Tvár, na ktorú nezaberá ani svätená voda

Príspevok v téme: Tvár, na ktorú nezaberá ani svätená voda
zúfala222

Už asi pol roka a viac bojujem s vyrážkami na tvári. Teda najprv to boli vyrážky - uzavrené komedóny, obrovské podkožné boláky a klasické vyrážky. Objavila sa mi aj alergia na kakao, ktoré som teda vylúčila (mesiac čistá). Každý deň jem veľa surovej zeleniny a ovocia - 5x denne + oriešky, čistá voda, začala som aj cvičiť, veľa slniečka. Problém je, že vyrážky stále nič. Pod krkom sa mi začali robiť obrie hnisáky, mám vyrážky ala alergia (veľmi drobunké, červené a pri sebe) okolo celých st a očí (aj na viečkach) a pod nosom smerom na mimické vrásky červené husté a veľmi suché popraskané vyrážky. Mastím pravidelne - nivea, olivový olej, v kúpeľoch mi naordinovali jaroschove obklady. acat a ich krem. Ale naozaj nič nezabralo, žiadna, ani maličká zmena. Prosím, viete mi poradiť? Už nikam radšej nechcem chodiť...

GoFruit

Ovocie je super, kludne to s nim prehanaj.
Dam ti len jednu radu, kedze sa snazis zdravo jest... teda vela suroveho ovozelu...
predstav si sud v ktorom je stare vino. Chces spravit nove vino. Spravis ho do sudu so startm vinom alebo sud vycistis riadne a potom spravis nove vino? Tak a teraz si predstav co mas po dlhych rokoch na beznej syrave v crevach - humus, na kila. Jedine ze by si mavala stolicu 2 az 3 krat denne cely zivot. takze mas tam humus -co na 100% mas kedze mas vyrazky. Treba ho dostat von. Klystirmi - vela stastia. Anie tak ze raz za tyzden. Ale denne aj 2 az 3 krat. Najlepsie su s cistou vodou a vlastnou urinou. A mozes to podporit bud ostom o vode alebo aspon 4 dnami na jablkach.

mmoninka

zufala skus ist odbornikovi v Ba je ich viac, ak mozem poradit skus Novotnu z Estheticu. Oni na klinike maju bohate skusenosti s velmi tazkymi stavmi a viem, ze mnohym pomohli ku krajsej pleti. Drzim palce

ivana.z

Vevaztt,

k tomu Curacne: Je tam podmienka ze sa popri liecbe musi brat aj antikoncepcia? Nie je to prilis velky zasah pre telo? Necitis ziadne neziaduce ucinky? Predpokladam ze na akne to pomoze (obvlast v kombinacii s antikoncepciou), ale nie som si ista ci je to celkovo zdrave pre telo a jeho hormonalnu hladinu :/ Som ale zvedala na osobne skusenosti.

Dakujem

Ivana Zakova

ivana.z

Ja som tiez kvoli pleti presla na vegetrainsko-vegansku stravu. Je pravda ze mlieko a mliecne vyrobky je dobre vysadit. Zaujimave tiez je, ze najhorsie su tie nizkotucne! Ak teda raz za cas zhresit, tak radsej s plnotucnym mliekom ;) Ale co je na vegetarianstve nepriaznive na plet je SOJA! Soja je len zdanlivo zdrava potravina. Ano, sluzi ako nahrada bielkovin a nahrada masa, ale zaroven ma nepriaznive ucinky na plet a akne. Bohuzial, kazdy vegan ju konzumuje, a to v relativne velkych davkach. Ovocie a zelenina je super, ale s ovocim to tiez netreba prehanat, najma s tym velmi sladkym - cukor totiz vyrazne podporuje zapal v tele, a teda aj na pokozke. Co som ale tak pochopila z tvojho prispevku je, ze teda nejde o klasicke akne ale skor o alergiu? Zacervenanie? A pokozku mas asi velmi citvilvu a suchu, takze sa treba oblukom vyhybat kozmetike ktora obsahuje parabeny, parfumy a rozne konzervanty. Oleje ale tiez nie su najlepsia volba lebo sice zahoja popraskane ranky ale podporia tvorbu novych vyrazok. Ked mi trosku upresnis o aky konkretny kozny problem teda ide, urcite ti viem odporucit spravne pripravky - bud take, ktore sa daju kupit len u doktorov, alebo niektore aj na eshope.

Ivana Zakova
Medaprex

mimula

zufalá,
a čo tvoj psychický stav? lebo okrem výkyvov hormónov, ktoré si prirodzené pre dané obdobie, by za tým mal byť potom okrem toho aj tvoj psychický stav. Neustála kontrola samej seba, frustrácia, depresia, nizka sebaucta. To čo robíš ohľadom tej stravy je perfektné, určite zelenina, ovocie, nezaťažovať telo zbytočne, žiaden cukor, sladké vody, biele pečivo, a okrem toho si aj zlepšíš postavičku. Mne napríklad pomáha k celkovej harmonii, každé ráno nalačno 0,5 l citronovej vody, ranajky- ovocie, vláknina, obed-šaláty, ryba, alebo rôzne iné kombinácie...atd, ale poviem ti že asi najviac je dobrý spánok, veľa čistej vody, prípadne citronovej :)), zdravá strava, pokoj, harmonia, pozerať na tie vyražky ako na dar :) a každodenná vdaka za všetko čo máš! plus meditácie, a viac si uvedomiť tých krás navôkol a v sebe, a na sebe..

vevaztt

Curacne-predpise ti to kozna a po pol roku mas pokoj dufam ze na cely zivot,ja to berem 5 mesiac a tvar bez akne tiez som mala hnisave bolaky...a teraz?.Uz chodim bez makeupu a konecne sa tesim na leto-bez hanby

zúfala222

karolinka122@ ďakujem za rady, ale asi by som mala podotknúť, že som 5 rokov vegetariánka, z toho posledného pol roka - prechádzam na vegánstvo. Stravu mám pestrú, zabezpečenú (čo potvrdili aj testy u lekárky), oriešky sú pre mňa vynikajúci zdroj tukov a potrebných minerálov. čokoladú som už mesiac nemala skrz podozrenie na alergiu...Ale je pravdou, že miulý rok som mala pracovne náročný, takže môj jedálniček pozostával väčšinou z junk food, takže je možné, že z toho to mám... Momentálne som si dokúpila vitamín&minerál komplex na podporu, tak uvidíme :-)

karolinka122

preboha oriesky okamzite vyluc, to je na akne to najhorsie vr. cokolady... Skus si okamzite nasadit nejaku dietu, vyluc na tyzden mliecne vyrobky, maso, jedz len zeleninu a ryzu,od rana do vecera, vydrz, ziadne cukry, vela cistej vody, ryza uzasne citi plet, tym , ze preciti hrube crevo. Z vitaminov B komplex a zinok .

zúfalá222

Ahojte,
veľmi pekne ďakujem za rozsiahle rady :-) Ideme pekne popreštudovať aj články, uvidíme, či to zaberie, veľmi veľmi dúfam :-)