Anémia

RNG

Az 20% ludi ma alergiu na lepok, hoci mnohi len slabu, ale dostatocnu na to, aby im to porusilo dobru absorbciu v crevach.
Takze je telo potom ochudobnene o rozne ziviny a naprava docasne sice mozu byt aj doplnky zeleza, ale to nie je riesenie na dlhsi cas, lebo nedostatok v absorbcii cloveka pripravi o tisice roznych zivin a to sa po case musi prejavit s stovkach roznych zdravotnych problemov.

RNG

OK, aj dovodov na anemiu z nedostastku zeleza je hromada, a nestaci len dodavat zelezo v akejkolvek forme extra, hoci aj to moze pomoct,nasjma ked mas zlu absorbciu zeleza z potravy, ale treba adresovat najma tie rozne ine mozne priciny. Pozri na
en.wikipedia.org
Casty dovod je alergia na lepok.

mireca

RNG anemiu mam s nedostatku železa hladinu som mala 6,7 a doktorka mi povedala že ju musím aspon 4 nasobne zvýšiť

RNG

Anemia moze byt z roznych dovodov, od zleho travenia a absorbcie, od nedostatku zeleza v tele, od nedostatku vitaminov B-6 a B-12, od nedostatku medi, od poskodenej kostnej drene plesnami atd.
Takze automaticke predpisovanie doplnku zeleza na anemiu, a to pomerne dost zleho, anorganickeho sulfatu/siranu zeleziteho(modra skalica) vo velkych davkach moze sposobit problem v tele. A nevyriesit problem anemie.
Lepsi dpoplnok zeleza , napr forma vazby na aminokyseliny, ako napr bysglycinat vyzaduje ovela menej zeleza, staci asi 25 mg, nie 100 mg ako ma sorbifer, ale brane spolu s vitaminami B-6 a B-12 moze anemiu odstranit.
Opakujem, moze, lebo dovodov pre anemiu je plno, nie len nedostatok zeleza.
Su ludia, co maju v tele privela zeleza, kvoli tomu poskodenu pecen .a predsa maju anemiu
Takze opatrne s tym zelezom, a jeho privelkymi davkami predpisovane casto automaticky pri anemii.

llek

Tie tazkosti ktore uvadzas su predsa prejavmi anemie. Ja neviem ake su tvoje hodnoty v krvnom obraze, ale predpokladam, ze si bola u lekara a ten to nasadil zelezo, lebo zistil ze ho mas malo. Liecba anemie chce cas, zo dna na den sa hodnoty nezlepsia.