Strasne zabudam, je to normalne?

Príspevok v téme: Strasne zabudam, je to normalne?
cuuha

dobry den,mam 21 a hrozne zabudam dolezite veci a stracam koli tomu kamaratov-myslia,ze som nespolahliva a nezodpovedna,bojim,sa ze koli tomu budem mat po skole problem najst a udrzat si zamestnanie. od malicka som bola roztrzita,nesustredena,ale kym som bola dieta,dalo sa to odpustit,teraz je to ine a zhorsuje sa to,zabudam na stretnutia,seminare,zapnem si vodu na caj a zabudnem na to,uz 2x som sa vybuchla z internatu,zabudla som bundu vo vlaku,tasku s nakupom v autobuse,mobil na verejnych zachodoch,nikdy neviem kde co dam hladam kluce po celej izbe a mam ich vo vacku tot zu neni normalne:(moja babka ma podobne priznaky a ma sklerozu multiplex ja viem,ze ja som na to primlada...a navyse sa dobre ucim aj si to rychlo zapamätam a nezabudnem je to paradox

zewa

Tak to mi pripada skor ako lajdackost. Nuz, ked vies, ze zabudas veci v autobuse, tak si ten nakup zaves na zapastie. Bundu si uviaz okolo pasa. Mobil si vzdy daj do zipsovaneho vrecka. Kluce vzdy daj na jedno a to iste miesto. Ked zapnes kanvicu, zostan pri nej. Nikdy nerob dve veci naraz. Vzdy postupne jednu po druhej. Ked odchadzas z nejakeho priestoru, neponahlaj sa. V hlave si povedz: mam bundu, topanky, mobil, kluce, ciapku, rukavice. Vzdy sa obzri na miesto, z ktoreho odchadzas. Vzdy si dvakrat radsej vsetko skontroluj. Tu ti asi nic nepomoze. Len svoja prisna sebakontrola.

joro

No na tom vyšetrení som bol iba nedávno a povedali mi, že to nie je také zle a že to je iba o pozornosti mali tam aj takú literatúru ako trénovanie na sudoku pametanie rôznych obrazkov alebo mi poradili pexeso ale mna to neuspokojilo no uvidím budem skúšať luštim krížovky v tom som dobrý ale povedali, že to môže byť natrénovane

cuuha

zewa,praveze pri uceni sa dokazem dobre sustredit,ucim sa dokonca rychlejsie ako väcsina spoluziakov,aj naspamät nemam roblem sa nieco naucit,a dlho si to pamätam,dokonca mi vsetci vravia,ze mam dobru pamät na ucenie
joro a co ti vyslo?pomohlo ti to nejako prestat tak zabudat?
pandorica tak preco moja babka co umrela na sklerozu zabudala?na konci si nespominala ani ako sa vola ani na nikoho si zu nepamätala,vlastnu dceru nespoznala

joro

Skús Centrum Memory na Mlynarovičovej v Petržalke Ba tam robia bezplatné preskúšanie pamete trva to max.30 min potom budeš mudrejšia držim palce mam ten istý problem a tiež som tam bol

zewa

Nemyslela som to ak, ako si to pochopila. Niekedy sa totiz stava, ze kvoli inemu problemu sa stava clovek roztrzity a ostava myslou inde. Kedze sa ucis dobre, napada mi jedna vec. Pri uceni sa dokazes koncentrovat na pismena? Alebo tiez stale myslou odbiehas a trva ti to dlhsie ako by mohlo?

cuuha

zewa,o inom neviem,ale je to premna dost velky problem,pretoze neni na mna spolah,ani ja sama sa nemozem na seba spolahnut,bojim sa ze zas nieco zabudnem a budem mat z toho maler ako vzdy a potom su vsetci na mna nastvany aj ja sama ale zu je neskoro plakat nad rozliatym mliekom,tak si vravim NABUDUCE SI UZ DAM POZOR A NIC NEZABUDNEM,ALE ZAKAZDYM SA MI TO STANE ZNOVA A ZNOVA!!! alebo sa ti zda,ze to neni vazny problem

cuuha

hlavaderava to je mi luto:(a ako sa ucis? ovplyvnuje skleroza aj schopnost ucit sa? lebo ak ano tak ja to isto nemam ale ak nie tak...
zewa,ja ani neviem niekedy o com rozmyslam proste sa hlboko zamyslim a ked ma nieco vyrusi,zabudnem nad cim som rozmyslala a som z toho nervozna.myslim na rozne veci napr. co dnes este budem robit,co bolo v skole alebo o nejakom filme co som videla,problem je ze rozmyslam prilis zaryto az nevnimam co sa okolo deje a potom zabudam uz ako dieta som bola velmi roztrzita a zbrkla aj som bola s tym u detskeho psychologa a povedal mi ze to sa vekom upravi,ale ono sa to skor zhorsuje