Strach z kolonoskopie

Príspevok v téme: Strach z kolonoskopie
mackani

Ahojte, mám 17 a za nejakých 7 dní idem na kolono. Mám neskutočný strach :( Už pri pomyslení na to sa celá chvejem. Máte aj vy s tým skúsenosti? Mám sa tak obávať? Lebo predsa hadička do zadku, strašná predstava. Aj videá som pozerala a zostala som bez dychu :(
A ešte ktovie jak vypijem ten Moviprep. Tuším 2 či kolko litrov, ja za deň nevypijem ani pol litra a nie to ešte 2. A ževraj to chutí otrasne.

mackani

pertt5 no ved to taký hnusný pocit, že ti sestrička a ešte aj doktor budú kukať na zadok, ale tak sú to profesionáli, takže videli milion zadkov, nič neobvyklé. Musím sa cez to nejak preniesť.

mackani

Dakujem ludia za teda povzbudive slova dik :) Od zajtra by som mala zevraj tu dietu mat, ziadne zrniecka,supky a farebne malinovky a neviem co este...

mifor

Ja som bola na kolono v Thalione v narkóze. Nemôžem si to vynachváliť. Injekcia do žily, potom som sa v pohode prebrala. Pila som Fortrans, ochutila som si ho sirupom, takže sa to dalo v pohode vypiť.

muc

bola som, prezila som. nic hrozne. nechapem preco sa toho treba tak bat. vsak nejde o zivot, a ze strcia ti tam hadicu- no to sa prezit da.

Prezyvka55

Nestraste, kolonoskopia je v pohode vysetrenie. Horsie ako vysetrenie je priprava a pitie tej gebuziny, ale ludom vacsinou davaju pit saraticu a to je to najhnusnejsie co sa da do ust zobrat takze ten moviprep asi bude chutit celkom dobre. Napriklad v USA davaju volajaky prasok s gatoradom. Tomu sa hovori luxus :D u nas vacsinou pijes tu otrasnu saraticu, sice je zdriaviu prospesnejsia ale chutovo to je otras.

A vysetrenia sa neboj, povedz nech ti pichnu to kabla Novalgin na uvolnenie a za par minut mas po vysetreni.

mackani

Hej ved aj budem v celkovej narkoze, ale aj tak...ja som silna, zvladam vsetko ok , ale tuto mam neskutocny blok,strach...A hej aj tych hnaciek od Moviprepu sa dost bojim...ale ked to prezilo tolko ludi,tak aj ja :|

malaanka

neviem kde ti to budú robiť,ale sú pracoviská kde to robia v úplnej narkóze.
Mohla by si sa na to popýtať lekárov.