) už od dnes sa pokúšam dodržiavať tú dietu, pre mňa to je strašné, lebo ja furt niečo jem :D
a ano dám vám vediet potom ako to všetko dopadlo :)

Lulu2011

keby si isla bez narkozy ta to chapem, to by som sa asi zblaznila, ale ides do narkozy, pospis si, zobudis sa a uz bude po

malaanka

tak ti budem držať palce,aby ti hlavne všetko dobre dopadlo,myslím výsledky vyšetrenia a neboj sa,uvidíš,že bude dobre
Daj nám vedieť,keď budeš po

mackani

No pretože mám chronickú zápchu, dá sa povedať odmalička, už dosť dlho. A chcú pozrieť či tam nie je nejaká prekážka alebo polypy. Toto už je posledné možné vyšetrenie.