4x rocne s priatelom, intenzivny sex a mykoza

Príspevok v téme: 4x rocne s priatelom, intenzivny sex a mykoza
mojka6

Ahoj, s priatelom mame vztah na dialku. ked sme spolu na par dni mame sex velmi casto. Lenze po tyzdni co sme od seba, vzdy mam mykozu. Neviete mi poradit, ako tomu predist. Moze to bt tym, ze moja posva nie je zvyknuta na pravidelny sex a zrazu sa narusi rovnovaha? existuju na to volnopredajne lieky na moznu prevenciu? dakujem

Slobodna

Mykóza nie vždy musí výhradne súvisieť s pohlavným stykom, resp. neverou ako tu niekto naznačoval.
Presne ako píše Zuzana555 podo mnou. Osobne som mala mykozu asi 2 krát v živote aj to bolo spôsobené ATB na iný problém. Jogurty a žiadne sladkosti - cukor premnožuje baktérie. Kúp si aj probiotiká vo forme tabliet a užívaj ich dlhodobo.
Inak ťa obdivujem. Mať sex 4 x ročne a vzťah na diaľku...to by som asi radšej volila žiadny. Ale asi nie je iná možnosť.

zuzana555

Presne ten istý problém riešila teraz kamarátka... určite ide o PH, jedz veľa jogurtov, treba dodať probiotiká. Ak sa ti potvrdila mykóza, úplne vylúč sladkosti a vsaď na bavlnené spodné prádlo a wobenzym, to je jediná vec čo mne zabrala. Bohužiaľ, mávala som mykózy opakovane, ale už je po problémoch. tak teda veľa zdaru :)

čajka88

no podla mna je to narusenie PH celkom realny dovod. ale mykozu nepodcenuj, mne sa vratila 3x po sebe ..antibiotika som jedla už jak lentilky aj vdaka mojej "super" doktorke.. kamoska mi poradila Wobenzym, to jedine mi zabralo, mala osm najvacsie balenie a odvtedy mam svaty pokoj s mykozou. moc mi to pomohlo - je to zalozene cele na enzymoch..popytaj sa v lekarni

daniuska

Jednoznacne uzivaj pravidelne probiotika, ja som s tym mala problem niekolko rokov a len toto mi pomaha.Problem je v tom, ze sexom si narusujes ph v posve, velmi dobre si to odhadla.Probiotika to napravia.A vyhybaj sa tomu, aby sa spravil do teba. Radsej, ak nechces otehotniet, prerusovana suloz, aj spermie mozu byt narusitelmi ph prostredia v posve.

Jednazena

podvadza - nepodvaza... :)
hlavne sa liec a priprav vopred ked vies co ti to vyvolava a ja na to poznam tiez wobenzym, nasad si ho dost vopred a mozes sa vzdy na neho len tesit!

Zuzuolej

Aj ja si myslim, ze je to v norme, teda ten prejav nemusi znamenat, ze ta hned musi podvazat...
ja mam frajera doma a dialo sa mi to, niekedy nebol cas sa milovat a potom to trosku "prezenieme" :) a niekedy sa teda dobre necitim a malo to aj taketo dosledky - mykozu
po sexe sa oplachni cistou vodou vlaznou, horuca je blbost a nasad si wobenzym, poradia ti v lekarni, mrkni net... mne to pomohlo a aka som rada
drzim palce, ak ta napadne - tak sa pochval s vysledkmo!
nie dobre pre tvoju psychiku spajat si navrat priatela s tymto...

maricenka

vyzera to tak, ze on je "darcom" tvojej mykozy. viem, ze funguje krem canesten. je na preliecenie muza aj zeny. zena by si plus k tomu mala dat aj tabletu canesten na preliecenie zvnutra. v lekarni predavaju canesten combi. je to fajn. a mozno ti pomoze iba sprchovanie po ako pise mia 20

mia20

tento problem som mala aj ja. masticky mi nezaberali, a k lekarovi ma nebavilo stale chodit. mne pomohlo ked som sa vzdy "po" riadne osprchovala vodou. uz roky som ziaden problem nemala