Tukovy metabolizmus - je to fakt pravda?

Gima

Pre pusate odporučam Psylium, indická vláknina na prečistenie trávenia, chudnutie a syndrom dráždivého čreva.
Dalej v lekárni maju šumive tabletky acidofit, ktoré upravuju kyseliny v žaludku.

Zuzka Ba

Moje keto-tukové dietovanie po pol roku prinieslo mínus 10kg a idem ďalej.... Riešila som to lažo plažo občas tvarohový koláč ale len tvaroh sušienkový korpus som nejedla a dala som si ku koláču porciu šľahačky original bez cukru. Da sa tak stravovať vonku dáte si napr v mc donalde šalát a čistý hanburger ja si nosím majonézu zo sebou a ochutím si šalát aj mäso. Ráno alebo na obed keď vyhladnem, si opekám na-jemno nakrájaný bôčik je to táka mňam slaninka bez dusičnanov a urobím si volské oko s tekutým žĺtkom to sú moje najobľúbenejšie obedo- raňajky ak nerátam vajíčka Benedikt bez chleba,ktoré by som zvládla len Holandska omáčka to najlepšie je pre mňa ešte zložitá tak na ne chodím do Eurovei. Pečivo, strukoviny ani obilniny či ovocie mi vôbec nechýbajú cítim ,že moje telo je ľahšie a zdravšie odkedy fungujem na správnych tukoch výhodou je zdravý vzhľad, bezbolestná menštruácia , viem byť bez jedla dosť dlho, viac vládzem a hlavne nemusím suplovať hormóny štítnej žľazy čo mi hrozilo pri sacharid-ovej strave už v tehotenstve som musela vylúčiť sacharidy pomohla mi kniha dr Davisa Pšeničné brucho, mozog, potom som sa pozrela na Gaps diétu ktorou liečia choré detí veľmi úspešne. Nakoniec som našla blog Zlatoša a moderného pračloveka je tam veľa dobrých informácií. Momentálné idem na svoju druhu metu a idem dať dole znova 10KG. Moja pôvodná váha bola 88kg po pôrode a trochu opustení, nedostatok spánku, problémy s kojenim a nesprávna strava a vtedy som si povedala ,že takto to nemôže isť ďalej a začala niečo robiť. Pred tým som vyskušala rôzne stravovacie programy ako vegetariánstvo 10rokov, dokonca raw, dnes sa teším s mastného mäsa, masla, vajec snažím sa nájsť kvalitné od farmárov napr na stránke farmička.sk alebo v BA vo freshmarkete tam mame skvelý zdroj na výborne nepasterizované mlieko od yersey plemena kráv ktoré ma vyšší podiel tuku a je vstrebnatelnejšie pre človeka ako mlieko bežnej kravy. Suplujem magnézium vo forme citrát, zinok, med, jod mam koloide a omega 3 a jog organický v rybom oleji nautraceutica, používam kremelínu a kokosový olej v dobrej kvalite poprípade kokosové maslo na mňamky čo robím pre svoju rodinu. ..Naučila som sa variť myslím ,že na špičkovej úrovní a ak budem mať čas raz vydám kuchárku alebo blog o varení. Dnešná špargľový krém polievka sa mi neskutočne podarila aj dezert krem stračatejla

RNG

Lekari sa snazia na kazdeho nasadit rovnaku formu, zoalbpohu kazdy clovek je individualny a preto potrebuje individualne prisposobenu stravu pre svoj organizmus.
Ak mame niektofre nedoastatky tAvenie, mas moznost sa tym jedlam vyhnut, alebo brat rozne doplnky na to, aby si ich vedel stravit.
kedze ja som zastancom co najpestrejsiej stravy, skor som za adresovanie tych jediel, co nam robia individualne problemy doplnkom kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotik.
Jedine, co sa zatial neda poriadne adresovat je lepok, kde vyvoj a slachtenie vyoriodukovali mnohe bielkoviny v rastlinach, co nase telo nevie dostatocne rozkladat. Preto az 20% populacie, ci to vedia alebo nie, maju s lepkom problem a situacia sa bude len zhorsovat, najma po zavedeni genetickych modifikacii, kde su obsahy podstatne zmenene voci tomu, na co bolo telo milionmi rokov vyvoja prisposobene.

Ja som osobne principialne proti GMO, tj hre na Stvoritela, lebo tam su mozne nedozerne katastrofy a nevidim adekvatny zisk pre ludstvo z toho. Zisk je len pre spolocnosti, co si tie nove GMO patentovali. Vsetci ostatni zijeme s obrovskym rizikom permanentnej skodlivosti tejto pavedy.

doubledog

kazdy si moze jednoducho vyskusat, ze obmedzit sacharidy a snazit sa telo trenovat na flexibilnejsi metabolizmus je prospesne.

clovek a jeho predkovia jedia maso uz miliony rokov, tam uz evolucia davno spravila svoje.
ovela kratsie je clovek obilniny ci strukoviny.
ale problem je mozno v inom.
novodobe potraviny nemaju ani 100 rokov.
typickym prikladom je psenica ci mlieko, ale urcite aj maso.
u nich je zlozenie roznych zloziek (napr. proteinov) trochu ine ako u povodnych druhov. ide o vysledok slachtenia kvoli vyssim vynosom, ktore prebieha viacmenej od 50-60 rokov 20 storocia.

odpovedam

takisto mam dojem, ze stare info ma beho. Asi si necital nove studie. Navyse, mnohe zvierata zo zivocisnej rise maju inu traviacu sustavu nez odraza sposob ich stravovania. Taka panda je masozravec, ale papa si rastlinky. je to neobstojny argument. Evolucne je clovek prisposobeny viac na zivocisnu stravu nez rastlinnu.

Beho

ja-pusate
človek nie je odjakživa všežravec. Na prispôsobenie sa mäsu by potreboval ešte dlhú evolúciu. Jeho prispôsobovanie sa mäsu bolo skôr mentálne, než fyzické. Mnohé znaky (dĺžka čriev, chrup, rozloženie svalovej hmoty...) máme z "kmeňa" bylinožravcov. Ja nie som vitarián, avšak mäso nejem. Keďže nemáš žlčník (zásobáreň žlče), tak by som sa poradil s lekárom. V podstate sa u teba deje to, že u teba sa žlč (produkovaná v pečeni, majúca za úlohu rozkladať tuky) dostáva priamo po produkcii do tenkého čreva. Nemusí to byť nutne prekážka, ale tvoj stav musí byť sledovaný.
Po zmene stravy sa môže u teba zmeniť po troch mesiacoch viac ako 600 génov (podľa Bukovského), tak, že sa aktivujú pomocné gény a deaktivujú tie škodlivé.

Ovečka
mäso je potvrdeným rizikovým faktorom rakoviny. Opätovný výskum z roku 2007 to znova potvrdil. A tvrdenie, že rastlinné bielkoviny sú neplnohodnotné je staré vyše 50 rokov a už prekonané.

Občasné jedenie mäsa také tragické nie je, ale každodenné je skutočne veľké riziko!!!

0vecka

tu mas nieco :

www.gesumag.de

internet je plny takych kalkuaciek hlavne si to este niekde over aby to nebol nejaky bullshit popripade hladaj vo vedeckych clankoch.