Depresia alebo iba lenivost?

Príspevok v téme: Depresia alebo iba lenivost?
ja-pusate

ahojte,neviem co to somnou je,uz to trva 3 roky,ze som strasne zlenivela,nic ma nebavi,nechodim nikam ked nemusim,vsetko co som dovtedy brala ako samozrejmost je pre mna tazke a musim sa do toho tlacit,najradcej by som ani nevstala z postele,neobliekala sa nesprchovala,nenavidim svoje telo hanbim sa chodit po vonku lebo som tucna(predtym som Bola chuda lebo som mala anorexiu a cvicila som aj 3-4hodiny denne,terazmam bulimiu a zachvatove prejedanie)nemam ziadne sebavedomie,som z toho smutna nastvana,kazdy den placem,nemam ziadnych kamaratov,nechodim do spolocnosti,proste sa mi nic nechce,niekedy mam chut zomriet,lebo ma nebavi zivot.
myslite ze som iba leniva alebo naozaj depresia?

zewa

Mozes mat listok aj od psychiatra. Ten listok je potrebny na to, aby ti psychoterapiu hradila poistovna. Alebo si to mozes platit sama, bude to asi okolo 25€.
A preco nezmenis obvodacku, ked ti nevyhovuje?
Kazdopadne kvoli takejto malickosti to nevzdaj! ;)

ja-pusate

zewa
to naozaj potrebujem od obvodnej listok? to bude tazke vybavit,vies,ona ma moc nemusi a mysli si ze som Hypochonder-koli tym castym hospitalizaciam koli ppp,minule mi tak odmietla poslat ma na ortopediu koli chrbtici,chcela som ist na zmensenie prs zo zdravotnych dovodov a ona mi povedala ze to vobec neni potrebne,ze mi nic neni,tak sa bojim ze aj teraz mi nebude chcet dat ten listok na psychoterapiu:(

zewa

To, ze nema email som si nevsimla. Ale tak ten telefonat bude trvat len par sedund, nie je sa coho bat. Ked budes telefonovat, tak povedz, ze mas zaujem o psychoterapiu a ci a kedy ta moze objednat. Nemusis to viac cez telefon rozoberat. Len si vybav vymenny listok od vseobecneho lekara. A jej sa pri objednavani opytaj, ze ci berie cez poistovnu (pre istotu).
Potom na prvom sedeni jej povies nejake zakladne info o sebe a dovod(y) preco si prisla. A riesit mozete samozrejme aj viac problemov. Malokedy je problem len jeden ;) Ono to je vacsinou v cloveku tak zaujimavo poprepajane, ze zdanlivo jasny jeden problem ma pricinu ale uplne niekde inde vo viacerych nespracovanych veciach.
Je dost mozne, ze na objednanie budes cakat aj dva tyzdne, tak zbytocne neotalaj ;) Drzim ti palce!

ja-pusate

diki zewa
mail tam sice nieje ale aspon tel.cislo,ale neviem co mam tomu terapeutovi povedat,o tej lenivosti/depresii alebo o zp alebo oboje a moze riesit 2 problemy naraz?

zewa

Precitala som daco po nete a toto mi z toho vyslo: www.zzz.sk
Tak skus ju alebo si najdi niekoho ineho. To je jedno. Len to nenechaj tak ;) Urcite napis, ako pokracujes a ako sa ti dari :)

zewa

Ak si na psychoterapiu nechodila, hradi ti ju poistovna. 25 sedeni (Ale viem aj o pripadoch, kedy ma terapeut viac vycvikov a vtedy sa da chodit aj na viac sedeni). Potom sa uz plati. Ale 25 sedeni je dost. Treba si vsak najst terapeuta, co ma zmluvu s poistovnou. Z tych miest ja osobne nikoho nepoznam. Ale popytam sa a ked zistim, napisem sem. Skus hladat aj ty a spytat sa tu trebars uz na konkretne meno.

zewa

No a ved si za PC, najdi si nejakeho terapeuta/ku a napis mail. Je to tak jednoduche ako sem napisat spravu. Mozes dodat, ze pises mail lebo mas problem s komunikaciou a mail ti ju ulahcuje. Porozpravaj sa s terapeutom a zvazte spolu, ci treba aj psychiatra. Mozno ti pomoze objednat sa. Myslim si, ze terapeutom nevadia tucni ludia. A netreba sa pred nimi hanbit. Sama som tucna a nemam problem chodit tam :D Este ak napises, do ktoreho mesta chces chodit na terapie, mozno ti tu niekto z osobnej skusenosti niekoho dobreho odporuci. To, ze si niekoho vyberies moze byt zaciatok tvojej cesty k uzdraveniu. A staci po nej potom kracat. Jeden krok objednanie sa, druhy samotne stretnutie a kazde dalsie sedenie bude ako dalsi krok. A raz ti uz tie kroky pojdu same. Bez pomoci.

ja-pusate

tak chcela,ale zu asi pol roka nechodim k ziadnemu psychiatrovi,nechcem aby ma hocikto videl taku tucnu,len s tazkostami chodim k doktorovi lebo to musim, ale nerada chodim do spolocnosti a neviem sa do toho dokopat urobit si Termin u psychologa alebo psychiatra,mam z vybavovania vzdy hrozne stresy:(proste som radcej zavreta Doma aj ked viem ze toe nieje spravne a trapi ma to,to je ako s ppp,viem ze je to nespravne a nedokazem s tym prestat:(