Ma pravdu?

Príspevok v téme: Ma pravdu?
Papricka

Ahojte,som obycajna baba...len priliz citliva.Vdetstve boli na mna priliz dobry,mala som skrytu epilepsiu.Nemohla som sa nalakat ani nic pod.Celymy zivotom sa to somnou taha.Ked mam nedorozumenie neviem sa branit...ked je nejaky dojak v telke placem,ked na nete vidim nieco dojimave placem.Ked sa pohadam s priatelom placem.Ked sa zatnem ze plakat nebudem mam bolesti na zaludku.Mam zvacsenu slezinu od stresu a nervov vraj.Bola som v praci tam ma sikanovali.Moja chyba...bola som mila ,zhovorciva...ked si zacali robit srandu nevedela som sa branit...a od vtedy je to horsie...priatel mi povedal ze si nikdy nikde pracu nenajdem kde vydrzim ze nezvladnem ludske povahy.Ze som citliva na taketo ,ze sa nedokazem branit.Najhorsie je to ze ma pravdu ,sere ma to hrozne ma to sere!!!Proste neviem ,ako z tohoto bludneho kruhu vyjst a prestat s tym!Snazim sa to aj v sebe dusit a nech to prejde ale sa to prejavy na tom zaludku,alebo na prejedani sa alebo na niecom inom...uz mi tolko krat ublizili kvoli tomuto ,nelutujem salen konstatujem ze to chcem zmenit!prosim o radu dakujem

papricka

Ja sledujem aj ludske povahy,len u mna to uz preslo az k strachu sa prejavit ,vyjadrit si nazor.Vyhladam si to na internete vsetko dakujem za opdovede.Ved prave ze uz ani von skrz to nechodim.Posnazim sa v kontakte s druhymi rozvijat...

odpovedam

Zacni budovat spominane socialne zrucnosti, svoju sebaistotu a asertivne spravanie. mas o tom kopec literatury (napr. Umeni slovni sebeobrany, Asertivni zena - bezne najdes v knihkupectvach), kurzov, pripadne pokojne navstiv aj psychologa ci personalistu. Hlavne nieco s tym rob, dusenie emocii vo vnutri je hlupost. uz sa to viac robit nesnaz, ak chces byt stastna. je to tazke, takto si sa to naucila, ale vies sa naucit robit veci aj efektivnejsie a vo svoj prospech. Ako pise komentar nizsie, hor sa medzi ludi a trenuj ;-). niekedy sa odporuca zacat len jednym clovekom - na nom si budes skusat nejake "pravidla" asertivneho spravania a postupne okruh rozsirujes. tak drzim palce :-)