Medvedi cesnak

hanka9

Vdaka Matej

ostanem teda len pri tom cerstvom, mrazenom a v "liehu"

P.s- resp. vyskusam ho cerstvy nadrobno nasekat, vlozit do "flasky" a zaliat dobrym olivovym olejom

pripadne do toho nasekat malu chili papricku a s jadrami

pripadne dat dobru sol

a sup do ladnicky

a obcas dat na zemiaciky, mäsko, ci len papat samotne a namacat si do toho chlebik (miesto masla, ci ziv. tukov)

GoFruit

V parku za nasim domom su hordy cesnaku medvedieho. Tento rok som este nebola pozriet ale pojdem a nazbieram nejak potajme a chcem odstavovat a skusim si vymysliet nejake surove pesto z neho.

hanka9

Mas pravdu, ale chcem skusit aj prasok a mam na to dovody. Ked neskusim, nebudem vediet a ja nechcem umriet celkom sprosta :-o)

soffa

preco suseni???to je blbost,bud ho odstav a daj to do chladnicky,alebo urob tinkturu z liehu a pravidelne raz denne pit!cisti nanosy z ciev,cisti oblicky atd

hanka9

Tak to ano, urcite. Cerstve je cerstve. To je hadam vo vsetkom, ze susenim sa cast latok znehodnocuje.

P.s- ale napr. zeleny jacmen atd atd su v prasku a leti to, ako mnoho inych veci. Vyskusam urobit ten prasok, chlorofyl dostanem do tela. Alebo ten prasok potom nasypem do tinktury na zosilnenie atd... alebo do jedal... uvidime, nazmar nevyjde :-o)

soffa

z vlastnej skusenosti,teda otcovej po tlaku 170/100 som mu urobila tinkturu zo 40% liehu a po vyluhovani 30 dni na slnku to islo do chladnicky a po 1 lyzicke s trochou vody sa tlak upravil po 6 mesacnej liecbe na 137/80 !aj toho roku sa chystam urobit tinkturu

hanka9

Co citam vsade dookola, vraj je dobry na cievy, znizenie tlaku, cholesterol, ocistu. detoxikaciu, travenie

no a co keby sme listy setrne a spravne vysusili

podrvili na prasok

odlozili do krabice

a tak uzivali po cely rok ?

P.s- podla mna to nie je nelogicke, ci?

mate59

iste je to výborná vec, je plný vitamínov,veď je to prvá zelenina plná sily.Ale pochybujem, že by znížil tlak,lebo ho jem na hrste pokiaľ sa dá zbierať.Podporí trávenie.
Dá sa naložiť do liehu ako tinktúra, no najlepšie je čerstvý.
Nikdy ho nesušíme, ostane z neho bezcenná zelená hmota.Ja ho mrazím,len ho treba dat do viac obalov, lebo ho v mrazničke cítiť.Potom ho režem z viazaničky tak ako je zmrazený rovno do polievky, placiek ap..Rozmrazený sa do šalátu nehodí.