Už sa v tom nevyznám...

Príspevok v téme: Už sa v tom nevyznám...
Laura321

Dobrý deň,

potrebovala by som počuť váš názor, resp. názor niekoho nezainteresovaného.
Je možné aby muž ľúbil ako tvrdí on, niekoho, s kým vo vzťahu ani nikdy nebol? Nepozná poriadne tú druhú osobu?
Poznáme sa pár rokov, ale nie natoľko aby ma mohol ľúbiť, podľa mňa, počas ktorých sme niekoľkokrát prerušili kontakt.
Stretával sa s inou, (v čase kedy sme ale v kontakte boli) , spomínal mi ju, že či budem žiarliť,vraj o nič nešlo, len potreboval s niekým byť, ale kedže som chcela vedieť jak to naozaj bolo a neverila som príliš tmu čo mi povedal tak som zistila čo všetko jej nahovoril (resp. som to videla napísané čierne na bielom) a skoro som padla na zadok.
Ja som mala krátky vzťah v čase, kedy sme neboli spolu v kontakte, ale akosi mi stále víril hlavou a nebola som schopná mať vzťah akoby mal byť s tým iným človekom tak som to skončila, že chcem byť sama, zamerať sa na svoje, zabudnúť na to.
Bolo to by to na dlhé rozprávanie, len osm chcela povedať, pokiaľ sme sa dostali, že skutočne nešlo ani o týždeň vzťahu a on mi stále tvrdí, že ja som tá posledná, kt. kedy bude mať rád, že žiadna iná nebude. Ale mne sa to zdá riadne pritiahnuté za vlasy. Toľko rázy som s tým chcela seknúť, že ho nechcem už ani vidieť, ale aj moja chyba bola, že som ho nevedela poslať do hája, keď som mala, ale veľa vzťahov za sebou nemám a keď vám niekto opakuje, že žiadna iná nie je a jedného dňa to oľutujem, že som sa na to vykašlala tak je ťažké to nechať len tak. Ale uvedomujem si svoj podiel viny na tom.
Nuž ale teda, je to možné či je to len o tom aby dosiahol svoje? Na druhej strane ťahá sa to strašne dlho, opätovne sme sa skontaktovali (viac rázy bol však prvý on) no aby šlo o lásku tak to pochybujem...mne to pripadá ako keby si vsugeroval niečo do hlavy, neviem...

Marianka321

Vyskusaj s nim vztah a uvidis. Mozno nie skoro, ale neskor zistis ci ta lubi alebo to vychadza z jeho nejakeho psychologickeho problemu alebo z toho ze mysli v prvom rade na svoje osobne dobro a potreby a presvedcenia. po case zisti aj on sam, ci ta lubi skutocne (ale to tazko povedat, clovek si dokaze sam sebe velmi dobre klamat, najma pokial je druha osoba prenho akymsi "nadstandardom" a druhy sa pri nom uz vezie ALE to sa vzdy po case vynori).
Mohla si napisat nieco konkretnejsie, lepsie by ti tu vedeli ludia poradit.. Nakolko dobre sa poznate, nakolko ste si blizki ako casto ste spolu a ake to je ked ste spolu a ako napisala Fleur-de-lis, musim s nou suhlasit..hodnoty. A mozno s tebou travi cas tiez preto aby s niekym bol a ty so mozno najviac vyhovujuci material. skus napisat viac

Fleur-de-lis

podľa mňa by tvoja prvá otázka mala byť, či ti vyhovuje hodnotami. Zrejme ho už trocha poznáš. Vzťahy sú málokedy ako by mali, ale tak ideálne je ak sú to dvaja vyzretí zodpovední ľudia. Ak si s ním vzťah nevieš predstaviť, tak podľa nepotrebuješ riešiť, či ťa on má rád alebo nie. Na čo. Ak sa ti zdá, že by vďaka jeho hodnotám a charakteru mohol byť pre teba dobrý partner, tak skús... Najlepšie je sa spoznať dosť dobre pred vzťahom a potom sa rozhodnúť či do vzťahu idete alebo nie. Možno to pre niekoho znie neromanticky, ale ísť do vzťahu s priateľom (a myslím skutočným priateľom, teda niekým koho poznám a kto pozná mňa a dôverujeme si) je aj romantické aj rozumné ;) Romantika nie je ten povrchný drízd čo je všade vo filmoch, kde ide len o fyzickú príťažlivosť a vášeň... Skutočnú romantiku zažije človek v hlbokom vzťahu. Ale to si tu ani neriešila, to len tak na okraj :)

0vecka

2 Laura321 a vsak moze..moze byt zamilovany otazne je len ci to ma nejaku sancu... vsak bud ti je aspon sympaticky a vies si s nim nieco aspon teoreticky predstavit a skus to alebo nie a najdi si ineho... :) take jednoduche to je

Laura321

0ovecka: toto isté som mu ne raz povedala aj ja... stále tvrdí opak, že to tak nie je a podobne... že predtým si myslel, že ľúbil niekoho, ale teraz vie, že to tak nebolo, že mňa ľúbi...

Laura321

On chcel vzťah, ja nie, preto to nikdy nešlo... my sme kamaráti, to že "sme boli v kontakte" bolo myslené tak, že sme či už išli von alebo si písali, ale boli obdobia kedy sme o sebe nič nevedeli... teda vždy som to ja zapríčinila, lebo som z toho bola už unavená, nechcela som sa tým zaťažovať, stačila mi škola, skutočne som nemala záujem toto riešiť, lebo som z toho mala už chaos, či ho mám rada, či len som si svugerovala to čo hovorí, lebo osm sa vzťahu s ním bála, že to bude obmedzujúce viac ako by bolo treba, mal také prejavy sem tam, že sme išli von a jemu vadilo, že tam bol jeden kamarát, pritom neviem, skutočne neviem, prešo práve on mu prekážal, keď v živote by som s tým kamarátom nič nedokázala riešiť :D

Fleur-de-lis

Nejak sa mi zdá tvoj popis zamotaný, tak či som správne pochopila: Ste niekoľko rokov v kontakte, ale nechodili ste spolu? Počas toho obdobia ste mali iných partnerov.

Čomu nerozumiem: Priatelia ste teda nikdy neboli, len v kontakte. Priateľstvom myslím vzťah, kde sa dvaja poznajú, a dôverujú si, pomáhajú si...
Lebo nejak som ten váš kontakt nepochopila, že o čo vlastne šlo.
Bol tam záujem o vzťah z jeho alebo tvojej strany? Ak áno, tak prečo ste sa nedali dokopy?

Z toho čo si napísala mi to príde, že on chce vzťah a ty nie. Ale netuším prečo. A osobne sa mi nepáči ak riešil dve ženy naraz. Teda v zmysle, že ak obom balamutil hlavu a flirtoval a tak. To je totál detské a sebecké, nevyzreté správanie.

Či ťa môže mať rád, no z toho opisu čo si dala, to ja osobne veľmi zhodnotiť neviem. Skôr mi to príde, že je za tým niečo iné, že si niečo dokazuje, alebo necháva si ťa ako zadné dvierka alebo tak. Ale keďže som ten váš vzťah celkom nepochopila tak neviem.