Bývanie s priatelom

Príspevok v téme: Bývanie s priatelom
slnecnica

Sme spolu už pár rokov, ja mám vlastné bývanie, on býva s rodičmi v inom meste, máme krátko pred 30tkou. Spolu sme vačšinou len cez víkendy, pretože pracujeme a máme aj záujmy, ktorým sa chceme venovať. Obaja sme akční, takže sa snažíme chvíle trávené spolu užiť si, čo najviac.
Problém je v budúcom bývaní, kedže ani jeden z nás nechce odísť z mesta, v ktorom býva. Rozprávali sme sa o tom milión krát, ale obaja sme v tomto veľmi tvrdohlaví. Mne by sa skomplikoval život tým, že by som bola pod dozorom jeho matky, cesta do práce by sa mi podstatne predĺžila, jeho drží doma koníček, ktorému sa venuje a nikdy by som nenútila vzdať sa ho, keďže ho miluje (až po mne) :-)
Ako by ste to vyriešili vy?

slnecnica

MultiLevel, áno, chcem/e :-)
ďakujem všetkým za názory, s tou mačkou to bolo možno unáhlené, skúsim najprv rybičku

silikonka

mozno potrebujete dospiet, trochu ubrat z moderneho zivotneho stylu a stavit na kompromis (stred vasich dvoch miest), inak je buducnost asi nie ruzova.

MultiLevel

Slnecnica, ono je to uzasne, ze si taka samostatna a ze nechces byt na chlapovi zavisla a je aj super, ak vam toto momentalne obdobie vyhovuje :) Lenze nemozete donekonecna takto fungovat, ver mi :) Spolocnym byvanim sa nekoncia absolute ani zaujmy, ani konicky. Naopak, vtedy je to vsetko velmi vitane, aby ste neskysli obaja doma ako take knedle (co je pripad mnohych).
A stojim si za tym, ze sa nemusite ani jeden vzdavat toho, co si budujete...Mozete byvat niekde "uprostred" toho vsetkeho vami vybudovaneho, kazdy ked obetuje tu cast svojho pohodlicka, tak to moze fungovat. Otazne je, ci chces/chcete :)

woo

vies kym nema vlastne deti, tak to nezistis. to ako sa chova k inym, nie je dokaz ze sa tak bude chovat aj k vlastnym. ak chces mat deti, tak musis mat na vedomi, ze ty, a nikto iny, bude za ne zodpovedny. nemam pocit ze ich ozaj chces.

slnecnica

Asi to riešim len preto, že sa ma na to kamoška opýtala. Ona je taký rodinný typ, je už vydatá, má dieťa a všetky tie vážne veci. Potrebovala som počuť názory iných ľudí
A teraz ma zaskočilo aj to, ako sa tu niekto vyjadril, že je divné, že nebývame spolu. Ani toto som nikdy neriešila
Ja dúfam, že v budúcnosti to nejak vyriešime, aby sme obaja boli štastní
woo...on je trocha iný, je rodinný typ, deti zbožňuje a oni zbožňujú jeho. Som pevne presvedčená, že by to zvládol

woo

mysliet to moze vazne, teraz, ale ked na to pride, tak uvidis ako to dopadne, on si to predstavuje asi ako vacsina chlapov, dieta das do postielky a hotovo...nie moja, o to sa treba starat nonstop

Sharon85

Slnecninca - a nedalo by sa prestahovat farmu blizsie k tebe, resp. do niecoho spolocneho?? ved to nie je nemozne previezt zvierata o kusok dalej... takisto ani zacat pestovat niekde inde. mozno by to boli vydaje navyse, tak ale ocividne vas problem sa nebude dat vyriesit uplne hladko a bez prisposobenia sa niecoho/niecomu... takto by aj on mal svoju farmu aj ty dobru vzdialenost do prace...

inak - ak deti nechcete este teraz ale az o par rokov - na co uz teraz riesis tieto veci?? riesis ich len kvoli tomu, ze sa ta na to spytala kamoska, alebo chcete naozaj spolu byvat?? lebo ak je to len kvoli tej kamoske, ze si sa zamyslela, tak to podla mna este neries... ako vravis, deti by ste chceli az o par rokov a o ty vies, co dovtedy bude... mozno ty uz nebudes mat taku pracu aku mas, alebo o uz nebude mat farmu, alebo milion inyh moznosti... a ak chcete spolu byvat uz teraz, tak riesenie sa moze najst, napr. spominanym premiestnenim farmy... alebo to z nejakeho dovodu nejde??

a este otazka - ako dalejo od seba momentalne byvate??

slnecnica

Páčila by sa mi varianta farma na Marse-aj keď neviem, či by sa tam darilo kukurici
Nechcela som deti, ale s ním si ich viem predstaviť...o pár rokov